Jump to content
Ryan Franco

Game of Thrones

Recommended Posts

arheolog1981

Kad smo kod doticne, jesam li jedini koji misli da ce ovi placenici sto su dosli sa Euronom da se okrenu protiv njih, tj. njega prvo? Onaj njihov glavni sto se sad pojavio i nije poveo slonove nije bas delovao srecno u onoj sceni dok je ovaj trabunjao o ratnicima "who cheated on dice"
Ne znam ima li uopste toga u knjizi

U knjizi se Zlatna kompanija sa još jednim pretendentom na presto pred kraj Plesa iskrcala na Westeros... ako ikad debeli završi razlike će biti znatne. Nadajmo se da će privesti kraju, greota da Televisa presenta bude razrešenje Pesme leda i vatre.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

goofs
9 hours ago, Ayatollah said:

Naravno, sa vojnog aspekta dosta je teško objasniti zbog čega sva ta vojska sedi u Winterfellu, daleko van domašaja bilo kakve eventualne vojne ili logističke pomoći sa juga i čeka Night Kinga da je opkoli, umesto da se povuče do Moat Caillina ili Eyrie-a gde bi imala mnogo povoljniji taktički položaj i teren. Bitno je da je vreme lepo i sunčano za letenje zmajevima, iako je sred Zime.

Ne bih se bas složio, Vinterfel je dosta zajeban za osvojiti, plus je veliki i može da poprimi puno ljudstva, sakrpi zalihe i tako to. Mout Kalin je gomila ruina na strateški odličnom položaju, ali nije za dugotrajno prebivalište. I plus, ako sve krene po zlu mogu da se iz Vinterfela povuku u Mout.

Drugo, nije njima cilj samo da pobegnu od ledenih, cilj im je i da ih zaustave i time spasu nevini živalj, prebegom u Dol bi praktično pustili ove da opustoše ceo kontinent.

Jbg, nije baš sve u seriji imbecilno :) i poprilično sam siguran da će i u knjizi bitka sa ledenima biti kod Zimovrela, tj. da je sve ovo preuzeto iz Martinovih ideja i spisa, a on ipak vodi računa o takvim stvarima.

MayDay

Koja vam je omiljena do sada scena u seriji?

Meni kad Bubi ujuri Remzija Boltona u Vintrefelu i kad se brani od strela stitom sa grbom Mormonta i kad posle spuste Stark banere na Vinterfel. 

J-♣

hmm,

Bron mi uvek gotivan,

Recimo ona scena u orlovom gnezdu --Tirionovo tamničenje kod Morda, pa Bronov megdan sa vitezom Vejla.

MiddleClass

Omiljeni obrisao dupe knjigama... :D

Valkyrie
10 hours ago, omiljeni said:

Pa onda Joffrey iz nekog razloga odluči da pošalje neku budalu da dovršava klinju, koji će i onako da umre za koji dan.

Lapsus? To je bio Littlefinger a ne Džofri. 

omiljeni
Lapsus? To je bio Littlefinger a ne Džofri. 
Pa zar nije Joffrey?
A Littlefinger je samo lagao ciji je bodez.

Weenie Pooh

Jeste Joffrey, hteo da impresionira tatu i pokaže mu kakav je noble mercykiller by proxy. Zato je debilno dao dragonbone dagger onom liku, šta zna dete šta je 100 kila valirijskog čelika.

Inače neizmerno me zabavljaju one scene u seriji kad neko baci pogled na mač, nož, viljušku, ili čačkalicu i samouvereno konstatuje "Valyrian steel..."

Svi na svetu su stručnjaci za drevnu metalugriju, jbt. Toliko su izraubovali taj nesrećni materijal da sad, kad neki rando izvuče bilo koji mač, ima bar 50% šanse da bude Valyrian steel.

Valkyrie

To je iz knjiga možda, u seriji Džofri nikako nije umešan u to. 

Weenie Pooh

Kako bre nije, zar ne dokona to Tyrion i u seriji?

Escalade

i u knjizi je to prlicno nategnuto, navodno je Dzofri hteo da impresionira cacu, a nikad nisam stekao utisak ni u knjizi ni u seriji da je Dzofri hteo da impresionira cacu

Valkyrie
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kako bre nije, zar ne dokona to Tyrion i u seriji?

Ne, i ne teraj me više da branim Džofrija pls, moraću da se potopim u asepsol. 

mozzer
3 hours ago, MayDay said:

Koja vam je omiljena do sada scena u seriji?

Meni kad Bubi ujuri Remzija Boltona u Vintrefelu i kad se brani od strela stitom sa grbom Mormonta i kad posle spuste Stark banere na Vinterfel. 

Meni bez dileme eksplozija i rusenje Sept of Bailor sa onom zelenom materijom... Zvonik koji leti... Cersei... 

goofs

U seriji se jako nagovestava da je Maloprsti stajao iza svega, i to se sve dogadja tokom onog "sudjenja" kad ga je Arja ubila.

U knjizi, ako se dobro secam, jos uvek nista nije razjasnjeno oko tog incidenta, mislim da je ta Dzofrijeva izjava samo paravan i da ima suptilnih nagovestaja da je LF iza svega.

Izguglah sada, jeste Dzofri u knjizi.

Edited by goofs