Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ahahahaha, kakva gomila epohalnih gluposti.

 

Spoiler

Džon ubije Deneris, zmaj odnese telo - sve što treba da uradi je da izađe iz grada, priključi se svojim trupama i pravi se lud. Kad otkriju da Deneris nema, samo se proglasi za kralja, a ostali to potvrde. Dotraci i Unsulliedi mogu da ga duvaju opkoljeni u razrušenom gradu bez hrane...

 

Izglasaju Brena Starka za Kralja, a Sever se otcepi posle 5 minuta, i sad Šest Kraljevstava imaju severnjačkog kralja. Ne znam samo ko bi od preostalih južnjačkih velikaša to prihvatio...

 

Sansa hoće slobodu za Džona, oni ga osude na Noćnu Stražu. Ne znam zbog čega bi nezavisni Sever to prihvatio, tj. mogao bi da baci crnu odeću ćim pređe Vrat i živi u Vinterfelu slobodan do kraja života, a ni zbog čega bi ga južnjaci poslali na Sever da služi kaznu. Još se i Unsullied nešto pitaju, robovi iz Esosa, hello...

 

Imam sastanak na poslu za 45 minuta, inače bih mogao ovako da ređam do podne...

Link to comment

Čini mi se da doživljavaš seriju kao video-igru, pošto ti smetaju "nelogičnosti" koje su zapravo potpuno konsekventne za fabulu (takvu kakva je), i očekuješ da junaci serije nastupe u potpunosti izvan svog karaktera kako bi pobedili na poene.

 

Drugi pasus je jednostavno pogrešan. Nije to njihov kralj, već Kralj na Severu.

 

Da, serija je...svi znamo kakva. Ali ništa bolje nije ni ovo ovde takmičenje u "well ackchyally" nitpickingu koje je do jedne tačke zabavno a posle nje postaje malo bizarno jer svi vi zapravo imate divergentne i vrlo izoštrene ideje o tome kako serija treba da izgleda, od kojih su neke, kao ova gore, u potpunosti lišene osećaja za dramu.

Link to comment

pade mi na pamet da malom promenom scenarija ova epizoda i serija mogla imati smisla...

Spoiler

Jon Snow je nakon ubistva Deneris za dalji tok epizode potpuno nebitan za ostatak priče, kao da ga nema. Samit u zmajevom gnezdu je bez njega, a imao bi smisla da su se učesnici sastali da vide šta će dalje kad nema više nijednog Targerijena, ni pretendenta na nešto što se istopilo, a zmaj odleteo negde u pravcu Valerije.

Dakle, epizoda i kraj serije bi imali smisla da je Drogon spržio Jona kad je video šta je uradio "kevi", odnosno ako spaljivanje ne upali (Jon je ipak Targerijen, možda u međuvremenu postao otporan na vatru iako se u Crnom zamku jednom opekao), da ga pregrize na pola ili probije kandžom. Kadar bi tada mogao da se za trenutak premesti na sever da prikaže Hosta kako tužno zavija, a Tormund sa setom kapira šta se desilo i da tako završe priču sa nekada divljim severnjacima. Drogon odlazi kako je prikazano, razloga za samit ima, a završni epilog isti kako je prikazan.

 

Tako mi je ova epizoda nakon sumiranja utiska delovala, kao da su pisci imali ovakvu ideju, snimili je, a onda se predomislili iz razloga da je glupo da dvoje najbitinih u čitavom serijalu zaginu. Tokom serije Jon dominira kao pozitivac, pa se produkciji izgleda nije dalo da okonča u seriji. Ovo proterivanje u Crni zamak je tupavo i za nametnutu logiku serije i iracionalno kada zid i Crni zamak nemaju više smisla.

Ali je fazon da serija završi kadrom kako je i počela → tik s one strane zida.

 

Link to comment
32 minutes ago, Vila Šindivila said:

Čini mi se da doživljavaš seriju kao video-igru, pošto ti smetaju "nelogičnosti" koje su zapravo potpuno konsekventne za fabulu (takvu kakva je), i očekuješ da junaci serije nastupe u potpunosti izvan svog karaktera kako bi pobedili na poene.

 

Drugi pasus je jednostavno pogrešan. Nije to njihov kralj, već Kralj na Severu.

 

Da, serija je...svi znamo kakva. Ali ništa bolje nije ni ovo ovde takmičenje u "well ackchyally" nitpickingu koje je do jedne tačke zabavno a posle nje postaje malo bizarno jer svi vi zapravo imate divergentne i vrlo izoštrene ideje o tome kako serija treba da izgleda, od kojih su neke, kao ova gore, u potpunosti lišene osećaja za dramu.

 

Jedino sto je potpuno liseno osecaja je ovaj post sa zdravim razumom. Jbg.

Link to comment
18 minutes ago, theanswer said:

 

Jedino sto je potpuno liseno osecaja je ovaj post sa zdravim razumom. Jbg.

 

Ладно и ГоТ има своје ботове :laugh:

Link to comment
9 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Ладно и ГоТ има своје ботове :laugh:

 

Nisam bot jer me serija razočarava još od četvrte sezone. Samo podižem obrvu nad neverovatnom kontrakulturom koju ste stvorili za ovih 847 strana. Diskusija je ritualizovana do okamenjenosti a većina učesnika pritom smatra da je edgy as fuck jer govore tačno ono što većina od njih očekuje.

Edited by Vila Šindivila
Link to comment

@arheolog

Ma super je. Inace, ovo odletanje Drogona sa majkom malo smrdi na nekakvo ozivljavanje ala Jon ako zatreba.

Spremamo se sada na prekvele - tu ce barem sam Martin biti involviran tako da ne bi trebalo biti ovih problema sa pisanjem. Osim ako hejteri odluce da znaju bolje i od njega. I to me ne bi zacudilo.

@ Vila

Imam isti utisak - i ja sam od negde 4. prestao sa pracenjem i sada pogledam samo koji klip da vidim glavne dogadjaje i ne gubim vreme na seriju koja gubi kvalitet. A ovo gubljenje vremena hejtovanjem je zaista drustveni fenomen - kao da nema pametnijih poslica.

Edited by Anduril
Link to comment
7 minutes ago, Vila Šindivila said:

 

Nisam bot jer me serija razočarava još od četvrte sezone. Samo podižem obrvu nad neverovatnom kontrakulturom koju ste stvorili za ovih 847 strana. Diskusija je ritualizovana do okamenjenosti a većina učesnika pritom smatra da je edgy as fuck jer govore tačno ono što većina od njih očekuje.

 

Али зато си ти са 15 постова дошао/дошла да нам кажеш да си изнад свега тога. :D

 

Занимљив покушај уласка на форум, али јбг - you ain't original.

Link to comment
@arheolog
Ma super je. Inace, ovo odletanje Drogona sa majkom malo smrdi na nekakvo ozivljavanje ala Jon ako zatreba.
Spremamo se sada na prekvele - tu ce barem sam Martin biti involviran tako da ne bi trebalo biti ovih problema sa pisanjem. Osim ako hejteri odluce da znaju bolje i od njega. I to me ne bi zacudilo.
@ Vila
Imam isti utisak - i ja sam od negde 4. prestao sa pracenjem i sada pogledam samo koji klip da vidim glavne dogadjaje i ne gubim vreme na seriju koja gubi kvalitet. A ovo gubljenje vremena hejtovanjem je zaista drustveni fenomen - kao da nema pametnijih poslica.
I ja bih voleo da sam odustao nakon četvrte, sad ostaje samo hejt :) Kakvo oživljavanje, to je kraj nema više. Naći će ga Bran, first of his name ne brinite :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, arheolog1981 said:

I ja bih voleo da sam odustao nakon četvrte, sad ostaje samo hejt :) Kakvo oživljavanje, to je kraj nema više. Naći će ga Bran, first of his name ne brinite :)
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

E, da, to nisam ukapirao. Sta ce Branu Drogon i zasto ga trazi?

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

Ahahahaha, kakva gomila epohalnih gluposti.

 

  Hide contents

Džon ubije Deneris, zmaj odnese telo - sve što treba da uradi je da izađe iz grada, priključi se svojim trupama i pravi se lud. Kad otkriju da Deneris nema, samo se proglasi za kralja, a ostali to potvrde. Dotraci i Unsulliedi mogu da ga duvaju opkoljeni u razrušenom gradu bez hrane...

 

Izglasaju Brena Starka za Kralja, a Sever se otcepi posle 5 minuta, i sad Šest Kraljevstava imaju severnjačkog kralja. Ne znam samo ko bi od preostalih južnjačkih velikaša to prihvatio...

 

Sansa hoće slobodu za Džona, oni ga osude na Noćnu Stražu. Ne znam zbog čega bi nezavisni Sever to prihvatio, tj. mogao bi da baci crnu odeću ćim pređe Vrat i živi u Vinterfelu slobodan do kraja života, a ni zbog čega bi ga južnjaci poslali na Sever da služi kaznu. Još se i Unsullied nešto pitaju, robovi iz Esosa, hello...

 

Imam sastanak na poslu za 45 minuta, inače bih mogao ovako da ređam do podne...

Spoiler

Sve logično, isto sam se pitala u jednom od prethodnih postova. Međutim, jedino što ima smisla je da Džon nikad neće biti srećan, u NW ili na tronu, nebitno. On je morao da ubije ženu koju voli, to će ga mučiti do kraja života, pa možda i manje tamo u pm iza Zida nego dok taljiga život u sravnjenom KL gde ga sve podseća na to. 

Nego, srećom ovo se završi inače da i sledeće nedelje ne spavam celu noć a ujutru u 8 ovaj pišti da "neće u vrtić", nekog bi odnela baba-Droga. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...