Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

38 minutes ago, omiljeni said:

Sad će da se bore i ako izgube, onda je babi sa Severa sasvim svejedno da li su je sklonili u kripte ili su je deportovali u Dorne.

A nisu je mogli nigde deportovati jer za tolike seobe ti trebaju resursi, a Sansa ne može da obezbedi dovoljno konja i kola ni za malog Umbera, nego će mu dati koliko bude mogla.

Naravno da će joj prioritet biti vojska a ne babe, jer ako vojska izgubi onda je samo pitanje vremena kada će zombi doći i u Dorne.

 

Babama je sve pitanje vremena. S obzirom da je ovima trebalo osam godina da doguraju do Winterfela, do Dorna će stići za osamdeset osam.

 

Ali ako babe & bebe otpremiš u zbeg, bar ne moraš da ih hraniš zajedno sa vojskom. Neka jedu kolače šta nađu usput, kao i sve izbeglice - niko ne kreće na takav očajnički put sa zalihama hrane za sledećih 6-9 meseci.

Link to comment

Zavisi šta podrazumevaš pod prazan.

Tolika površina mora imati nekoliko miliona ljudi. Osim ako nije antarktik. A nije.

Mi sad svi očekujemo ne znam koje hladnoće ali to ni Martin nije baš tako zamislio. Kada je bila bitka između Nights Watch i zombija tamo skroz gore daleko na severu kod Fist of  the First Men, oko njih je, po knjigama, sve bilo zelenilo. Trava, drva, lišće. Tada još nije počela zima ali recimo da je bila jesen i zima samo što nije počela.

 

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Babama je sve pitanje vremena. S obzirom da je ovima trebalo osam godina da doguraju do Winterfela, do Dorna će stići za osamdeset osam.

  

Ali ako babe & bebe otpremiš u zbeg, bar ne moraš da ih hraniš zajedno sa vojskom. Neka jedu kolače šta nađu usput, kao i sve izbeglice - niko ne kreće na takav očajnički put sa zalihama hrane za sledećih 6-9 meseci.

Pa sad zombiji su tek ušli u naseljene krajeve. Ako ih pustiš da šire "zarazu" onda će sve to ići mnogo brže. Za godinu dana su u Dorne.

 

Baba bi peške dnevno prelazila 2 kilometra i izdržala bi tako 5 dana i umrla. Ako hoćeš za nju da praviš zbeg onda treba da je staviš u kola koju će vući konji. A Sansa to nema.

Link to comment
12 minutes ago, omiljeni said:

Zavisi šta podrazumevaš pod prazan.

Tolika površina mora imati nekoliko miliona ljudi. Osim ako nije antarktik. A nije.

Mi sad svi očekujemo ne znam koje hladnoće ali to ni Martin nije baš tako zamislio. Kada je bila bitka između Nights Watch i zombija tamo skroz gore daleko na severu kod Fist of  the First Men, oko njih je, po knjigama, sve bilo zelenilo. Trava, drva, lišće. Tada još nije počela zima ali recimo da je bila jesen i zima samo što nije počela.

 

U poslednjoj epizodi prošle sezone Džon na brodu kaže da Sever ima cca milion ljudi, tj. da ima isto stanovnika kao KL (ako me pamćenje nije izdalo).

 

Martin je zamislio mnogo gore zime od ove koja je prikazana u seriji. On u knjizi piše o letnjim snegovima u Winterfellu, o tome kako zimi na Severu ponekad napada i po 15 metara snega, kao i o sistemu podzemnih tunela u Castle Black, koji se koriste zimi kada je zatrpan snegom.

Link to comment

To mora biti zima koja će da traje 5 godina ili 10 godina, ali takva da se tu nastavi život i u zimi.

Zaveje pa popusti, pa stegne pa malo popusti. Kao u RL. Kad je Stanis išao onda je zavejalo, sad je malo popustilo, pa će opet da stegne...verovatno bi na početku zime trebalo biti toplije nego kasnije kad se okolo mora ohlade itd itd

 

Ne može zima biti duga 5-0 godina i da je konstanto sneg debeo 15+ metara i da je temperatura minus 60.

Mislim može, ali tu onda ne bi imali civilizaciju staru 10.000 godina nego bi to bila pustinja Antarktika.

 

Link to comment
42 minutes ago, omiljeni said:

Pa sad zombiji su tek ušli u naseljene krajeve. Ako ih pustiš da šire "zarazu" onda će sve to ići mnogo brže. Za godinu dana su u Dorne.

 

Baba bi peške dnevno prelazila 2 kilometra i izdržala bi tako 5 dana i umrla. Ako hoćeš za nju da praviš zbeg onda treba da je staviš u kola koju će vući konji. A Sansa to nema.

То неке размажене градске бабе пензионерке.  Ако су бабе са Севера макар налик онима које ја знам из околине Кривеља оне би до скеле™ стигле за једно две недеље, а не би приметиле да нису обуле опанке.:fantom:

Link to comment
5 minutes ago, Fins fleet said:

Omiljeni se plasi chain of dogs scenarija. 

Šta je Chain of dogs? Isto neki petparački fantasy za hipstere koji čeka HBO da ga transformiše u remek delo američke proze?

Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

Razumeo bih da su sprtljali stanovništvo u WF sa stavom "ne brinite, mi ćemo vas odbraniti".

Mislim da niko ne veruje u opstanak naroda ako vojska izgine svakako. Sklanjaju ih u kripte prosto da eto, ne smetaju, a ako preteknu pretekli su.

Link to comment
7 hours ago, Host said:

Mislim da je ideja da serija zavrsi kako treba - zombije pobiju, prestolonaslednici se pokolju, SANSA pobedjuje - a da se Martinu ostavi odstupnica za placipickasti epilog: cirkularnost prirode i drustva, jinjangovanje ljudi i zombija i ostale njuejdz gluposti.

 

Martin je poznat kao pedo dedo. U seriji bi Arja mogla da bude seksualno zrela jer su klinci u startu nekoliko godina stariji plus prodje vise godina nego u uratku za insele. 

 

Meni super sto su demistifikovali sve te prepametne likove. Besmislena je premisa da postoje mentati koji igraju game theory bolje od Raduleta i imaju punu kontrolu nad stohastickim uslovima rata ziliona porodica, zombija, madjionicara i dazdevnjaka. Najdrazi momenat serije kad je SANSA skratila malokurskog za glavu :by:

 

Takodje mi je odlicno prikazano sazrevanje koje su prikazale Deneris i SANSA koje pojedinci ovde tumace kao nekonzistentnost narativa jer su tinejdzeri valjda poznati po nepromenjivim stavovima. 

 

Bio je u prosloj sezoni, samo si propustio super fazon dok si studirao udzbenike strategije sa West Pojnta.

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Pravi vodja sa vizijom, strategijom da to postigne i taktikom da strategiju sprovede u delo. Having said that, TEAM SANSA.

 

Ovako zbori pravi konosijer serijskog programa :thumbup:

 

Nego, jedan detalj me malo buni oko raspleta. Ako su zonbiji vec stigli na zakazani fajt, kad ce John i Daenerys stici da se pomnoze i da li ce?

 

 

 

Stvarno sam za Sansu. Ideja da Jon i Khaleesi zajedno vladaju bi bila kao najgora sapunjara. Sama Dany je vec pokazivala znake ludila i sve ih vise pokazuje, jbg, nasledno, tako da ni to ne zelim, a Jon je heroj od pocetka, bilo bi trulo da sad bas on vlada. Dakle ili nema prestola ili Sansa, to da li se provlacila ili ne do sada, nema nikakve veze, provlacila se i Dany, jeste hrabra i vodi je to sto misli da je legitimni naslednik, ali i njoj da nije zmajeva odavno bi zaginula. Ne vidim razliku izmedju toga da se neko provukao jer je vadio Littlefinger i Theon i da se provukao jer jedini na svetu ima zmajeve.

@omiljeni

Ne znam, kao sto rekoh nisam citao, ali sam sto posto siguran da je neko rekao da postoje ti tajni prolazi bas za ovu svrhu - da ako zagusti moguda pobednu iz Winterfella. IMa ovde toliko ljudi koji znaju romane u prste, pa nek kazu. Ako postoje, lako se moze tamo uci isto kao i izaci

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...