Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Da, da, izguglao sam za knjigu, ispravih post, u pravu si.

 

Za seriju kazem sta se desilo i sta se sugerise gledaocima. U sustini jako puno toga je LF maslo, njemu jeste bilo u interesu da zavadi Starke i Lanistere, takodje nije mu bilo u interesu da se sazna nelegitimnost dece u tom trenutku, dok su i Robert i Ned zivi, zdravi i pravi, pa ima nekog smisla. Kako je sve to umuljao, to ne znam.

Link to comment
4 hours ago, arheolog1981 said:


 

 


U knjizi se Zlatna kompanija sa još jednim pretendentom na presto pred kraj Plesa iskrcala na Westeros... ako ikad debeli završi razlike će biti znatne. Nadajmo se da će privesti kraju, greota da Televisa presenta bude razrešenje Pesme leda i vatre.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Најтупавији део шесте књиге која је иначе најслабија.

Link to comment
11 hours ago, Weenie Pooh said:

 

 

Slabašan pokušajčić trola, ali moram da pitam - jesam li se onomad sa tobom objašnjavao o problemu nepostojećeg mosta na Blackwateru, ili je to bio neki drugi vispreni literarni kritičar?

 

U potrazi za rupama na saksiji u zapletu propustio si ubedljivo najveću: Stannis celu prvu knjigu/sezonu presedi na Dragonstoneu, iako se posle ispostavi da je znao kakva je situacija, tj. da incestuozni Lanisteri planiraju da mu uklone brata i zatru dinastiju. Mogao je bukvalno bilo kad da svrati kod Neda Starka, ili ga pozove na kafu, ili mu pošalje Davosa da u dve reči objasni šta se dešava. Ali neee, Lord Koštunica je iz nepoznatih razloga sedeo i čekao da se sve sjebe, da se on lično nađe u bezizlaznoj situaciji, da za presto ratuju Lanisteri, Starkovi, Grejdžoji, i njegov nelojalni mlađi brat. Tek onda je odlučio da se umeša, because reasons, inače bi Cersei i Jaime uredno bili uhapšeni i obezglavljeni, a priča završena u 100 strana/5 epizoda.

 

Ništa od toga, naravno, ne menja činjenicu da knjige jesu super.

Ali to nema nikakvog smisla. Stavi se u Arryn/Stanis poziciju. Treba da odeš kod Roberta i saopštiš mu da njegova deca nisu njegova. Šta će se desiti? Robert će pobiti blizance i nakotTM.

A možda će i reći "kakav strong seed, šta to bulazniš?!? deca ne smeju da liče na mamu? uostalom, mojih par bastarda imaju crnu kosu, ali pogle' sve te Lannistere raštrkane po celom Westerosu primeti kako su svi jednaki i plavi nije ti možda palo na pamet i da je njihovo seme snažno? ko si ti da pričaš čija su naša deca? straža!!!"

Meni logičnije da bi Robert natakao na kolac, ili bar oterao na Zid, Stanisa, Arryna, Starka ili već ko mu bude saopštavao tu vest.

Mislim, ceo taj the seed is strong zaplet je kompletno debilan. Da je to izmislilo HBO imali bi poseban subforum na Serijama za uinisianje i ismevanje tog sranja od zapleta, ali pošto je to smislio debelii knjige, onda se valjda pravimo mrtvi i ne potežemo to pitanje jer cockmerchants.

Kad tako započneš roman i glavni protagonisti donose odluke i vuku poteze na osnovu takvog zapleta, onda je jasno da taj roman mora biti krš.

 

A za most sam ja sve bio u pravu, a ti ništa :fantom:

Link to comment

Znao sam da si ti bio taj mostar™, odmah se oseti ruksinovski stil diskusije.

 

Koliko je "seed is strong" zaplet smislen ovde nema mnogo veze* - bitno je da ga kao smislen tretiraju Stannis, Renly, Ned Stark, Tywin Lannister, i praktično ceo svet. Stannis se upravo na osnovu te tvrdnje kasnije proglasi za kralja, u najnepovoljnijoj mogućoj poziciji kad su Lanisteri već ustoličili svoje incestoide. 

 

Dakle, ako je "seed is strong" bio argument posle, kada je poslužio kao povod za rat, zašto nije bio argument pre, kada bi poslužio samo kao povod za egzekuciju Lannister blizanaca? Zbog potreba zapleta, eto zašto. Nikakvog smisla nema da Stannis sedi i ćuti na Dragonstone tokom cele prve sezone.

 

*

Spoiler

... ali realno nisi u pravu. Robert bi se vrlo rado kurtalisao žene i zeta, možda bi mu bilo žao dece ali to ne menja stvari. Ako ne bi verovao braći, verovao bi matorom Arrynu ili Nedu Starku. On više puta tokom knjiga i tokom serije otvoreno ističe koliko su mu dozlogrdili Lannisteri, samo nema povod da ih se otarasi. Priženio bi Margaery Tyrell, privremeno proglasio Stannisa za naslednika, a Tywin ne bi mogao ni da prdne jer bi protiv njega bili i Sever i Vale i Riverlands i Dorne i Reach i Stormlands...

 

Robert ni u kom slučaju nije tip čoveka koji će da ćuti i trpi kad sazna da ga žena vara sa bodigardom. Ne vidim na osnovu čega misliš da bi hteo ili mogao da nametne sebi tu samoobmanu. Da mu nije možda bilo lepo sa lavovima, pa nije hteo da kvari sebi idilu?

 

Link to comment

Kad spominjete Roberta, bila je jedna Branova opaska koja mi je zaparala uši - da je cela njegova pobuna "was built on a lie", u vezi sa Lijaninom navodnom otmicom. 

Meni se zaista činilo da Robert (i ostali) veruju u to da nije dobrovoljno otišla sa Regarom a pošto je Ned pobio čuvare i sakrio dete, nije mogao ni da zna da ona nije zaista oteta, silovana, ubijena.. 

Ne znam kakav je u knjigama ali u seriji mi je Robert bio daleko od negativca (bar u poređenju sa nekim drugim likovima). 

Link to comment

Pobuna je, tehnicki gledano, pocela jer je Mad King zapalio oca i brata Neda Starka. Da se to nije desilo verovatno ne bi ni doslo do rata. Ned je shvatio da mu sestra nije kidnapovana kada je rat vec bio zavrsen. Robert nikad nije ni saznao za to.

A sto se tice Uinija, Stanisa i snaznog semena...jedna stvar je izaci sa takvom tvrdnjom pred kralja, a druga stvar je na osnovu takvevtvrdbje traziti pravo na presto u situaciji kada je Melisandra ubila Renlya i obezbedila Stanisu nekoliko desetina hiljada vojnika.
Prvo te verovatno vodi u smrt ili na Zid, a drugo na Iron Throne.

Link to comment
Најтупавији део шесте књиге која је иначе најслабија.
Pa zapetljao se opasno, zato ovoliko i čekamo na sledeću jbg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment



Kad spominjete Roberta, bila je jedna Branova opaska koja mi je zaparala uši - da je cela njegova pobuna "was built on a lie", u vezi sa Lijaninom navodnom otmicom. 
Meni se zaista činilo da Robert (i ostali) veruju u to da nije dobrovoljno otišla sa Regarom a pošto je Ned pobio čuvare i sakrio dete, nije mogao ni da zna da ona nije zaista oteta, silovana, ubijena.. 
Ne znam kakav je u knjigama ali u seriji mi je Robert bio daleko od negativca (bar u poređenju sa nekim drugim likovima). 


Tako je, niko ne zna da je dobrovoljno otišla. To tek Ned Stark saznaje kad je rat već završen. Robert do smrti mrzi Targarjene nesmanjenom žestinom jer misli da je Liana oteta i silovana. Tako je i u knjizi i u seriji

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
16 minutes ago, arheolog1981 said:

Pa zapetljao se opasno, zato ovoliko i čekamo na sledeću jbg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Ne čekamo zato, već zato što bi izdavanje knjige pre završetka serije delovalo negativno na hajp i gledanost serije, obzirom da će Debeli verovatno odvesti knjige u nekom drugom pravcu. Zamisli sav ovaj hajp oko toga kako se serija završava, i onda Debeli izbaci knjigu u kojoj npr. Džon ne bude oživljen ili Sansu bace kroz Mesečeva vrata u Eyrie-u ili Deni ne stigne u Westeros. Neće da može, uticalo bi negativno na finansijski rezultat HBO-a...

Link to comment
9 hours ago, MayDay said:

Koja vam je omiljena do sada scena u seriji?

 

Није омиљена, али некако ми је прва на коју помислим  - кад загине Оберин Мартел.

 

Битка копилади ми је најбоља епизода.

Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

A sto se tice Uinija, Stanisa i snaznog semena...jedna stvar je izaci sa takvom tvrdnjom pred kralja, a druga stvar je na osnovu takvevtvrdbje traziti pravo na presto u situaciji kada je Melisandra ubila Renlya i obezbedila Stanisu nekoliko desetina hiljada vojnika.
Prvo te verovatno vodi u smrt ili na Zid, a drugo na Iron Throne.

 

Mda, osim što je Stannis sa strong seed kampanjom izašao pre Renlijeve smrti, kad mu skoro niko od lokalnih lordova nije nudio podršku. Imao je očajnu startnu poziciju. Jedva su ga žena i sveštenica nagovorile da uopšte nešto pokuša, u početku uopšte ne veruje da je Chosen One.

 

Opet, ne znam na čemu baziraš ideju da bi Robert ubio brata ili poslao ga na Zid u pokušaju da sakrije (od sebe!) činjenicu da mu je Cersei natakla rogove. Ubio bi nju, Džejmija, i verovatno decu.

Link to comment
7 hours ago, Weenie Pooh said:

@Escalade

U knjizi je prilično eksplicitno opisano koliko je Joffrey bio gladan očevog approvala, a Robert ga je obično ignorisao (i jednom prilikom izlemao kad je video da davi neke mačiće ili nešto). 

 

Cela ideja da će organizator ubistva da pokloni nekom klošaru svoj izuzetno redak i vredan bodež kojim bi ubio dete na spavanju je potpuno pozerska i glupa sa svakog praktičnog stanovišta. Mogao je da ga ubije jastukom, golim rukama, ili najobičnijim nožem. Ni Jaime ni Cersei ne bi hteli da ostave potpis tog tipa, kao ni Littlefinger, ni Robert, ni Tyrion, niti bilo ko iole normalan. 

 

Čak ni kao nameštaljka ne funkcioniše naročio dobro, jer Tyrion čim ga optuže odmah istakne da nije dovoljno glup da sasvim nepotrebno pošalje svoj nož na izvršenje atentata.

 

Dakle, jedini smislen odgovor glasi da je naručilac bilo nedotupavo dete koje nije znalo šta radi.

 

 

Koliko se secam to je da bio approval seeker je upravo nabaceno u toj konstrukciji da je on poslao ubicu, osim toga ne secam se da postoji ijedna scena u knjizi ili seriji koja govori u prilog tome.

Dobro moze neko reci da svi sinovi traze oca svoga approval, ali ovde govorimo o veoma ekstremnom slucaju ako je neko spreman da ode toliko daleko.

Predugo su Dzofri i Robert bili zivi u seriji da bi nam tako bitan segment njihovog odnosa prepricavali Jamie i Tirion i to potegli u sitaciji kada se citava konstrukcija oko toga ko je narucio ubistvo treba osloniti na nesto.

 

 

 

Edited by Escalade
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...