Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

9 hours ago, Ayatollah said:

Naravno, sa vojnog aspekta dosta je teško objasniti zbog čega sva ta vojska sedi u Winterfellu, daleko van domašaja bilo kakve eventualne vojne ili logističke pomoći sa juga i čeka Night Kinga da je opkoli, umesto da se povuče do Moat Caillina ili Eyrie-a gde bi imala mnogo povoljniji taktički položaj i teren. Bitno je da je vreme lepo i sunčano za letenje zmajevima, iako je sred Zime.

 

Ne bih se bas složio, Vinterfel je dosta zajeban za osvojiti, plus je veliki i može da poprimi puno ljudstva, sakrpi zalihe i tako to. Mout Kalin je gomila ruina na strateški odličnom položaju, ali nije za dugotrajno prebivalište. I plus, ako sve krene po zlu mogu da se iz Vinterfela povuku u Mout.

 

Drugo, nije njima cilj samo da pobegnu od ledenih, cilj im je i da ih zaustave i time spasu nevini živalj, prebegom u Dol bi praktično pustili ove da opustoše ceo kontinent.

Jbg, nije baš sve u seriji imbecilno :) i poprilično sam siguran da će i u knjizi bitka sa ledenima biti kod Zimovrela, tj. da je sve ovo preuzeto iz Martinovih ideja i spisa, a on ipak vodi računa o takvim stvarima.

Link to comment

Koja vam je omiljena do sada scena u seriji?

 

Meni kad Bubi ujuri Remzija Boltona u Vintrefelu i kad se brani od strela stitom sa grbom Mormonta i kad posle spuste Stark banere na Vinterfel. 

Link to comment
10 hours ago, omiljeni said:

Pa onda Joffrey iz nekog razloga odluči da pošalje neku budalu da dovršava klinju, koji će i onako da umre za koji dan.

Lapsus? To je bio Littlefinger a ne Džofri. 

Link to comment

Jeste Joffrey, hteo da impresionira tatu i pokaže mu kakav je noble mercykiller by proxy. Zato je debilno dao dragonbone dagger onom liku, šta zna dete šta je 100 kila valirijskog čelika.

 

Inače neizmerno me zabavljaju one scene u seriji kad neko baci pogled na mač, nož, viljušku, ili čačkalicu i samouvereno konstatuje "Valyrian steel..."

 

Svi na svetu su stručnjaci za drevnu metalugriju, jbt. Toliko su izraubovali taj nesrećni materijal da sad, kad neki rando izvuče bilo koji mač, ima bar 50% šanse da bude Valyrian steel.

Link to comment

i u knjizi je to prlicno nategnuto, navodno je Dzofri hteo da impresionira cacu, a nikad nisam stekao utisak ni u knjizi ni u seriji da je Dzofri hteo da impresionira cacu

Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kako bre nije, zar ne dokona to Tyrion i u seriji?

Ne, i ne teraj me više da branim Džofrija pls, moraću da se potopim u asepsol. 

Link to comment
3 hours ago, MayDay said:

Koja vam je omiljena do sada scena u seriji?

 

Meni kad Bubi ujuri Remzija Boltona u Vintrefelu i kad se brani od strela stitom sa grbom Mormonta i kad posle spuste Stark banere na Vinterfel. 

Meni bez dileme eksplozija i rusenje Sept of Bailor sa onom zelenom materijom... Zvonik koji leti... Cersei... 

Link to comment

U seriji se jako nagovestava da je Maloprsti stajao iza svega, i to se sve dogadja tokom onog "sudjenja" kad ga je Arja ubila.

 

U knjizi, ako se dobro secam, jos uvek nista nije razjasnjeno oko tog incidenta, mislim da je ta Dzofrijeva izjava samo paravan i da ima suptilnih nagovestaja da je LF iza svega.

Izguglah sada, jeste Dzofri u knjizi.

Edited by goofs
Link to comment

@Escalade

U knjizi je prilično eksplicitno opisano koliko je Joffrey bio gladan očevog approvala, a Robert ga je obično ignorisao (i jednom prilikom izlemao kad je video da davi neke mačiće ili nešto). 

 

Cela ideja da će organizator ubistva da pokloni nekom klošaru svoj izuzetno redak i vredan bodež kojim bi ubio dete na spavanju je potpuno pozerska i glupa sa svakog praktičnog stanovišta. Mogao je da ga ubije jastukom, golim rukama, ili najobičnijim nožem. Ni Jaime ni Cersei ne bi hteli da ostave potpis tog tipa, kao ni Littlefinger, ni Robert, ni Tyrion, niti bilo ko iole normalan. 

 

Čak ni kao nameštaljka ne funkcioniše naročio dobro, jer Tyrion čim ga optuže odmah istakne da nije dovoljno glup da sasvim nepotrebno pošalje svoj nož na izvršenje atentata.

 

Dakle, jedini smislen odgovor glasi da je naručilac bilo nedotupavo dete koje nije znalo šta radi.

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

U seriji se jako nagovestava da je Maloprsti stajao iza svega, i to se sve dogadja tokom onog "sudjenja" kad ga je Arja ubila.

 

U knjizi, ako se dobro secam, jos uvek nista nije razjasnjeno oko tog incidenta, mislim da je ta Dzofrijeva izjava samo paravan i da ima suptilnih nagovestaja da je LF iza svega.

Pogrešno se sećaš knjige, vrlo je eksplicitno raščlanjeno kako se to odigralo, konsenzus postoji između Džejmija i Tiriona.

 

I u knjizi i u seriji, imbecilna je pretpostavka da bi Littlefinger iz King's Landinga mogao da naruči ubistvo (svojim bodežom, because reasons) par meseci pre nego što je Bran pao sa zgrade. (I ne pominji molim te raven-mail tehnologiju, to kontrolišu maesters, pišu i čitaju sve poruke. Nije mogao da se uzda da će Maester Luwin pročitati narudžbinu atentata i uredno je isporučiti klošaru, sa sve nožem.)

 

LF jeste muljao da izazove York-Lancaster sukob, ali preko trovanja Džona Arina i Lizinog pisma. Branov pad i Džofrijev budalast pokušaj ubistva su mu sasvim slučajno pomogli u tome.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...