Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

A kakvu potvrdu bi ti hteo, da sve osumnjičene okupi Hercule Poirot u salonu posle večere pa im izlaže svoje deduktivne zaključke dok neko ne prizna?

 

Joffrey je mrtav, Robert je mrtav, Ned i Catelyn su mrtvi - cela misterija oko pokušaja da se Bran ubije potpuno je nebitna in the grand scheme of things. Ne bi imalo nimalo smisla da se autor na to vraća u sedmoj knjizi.

Link to comment

dude ti si poceo sa tom temom, ja se nadovezeo...sto se mene tice taj dogadjaj ne mora da se bistri vise ni u knjigama ni u seriji

Edited by Escalade
Link to comment

Može, ali ako ti je u početku bilo dosadno, nema previše smisla gledati i sad...

 

Inače, uvodna epizoda nove sezone mi je ok, ali samo toliko. Očekivao sam malo više s obzirom da ih ima samo 6 do kraja.

 

Edited by mraki
Link to comment
10 hours ago, mozzer said:

Meni bez dileme eksplozija i rusenje Sept of Bailor sa onom zelenom materijom... Zvonik koji leti... Cersei... 

 

Ljubitelj rušenja Dubrovnika... 😎

 

4 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Није омиљена, али некако ми је прва на коју помислим  - кад загине Оберин Мартел.

 

Битка копилади ми је најбоља епизода.

 

Battle of the Bastards je najgora, taktički, simulacija bitke koju sam u životu video, od nedotupavog početka bitke, zatim Remzi, odličan strelac, neće da gađa Egona, a u srce je pogodio Rikona preko pola poljane, preko Egonovog juriša na 1000 konjanika, do potpunog rasula na samom terenu gde ne postoji nikakva saradnja među saborcima da bi ih na kraju izvukao Deus ex Machina.

 

I onda Egona, posle takvog fijaska, proglase King of the North. 

Edited by ZerrorR
Link to comment

a koja to bitka je taktički bila realno predstavljena, mau na zmaju u akciji paljenja lanisterske armije, što je logično ali čemu ono spaljivanje kola sa ratnim plenom, pa opet mau koja spaljuje brodove robovlasnika koji su opsedali njen grad, siguran sam da bi bilo dovoljno da je spalila jedan da bi se ostali predali u roku od odmah kada bi videli roštiljanje svojih kolega, a mau u tom trenutku nema preko potrebne brodove za desant na vesteros

- veliki vojskovođa stanis koji kreće na opsadu vinterfela iako su mu saboteri spalili zalihe hrane i opsadnog oružija

- na kraju najrealnija je borba u hardhome-u, motivi i taktika obe strane su jasni, zombiji žele da ubiju što više divljana, ovi spasavaju goli život bežanjem na brodove :happy:

Link to comment

brt, betl of bastards je ponajbolje izrezirana bitka ikada prikazana na TVu. takticki jeste bila suplja, ali dobrim delom i s namerom, jer su pocinjene greske u duhu likova.

Link to comment

Ma dajte, gde je Battle of Bastards dobra bitka. Setite se samo one planine leševa na sred bojnog polja kao da je poginulo 100 hiljada ljudi za 5 minuta, i shield wall-a i sabijanja Džonovih snaga na 10 kvadratnih metara, kao da spremaju Jevreje da interniraju u Aušvic. Bitka kao da je iz Montija Pajtona i Svetog grala, dete bi je bolje izrežiralo. Ima par dobro snimljenih i montiranih pojedinačnih scena, ali sveukupno je katastrofa...

Link to comment

Јбг најбоље сад да ћу да улазим у анализу битке, не пада ми на памет. Уосталом, ја сам рекао да је мени то најбоља епизода. Вјероватно једна од најишчекиванијих битака икад, побједа над манијаком Ремзијем и повратак Старковог грба у Винтерфел. 

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

 

Imas ovde dosta dobar sazetak svih desavanja od prve sezone, nadji sat vremena da ubijes :D malo je heavy tempo, prepun informacija
 

 

to mi treba!

hvala :)

 

a najupecatljivija scena serije je hodorov nastanak i nestanak :(

 

Link to comment

Olujna ja spalila samo jedan brod, ako se dobro sećam, sa ostatkom brodovlja je otišla na truli™ zapad. 

 

Stanis nije imao izbora. Ili da se smrzne ili da napadne. A Remzi je taktički odlično odigrao. 

Link to comment
1 hour ago, ZerrorR said:

Battle of the Bastards je najgora, taktički, simulacija bitke koju sam u životu video, od nedotupavog početka bitke, zatim Remzi, odličan strelac, neće da gađa Egona, a u srce je pogodio Rikona preko pola poljane, preko Egonovog juriša na 1000 konjanika, do potpunog rasula na samom terenu gde ne postoji nikakva saradnja među saborcima da bi ih na kraju izvukao Deus ex Machina.

 

Ne zaboravi Davosov stručno komandovanje strelcima: Da ne bismo slučajno pogodili naše, ostavimo lukove i strele pa juriš u melee (rhyme not intended). Majstor još sjaše s konja kako bi jurišao pešice. 

 

Link to comment
19 hours ago, Weenie Pooh said:

Inače neizmerno me zabavljaju one scene u seriji kad neko baci pogled na mač, nož, viljušku, ili čačkalicu i samouvereno konstatuje "Valyrian steel..."

 

Svi na svetu su stručnjaci za drevnu metalugriju, jbt. Toliko su izraubovali taj nesrećni materijal da sad, kad neki rando izvuče bilo koji mač, ima bar 50% šanse da bude Valyrian steel.

 

Pa i nije teško prepoznati ga, obzirom da ima specifičnu šaru (kao čelik iz Damaska), oštriji je od običnog mača/ bodeža, i najbitnije: dosta je lakši od čelika

Link to comment

Poenta je apsurdnoj učestalosti. Valyrian steel bi trebalo da je užasno retka stvar, a ne da se svako malo nailazi na njega i obaveštava publika. 

 

Zamisli da u svakoj drugoj epizodi Vuka Karadžića neko zagleda neku sablju i konstatuje "Opa, dimiskija!"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...