Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Negde oko 2 godine, od ubistva Erina do ubistva Bubija. Po knjigama naravno.

 

Glede Mormontovog maca, besmisleno je raspravljati kad ne znamo kako ga je prvi Mormont dobio. A to ne znamo jer debeli nikada nije napisao. Verovatno ce u jednom trenutku neko negde pomenuti da je xy Mormont mac dobio na turniru/kao miraz/u osvajackom pohodu/kao nagradu/sta god vec i to je to.

Link to comment
37 minutes ago, Sludge Factory said:

(Mada, s druge strane, sigurno bi bilo Vinisanja onoliko kad neko nekog ne bi prepoznao i onda to neprepoznavanje bilo iskorisceno za napredak u radnji)

Pa na početku ove epizode Džon jaše pored Arije i ne registruje uopšte da mu je to sestra. Ona sva ozarena, ali se naduri kad je on iskulira.

 

Posle ga presretne u godswood i kao sva je ozbiljna, ali pošto se on doseti ko je u pitanju, sve mu oprosti.

 

Razvoj radnje! Emocija! Gluma! Valirijski čelik!

 

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pa na početku ove epizode Džon jaše pored Arije i ne registruje uopšte da mu je to sestra. Ona sva ozarena, ali se naduri kad je on iskulira.

 

 

Ja sam tu scenu protumacio kao da je on ne vidi u masi (jer se ne fokusira ni na koga pojedinacno, vec gleda "kroz" masu, a malo je i digao nos, ne toliko iz aroganicije i ponosa koliko da bi izbegao osecaj osude jer je "savio koleno" Targerijanki), a ne da je ne prepoznaje. 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

Nisu to mačevi stari 5 hiljada godina, pa da se ne zna njihova istorija. Sve su to mačevi stari 400-500 godina i to je period koji maesters drže u malom prstu. Za svaki mač se zna tačno ko ga je sve nosio i kako je prelazio iz ruke u ruku.

 

Lupaš za sve pare. Većina tih porodica ima neke ancestral swords (Ice, Lady Forlorn, itd.) iz Age of Heroes, sa kojima su im askurđeli iz Esosa došli. To se pominje već u prvim poglavljima prve knjige.

 

Mnogo kasnije, kad je Martin u supplemental bullshit knjigama lupio da je sama Valirija 5-6 hiljada godina stara, postalo je potrebno izvući iz dupeta neko objašnjenje odakle Starkovima i ostalima Valyrian steel pre 8-10 hiljada godina. Veće mudraca je zaključilo da su ti drevni mačevi bili obično gvožđe, pa su naknadno iskovani novi, moderni, lepši, stariji, valirijski, ali pod istim imenima. Retcon do mojega.

 

Dakle, Valyrian steel swords are basically a tribute act. Nema nikakvog osnova tvrdnja da maesters tačno znaju kako je i kad koji prelazio iz ruke u ruku. Ne izdaje Citadela licence, pa da mora da im se prijavljuje kad je ko koji kupio, prodao, ukrao, prekovao.

 

Link to comment
 
Ja sam tu scenu protumacio kao da je on ne vidi u masi (jer se ne fokusira ni na koga pojedinacno, vec gleda "kroz" masu, a malo je i digao nos, ne toliko iz aroganicije i ponosa koliko da bi izbegao osecaj osude jer je "savio koleno" Targerijanki), a ne da je ne prepoznaje. 
Naravno, upravo je tako i treba protumaciti.
Link to comment
6 minutes ago, Sludge Factory said:

Ja sam tu scenu protumacio kao da je on ne vidi u masi (jer se ne fokusira ni na koga pojedinacno, vec gleda "kroz" masu, a malo je i digao nos, ne toliko iz aroganicije i ponosa koliko da bi izbegao osecaj osude jer je "savio koleno" Targerijanki), a ne da je ne prepoznaje. 

Masa od osmoro statista i Maisie Williams u prvom redu :D 

 

Joj, nisam se ni dotakao toga koliko je glupa cela rasprava o sramotnom savijanju kolena pred zmajevitom kraljicom. "Kmee, mi smo demokratski izglasali kopile za kralja, kmee, zašto nam sad dovodi neke plemkinje sa juga, samo zato što imaju vojsku i zmajeve? Collusion, impeachment, Valyrian candidate!"

 

Onda stiže obaveštenje da je Glover odveo svoju vojsku, vratio se u Deepwood Motte iz protesta :blink: Odakle im ta ideja da je lojalnost vazala kralju opciona stvar? Šta misli Glover da uradi kad mu na krov sleti zmaj da ga priupita za zdravlje? Šta misli da uradi kad se pojave zombiji?

 

Dvoje mladih, lepih, očigledno friendly vladara suprotnog pola, i nikom ne pada na pamet marriage of convenience? Ne, zahtevamo da se njih dvoje potuku oko krune, sad kad su zombiji pred vratima, iako su Targaryens do juče vladali kontinentom a Starkovi bili wardens of the North i to nikom nije smetalo. 

 

Feudal Political Drama by Mali Perica.

Link to comment

Mene na tu temu opako nervira ono Mormont derle. Stalno s onom nadrndanom facom, saslušava sve redom... Baš ga preteraše s davanjem na značaju malom mečetu. 

Link to comment

Evo za Ice kako su ga doneli askurdjeli pre 9000 godina:

About four hundred years before King Robert I Baratheon's reign, the Valyrian steel greatsword was spell-forged in Valyria and acquired by House Stark, who named it after that legacy

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Masa od osmoro statista i Maisie Williams u prvom redu :D

 

A dobro, nije bas bila u prvom redu, vise u drugom :D ali slazem se da su trebali bolje da rese to, ako su hteli da prenesu ovo znacenje koje sam ja izdokonao iz te scene, da je stavlje dublje u masu, bolje zaklone. Opet, ona se tu kao nada da ce on da je ugleda, da ce i se pogledi sresti, ali jbg. Bar sam ja tako shvatio njeno ponasanje. Ako je samo htela da ga vidi iz blizine, a da mu se ne otkrije jos, moglo je to i drugacije. 

 

A slazem se za raspravu oko "savijanja kolena". I generalno preteruju vise sa razvlacenjem dolaska zombija, jebote putuju odozgo sezonama, a nije bas da su klasicni spori zombiji, takvim ih nisu predstavili. Iako je istina o pretnji sa severa konacno obelodanjena i jebeni zid je pao, njima je i dalje game od thrones bitniji od golog zivota. Neko ce reci da je bas u tome i poenta, da su ljudi takvi, ali nisam siguran da bih se slozio, prosto je ovo prevelika, nesvakidasnja (zajednicka) opasnost da bi se sad bavili politikom.

Link to comment

Ali znaci ne veruju mu, a ovamo ga proglasili kraljem severa i insistiraju na tome da ostane kralj severa, a on se covek ubi ubedjujuci ih da im se sprema apokalipsa. A ima i svedoke. Mislim, ok, prihvatam argument. Epizoda jeste stagnantna, rekapitulirajuca, da ne kazem dosadna. 

 

(po milioniti put vise, pritom je ostalo jos jako malo do kraja)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...