Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

47 minutes ago, Zverilla said:

 

A u stvari nema.

Goofs ih je naveo sve osim Tarlijevog, što ga je Sem maknuo

 

Tako da to jeste nešto o čemu se priča.

 

E sad, ono što je tu u seriji tupavo je da bi tarlijevi tek tako "oprostili" Semu onu kraju, i ne bi baš. Jurili bi ga do kraja sveta. Em čast em vredi kao sve ostalo što imaju a možda i malo više

 

Da, zaboravih na Tarlijev mac, zivo me zanima kome ce ga debeli dati za predstojeci boj. Dzejmi se namece kao izbor, ali mislim da niko nema poverenja u njega. Ja bih birao Psetoa, ali on je dobio sad svoju staklenu sikiru. Mozda Tormund?

Link to comment
15 minutes ago, goofs said:

 

Da, zaboravih na Tarlijev mac, zivo me zanima kome ce ga debeli dati za predstojeci boj. Dzejmi se namece kao izbor, ali mislim da niko nema poverenja u njega. Ja bih birao Psetoa, ali on je dobio sad svoju staklenu sikiru. Mozda Tormund?

To je veliki dvoručni mač. Džejmi ne može da ga koristi zbog ruke, a i da može verovatno ga ne bi koristio, jer se on borio lakšim mačevima. Takođe se ni Tormund ne bori dvoručnim mačem, on isto koristi lakše oružje, čak mislim da nosi po jedno u svakoj ruci. Dvoručnim mačevima se bore samo Pseto i Brijena, jer su jedini dovoljno veliki i jaki za taj stil borbe,  a obzirom da Brijena već ima valirijski mač, odgovor se sam nameće.

Edited by Ayatollah
Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

 

Da, zaboravih na Tarlijev mac, zivo me zanima kome ce ga debeli dati za predstojeci boj. Dzejmi se namece kao izbor, ali mislim da niko nema poverenja u njega. Ja bih birao Psetoa, ali on je dobio sad svoju staklenu sikiru. Mozda Tormund?

planini :fantom:

nego, on onakav kaakv je sad, jel tehnicki pripada strani ljudi ili veselim hodacima sa severa severa? 

Link to comment
11 minutes ago, Ayatollah said:

To je veliki dvoručni mač. Džejmi ne može da ga koristi zbog ruke, a i da može verovatno ga ne bi koristio, jer se on borio lakšim mačevima. Takođe se ni Tormund ne bori dvoručnim mačem, on isto koristi lakše oružje, čak mislim da nosi po jedno u svakoj ruci. Dvoručnim mačevima se bore samo Pseto i Brijena, jer su jedini dovoljno veliki i jaki za taj stil borbe,  a obzirom da Brijena već ima valirijski mač, odgovor se sam nameće.

 

Ok, ima smisla sve sto pricas, ali...Pseto je sad dobio sekiru, mislim da se ne bi akali time ako mu je scenariom predodredjen mac.

Btw, sad izguglah malo, Dzejmi prisvoji Dzofrijevu udovicu, a s obzirom da je ona laganija on moze da je koristi jednom rukom, tako da on vec ima jedan.

Bata Djora se isto namecje kao jak kandidat. 

Link to comment
19 minutes ago, goofs said:

 

Ok, ima smisla sve sto pricas, ali...Pseto je sad dobio sekiru, mislim da se ne bi akali time ako mu je scenariom predodredjen mac.

Btw, sad izguglah malo, Dzejmi prisvoji Dzofrijevu udovicu, a s obzirom da je ona laganija on moze da je koristi jednom rukom, tako da on vec ima jedan.

Bata Djora se isto namecje kao jak kandidat. 

Džora se isto bori jednoručnim mačevima, uostalom Longclaw je bio njemu namenjen i on je za njega i treniran.

 

Mislim da nam kod Pseta sledi jedan "F*ck this sh*t" sa dragonglass sekiricom za cepanje potpale, a onda Heartsbane dolazi u prave ruke... 

Link to comment
21 minutes ago, Bujodrag said:

Mitril srebro je bolje od valerijanskog čelika!!!

Nema oružja od mitrila, od njega se samo prave oklopi i nakit (barem kod Tolkina). Sa druge strane, ne znam da li uopšte ima oklopa od valirijskog čelika, ja se ni jednog ne sećam ni iz knjige ni iz serije...

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Tako je, nema mnogo. Čudno je da Robert npr nije imao valirijski mač koji bi evt nasledio Džofri nego deda morao da mu "nabaci" ukraden čelik. 

pogotovo što su Baratheoni, poput Targaryena, došli iz Valyrie i tamo su imali neograničen pristup mačevima.

Targaryeni su imali nekoliko mačeva, ali se to valjda sve pogubilo u ratovima. Baratheoni nisu imali ni jedan.

S druge strane, Mormonti imaju mač. Iako žive na geografski najzabačenijem delu Westerosa i ujedno su jedna od siromašnijih kuća u svih 7 kraljevstva, ali su nekako nabavili mač za sebe.

Debeli GRRM se isto loži na internu konzistentnost.

 

Link to comment
10 minutes ago, Ayatollah said:

Nema oružja od mitrila, od njega se samo prave oklopi i nakit (barem kod Tolkina). Sa druge strane, ne znam da li uopšte ima oklopa od valirijskog čelika, ja se ni jednog ne sećam ni iz knjige ni iz serije...

 

Je l'?

Pozaboravljao sam više nego što sam znao.  :lolol:

 

Mislio sam da je Narsil (uvek mi je to ime lepše zvučalo nego Anduril) od mitrila.

Eto, oni su pravili oklope od mitrila. Oprezna čeljad, brinu o životima. Ima li valerijanskih oklopa?

Link to comment

Akcija?

 

Eto, zar nije ekonomija super?

 

Al' OK, neću trolovati topik više.

 

Sačekaću da izadju sve epizode pa ću pogledati kad prodje hajp i smire se reakcije.

 

:grozan:

Link to comment
33 minutes ago, Bujodrag said:

Ima li valerijanskih oklopa?

 

Od macine trave?

 

Valyrian steel armor navodno ima Euron Greyjoy, doneo ga sa letovanja, pominje se u jednom od preview chapters za sledeću knjigu.

 

47 minutes ago, omiljeni said:

pogotovo što su Baratheoni, poput Targaryena, došli iz Valyrie i tamo su imali neograničen pristup mačevima.

Targaryeni su imali nekoliko mačeva, ali se to valjda sve pogubilo u ratovima. Baratheoni nisu imali ni jedan.

S druge strane, Mormonti imaju mač. Iako žive na geografski najzabačenijem delu Westerosa i ujedno su jedna od siromašnijih kuća u svih 7 kraljevstva, ali su nekako nabavili mač za sebe.

Debeli GRRM se isto loži na internu konzistentnost.

 

Neograničen pristup :lol: Pošto in Soviet Russia, sav čelik je valirijski čelik. "Oni lepo s valirijanskom viljuškom boc, a Andal s rukama, u usta ga jebem..."

 

Ima jedan Valyrian steel sword čak i na Iron Islands, najklošarskijem delu Vesterosa.

 

Ali ni to nije ništa, u Slaver's Bay neki Dothraki mercenary ima Valyrian steel arakh.

 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Pa nisu ni Lanisteri imali, morao Tywin da ukrade od Starkova. 

 

Previše je retko da bi funkcionisalo kao status symbol.

Imali su Brightroar, ali ga je izgubio njihov predak Tommen II Lannister kad je predvodio ekspediciju za Valeriju, sa koje se nije vratio.

 

 

 

 

 

Link to comment

@MayDay

Nema veze što je R izabrao sekiru, nekako mi logično da je ta kuća imala mač. Lanisterski je navodno izgubio neki pametni porodični avanturista. 

Tarly mač ide Džori 1/1, ili će Sem da ga upotrebi opet u nekoj napetoj sceni branjenja Gili i malog. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...