Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

Al Brena upisuje u knjigu da je Džejmi umro štiteći svoju kraljicu... bljuc. Već čitam komentare po netu, nije Sersei bila zlo već je to sve vreme Deneris, kako je samo spalila jadnu Megi u prvoj sezoni :D A Sersei dve epizode pre finala ubija taoca bez da trepne. Ajde da je bilo prethodnih sezona pa se ne sećamo. I šta je značilo ono Kiburnovo, da Sersei ima druge planove za Deneris? To je taj plan, da pokaže svetu da je ova next big bad? Sersei wins! Cela epizoda je jedan veliki wtf, od toga da Tirion nalazi telo Džejmija i Sersei... cela tavanica je pala na njih a on ih nalazi ispod male gomile kamenja. Sem koji čeka dete, i nije u Citadeli završio za meštra postaje Grand Meštar? Bron je fan service jasno, šalice o bordelima, vedri duh na sastanku malog veća. Bren koji tri epizode pre govori da više nije Bren prihvata titulu iz prve... neko bi rekao da je 3ER sve vreme to planirao. I sad će da nađe Drogona, valjda da se varguje u njega i zaleti u neki zid jbm li ga. Džon se srdačno oprašta od Sanse, očekivano bi bilo da bar kaže nešto o njenim spletkama koje su prilično zaslužne za sve što se desilo. Ma jok, uživaj seko, vladaj severom a ja odoh da živim sa divljanima. To je moja priroda... NOT. I normalno Tirion desnica, valjda će sad početi da daje dobre savete kad više plot ne zahteva da svakim novim zajebe Deneris.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

 

E, da, to nisam ukapirao. Sta ce Branu Drogon i zasto ga trazi?

ja to shvatio da oni cvikaju od njega, to jest od njegovog eventualnog povratka da im nanu naninu ako mu tako dođe, a Bren kaže da bi mogao da ga potraži vizijom u smislu da ga locira gde se smestio

Link to comment
8 hours ago, MayDay said:

Rasplakah se. 🥺

 

8 hours ago, MayDay said:

Ja ne znam da li je do mog kulturološkog bekgraunda, odgoja, iskustava i svake istorijske datosti u mom životu, ali meni je ovaj rasplet doneo nesreću. Mislim da ću da bacim peglu od jada kojeg osećam.

 

7 hours ago, MayDay said:

Sve je strašno. Mrzim i Martina. 

 

Bolje da sam se zajebavala onog leta 2011 nego što sam čitala njegove šugave knjige.

 

giphy.gif

 

Da, biće da je problem u tvom kulturološkom bekgraundu a ne u tome što su autori teški debili :D 

 

Link to comment
3 hours ago, Vila Šindivila said:

Čini mi se da doživljavaš seriju kao video-igru, pošto ti smetaju "nelogičnosti" koje su zapravo potpuno konsekventne za fabulu (takvu kakva je), i očekuješ da junaci serije nastupe u potpunosti izvan svog karaktera kako bi pobedili na poene.

 

Drugi pasus je jednostavno pogrešan. Nije to njihov kralj, već Kralj na Severu.

 

Da, serija je...svi znamo kakva. Ali ništa bolje nije ni ovo ovde takmičenje u "well ackchyally" nitpickingu koje je do jedne tačke zabavno a posle nje postaje malo bizarno jer svi vi zapravo imate divergentne i vrlo izoštrene ideje o tome kako serija treba da izgleda, od kojih su neke, kao ova gore, u potpunosti lišene osećaja za dramu.

Da bismo uopšte mogli da raspravljamo, za početak bi morao/morala da znaš o čemu  pišeš, tj. da pogledaš poslednju epizodu sa minimumom pažnje, jer ti je promakao sitan detalj da je 

 

Spoiler

Bren Stark izabran za kralja šest južnjačkih kraljevstava, nakon čega Sansa kaže da ne može da glasa i da će Sever ostati nezavistan. Takođe, na samom kraju ide scena krunisanja gde se u Winterfellu kliče "Queen in the North".

 

Dakle, na prestolu Juga imaš Starka, iako su se Starkovi otcepili od ostalih. Voleo bih zaista da čujem objašnjenje zašto bi velikaši iz Reacha ili Dorne prihvatili za kralja nekog iz drugog kraljevstva, a uz to i bogalja koji ne može da ima decu (nadam se da ti je poznato da u srednjem veku ljudi sa fizičkim manama nisu mogli da budu vladari, zato su se i međusobno sakatili i oslepljivali u borbi za vlast) umesto da izaberu nekog sa juga ko bi imao najjači claim na presto, što bi verovatno bio Gendri. Štaviše, još logičnije bi bilo da svako od kraljevstava ili barem dosta njih proglasi nezavisnost - šta npr. još uvek drži Dornu u Šest kraljevstava, kada su oni tu i tako ušli brakovima sa Targarjenima, a uz to su kulturološki potpuno različiti od ostatka Vesterosa. Isto je primenjivo i na npr. Gvozdena ostrva - što bi Jara Grejdžoj nakon smrti Deneris prihvatila da joj Bren Stark ili bilo ko drugi bude sizeren. Logikom primenjenom u seriji su mogli i Sivog Crva da postave na tron - kad su mu već ponudili da bude Lord Highgardena (!!) sa Unsullied bannermanima (!!!), što ne i ovo.

 

Takođe, jako bih voleo da čujem tvoje objašnjenje kako je u karakteru Brena Starka da prihvati imenovanje za kralja, ili u karakteru Sivog Crva da zahteva bilo šta od gospodara u Vesterosu nakon smrti Deneris i odlaska Drogona, i to ni manje ni više nego da pogubi najjačeg pretedenta na presto u celom kraljevstvu. Sivi Crv bi morao da bude srećan da Unsullied-i uopšte živi napuste Vesteros nakon onoga što su uradili u KL-u, tim pre što ni ne može da ga napusti bez saglasnosti samih Vesterošana, a ne još da postavlja nekakve uslove.

 

Drugo, obzirom da je kraj serije lišen elementarne logike, izuzetno je glupo uopšte raspravljati o nekakvom "osećaju za dramu" (šta god to značilo). Drama nastaje kao posledica logičnog ponašanja likova u datoj situaciji i mora imati minimum neke konzistentnosti, a u ovoj epizodi (i celoj sezoni uostalom) se svi likovi ponašaju kao da su na LSD-u u najmanju ruku, potpuno van interne logike u kojoj stvari funkcionišu u Vesterosu, pa čak i bazične logike. Drugim rečima, ovaj kraj serije ni ne dostiže do nivoa drame, već više liči na proizvod nekog wannabe scenariste srednjoškolca, te mi ovde ne govorimo da neki detalj nije dobar (što bi bio nitpicking), već o tome da je kraj serije u potpunosti kontradiktoran celom njenom prethodnom narativu i logici sveta u kojoj se dešava.

Edited by Ayatollah
Link to comment
43 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

 

giphy.gif

 

Da, biće da je problem u tvom kulturološkom bekgraundu a ne u tome što su autori teški debili :D 

 

Vini, mnogo je glupo. Mnogo. 

Niko ne tretira heroje na ovaj nacin. :cry:

Link to comment

Koliko bambija dobijaju oni što su odustali u drugoj sezoni, videvši gde sve ovo vodi?

 

Jedino mi je žao što je debeli lovac na pare zajebao potencijalno remek delo i svoje životno delo zbog para i retardiranih fanova koje mrzi da čitaju knjige. Ko zna na šta će sad ličiti te knjige i da li će ih uopšte biti. 8 godina je prošlo od poslednje. Drago mi je što su zajebali sve.

Link to comment
24 minutes ago, Ayatollah said:

Da bismo uopšte mogli da raspravljamo, za početak bi morao/morala da znaš o čemu  pišeš, tj. da pogledaš poslednju epizodu sa minimumom pažnje, jer ti je promakao sitan detalj da je 

 

  Reveal hidden contents

Bren Stark izabran za kralja šest južnjačkih kraljevstava, nakon čega Sansa kaže da ne može da glasa i da će Sever ostati nezavistan. Takođe, na samom kraju ide scena krunisanja gde se u Winterfellu kliče "Queen in the North".

 

Dakle, na prestolu Juga imaš Starka, iako su se Starkovi otcepili od ostalih. Voleo bih zaista da čujem objašnjenje zašto bi velikaši iz Reacha ili Dorne prihvatili za kralja nekog iz drugog kraljevstva, a uz to i bogalja koji ne može da ima decu (nadam se da ti je poznato da u srednjem veku ljudi sa fizičkim manama nisu mogli da budu vladari, zato su se i međusobno sakatili i oslepljivali u borbi za vlast) umesto da izaberu nekog sa juga ko bi imao najjači claim na presto, što bi verovatno bio Gendri. Štaviše, još logičnije bi bilo da svako od kraljevstava ili barem dosta njih proglasi nezavisnost - šta npr. još uvek drži Dornu u Šest kraljevstava, kada su oni tu i tako ušli brakovima sa Targarjenima, a uz to su kulturološki potpuno različiti od ostatka Vesterosa. Isto je primenjivo i na npr. Gvozdena ostrva - što bi Jara Grejdžoj nakon smrti Deneris prihvatila da joj Bren Stark ili bilo ko drugi bude sizeren. Logikom primenjenom u seriji su mogli i Sivog Crva da postave na tron - kad su mu već ponudili da bude Lord Highgardena (!!) sa Unsullied bannermanima (!!!), što ne i ovo.

 

Takođe, jako bih voleo da čujem tvoje objašnjenje kako je u karakteru Brena Starka da prihvati imenovanje za kralja, ili u karakteru Sivog Crva da zahteva bilo šta od gospodara u Vesterosu nakon smrti Deneris i odlaska Drogona, i to ni manje ni više nego da pogubi najjačeg pretedenta na presto u celom kraljevstvu. Sivi Crv bi morao da bude srećan da Unsullied-i uopšte živi napuste Vesteros nakon onoga što su uradili u KL-u, tim pre što ni ne može da ga napusti bez saglasnosti samih Vesterošana, a ne još da postavlja nekakve uslove.

 

Drugo, obzirom da je kraj serije lišen elementarne logike, izuzetno je glupo uopšte raspravljati o nekakvom "osećaju za dramu" (šta god to značilo). Drama nastaje kao posledica logičnog ponašanja likova u datoj situaciji i mora imati minimum neke konzistentnosti, a u ovoj epizodi (i celoj sezoni uostalom) se svi likovi ponašaju kao da su na LSD-u u najmanju ruku, potpuno van interne logike u kojoj stvari funkcionišu u Vesterosu, pa čak i bazične logike. Drugim rečima, ovaj kraj serije ni ne dostiže do nivoa drame, već više liči na proizvod nekog wannabe scenariste srednjoškolca, te mi ovde ne govorimo da neki detalj nije dobar (što bi bio nitpicking), već o tome da je kraj serije u potpunosti kontradiktoran celom njenom prethodnom narativu i logici sveta u kojoj se dešava.

 

Nesporazum.

 

Spoiler

Učinilo mi se da pišeš da Jug ne bi prihvatio novog vladara na Severu: šta njih briga ko vlada Severom. Ovo što pišeš je tačno, naravno.

 

Elementarna logika vs. motivacija likova.

 

Spoiler

Džon Snou da se napravi blesav posle ubistva Deneris i preuzme vlast kao da je sudanski warlord? Posle osam sezona u kojima su nam utuvili u glavu da je njemu čast iznad svega, posle povratka iz mrtvih, posle utucavanja u mozak da je njemu vladavina poslednja stvar na pameti? Pa gde bi tu bila interna logika? Na to mislim kada kažem da ne treba seriju kao da je igrica. Ovde je bilo i pitanja zašto je Deneris spalila King's Landing iako su se predali, kao, to nije racionalan taktički potez, a ona žena poludela kao klozetski pacov i pitanje je da li uopšte vidi ljude pred sobom ili nekakve gnjide koje će osloboditi točka, pardon života, kao onaj nesrećnik iz dokumentarca "Treptači svemira".

 

Sve ostalo što si napisao je manje-više na mestu i ovi, kako iz zovete Cock Merchants, negde od trenutka kada je ta fraza prvi put izgovorena potpuno su pogubili konce.

 

Inače, imam osećaj da je moje uključenje na topic za mrvicu prekasno.

 

spacer.png

 

 

Edited by Vila Šindivila
Link to comment
Spoiler

Južnjaci su se prvi izleteli i izglasali Starka za kralja pa tek onda Sansa rekla sve super ali bez nas. I Bran velikodušno klimne glavom, kao ok sis, dobili smo šta smo hteli - Independent North a ja ću malo da se igram kralja, ionako nemam šta pametnije da radim. Starks vladaju celim Westerosom trenutno, Bran kad umre izabraće novog kralja koji može biti bilo ko ali pitanje je da li će smeti da proba da vrati North u 7 kraljevstava. Na duže staze, ovo je u interesu Severa (tj oni misle da im je to interes, taj neki njihov Norxit). 

 

Jara je budala, kune se nešto u Deneris kad je očito da je ona prošlost a pri tom gde su bili kad je grmelo, vetrili guzice na Iron Islands. 

 

Kapiram da je dok je Džon bio zarobljenik Unsullieda, bilo pametno taktičko popuštanje njihovom zahtevu. Bilo bi, doduše, u skladu sa najboljim danima serije prejebati ih čim su digli sidra i otvoriti šampanjac sa slobodnim Džonom Queenslayerom. Ali! 

 

Link to comment

Nek neko pozove JJ Abramsa da mu kaže da mu je sve oprošteno zbog kraja LOSTa. Jedan od najglupljih krajeva neke popularne serije, uz već spomenutog Dekstera drvoseču.

Link to comment
Koliko bambija dobijaju oni što su odustali u drugoj sezoni, videvši gde sve ovo vodi?
 
Jedino mi je žao što je debeli lovac na pare zajebao potencijalno remek delo i svoje životno delo zbog para i retardiranih fanova koje mrzi da čitaju knjige. Ko zna na šta će sad ličiti te knjige i da li će ih uopšte biti. 8 godina je prošlo od poslednje. Drago mi je što su zajebali sve.
Nije stvar odustajanja, kod mene je konkretno što je ovaj kraj vrlo realno jedini kraj koji ćemo videti... posle 20 godina čitanja Asoiaf i svega vezanog za taj svet nije mi baš svejedno. Kao da je Tolkin napisao dve knjige Gospodara i onda treću završio mali Perica tako što je izdao slikovnicu na 50 strana. I pre nego što me opet neko pogrešno razume, nije problem sam kraj već kako se do njega došlo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, Vila Šindivila said:

Da, serija je...svi znamo kakva. Ali ništa bolje nije ni ovo ovde takmičenje u "well ackchyally" nitpickingu koje je do jedne tačke zabavno a posle nje postaje malo bizarno jer svi vi zapravo imate divergentne i vrlo izoštrene ideje o tome kako serija treba da izgleda, od kojih su neke, kao ova gore, u potpunosti lišene osećaja za dramu.

 

Pa te ideje i predlozi kako je nešto trebalo da se uradi u seriji su najveće blago ovih 850 strana, by far.

Ja još od 550. strane čitam topić samo da vidim dal ima novih ideja i predloga

Edited by omiljeni
Link to comment

Najveća misterija je kako obični ljudi sa malih opskurnih foruma još opskurnije Srbije imaju više smisla za temu, nego neki mentoli kojima je to posao za koji dobijaju nenormalne pare. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...