Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Sansa Stark je Forrest Gump Igre prestola, glupa kokoška koja sve vreme ima više sreće nego pameti. Da je bila na Arjinom mestu, ili na mestu Deneris, verovatno bi umrla od gladi, ako je pre toga neko ne bi ubio. Nažalost, čitao sam danas intervju sa Sofi Tarner u Blicu, gde kaže da je svoje poslednje scene snimala u Španiji na velikoj vrućini. Ako je to tačno eto nama nje u Dragonpitu u King's Landingu (mislim da nije bilo drugih lokacija koje su snimane u Španiji za Sezonu 8), tj. ima da smara do samog kraja serije. Ne znam kojom bi magijom bi ona mogla postati kraljica, jer nema nikakvo dinastičko pravo na to, čak ni kao Tirionova žena, ali su se i gore gluposti od ove događale...

 

Elem, obzirom da sam odgledao epizodu još jednom, glavni utisak mi je da nema nekog posebnog utiska, tj. da je sve što smo gledali bilo vrlo predvidivo, jedino što se radnja (iz razumljivih razloga) odmotava nešto brže nego što smo navikli, pa je sve bilo dinamičnije. Očigledan je anti-Deneris build-up koji verovatno vodi direktno u neku tragediju, kao i to da će Cersei vrlo brzo da se otarasi Eurona, od koga je već dobila sve što joj je trebalo. Očekujem gvozdenu metlu u trećoj epizodi, i tu teško da će više od troje-četvoro likova preteći - uostalom, zato se i svi likovi u seriji, osim Cersei, Eurona, Yare i Qyburna (i Melisandre, ako iskoči iz neke kutije) ili već nalaze u Winterfellu ili su se ka istom uputili. Naravno, sa vojnog aspekta dosta je teško objasniti zbog čega sva ta vojska sedi u Winterfellu, daleko van domašaja bilo kakve eventualne vojne ili logističke pomoći sa juga i čeka Night Kinga da je opkoli, umesto da se povuče do Moat Caillina ili Eyrie-a gde bi imala mnogo povoljniji taktički položaj i teren. Bitno je da je vreme lepo i sunčano za letenje zmajevima, iako je sred Zime.

 

Btw, zna li neko šta je bilo sa Robinom Arrynom, Edmureom Tullyjem i ostalim marginalnim feudalcima? I zna li neko ko uopšte vlada Reachom i Dornom? Znam da pitam gluposti...

 

 

Edited by Ayatollah
Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Dobar si @pbg12345, ajmo da ne komentarišemo osim u spojleru a napišeš svoj tradicionalni 3km post bez istog. 

u pravu si

izvinjavam se

 

ma krele sam skontao da su do sad svi gledali

a posto sam iz nekog razloga smatrao da je veceras premijera i izasao tad na forum te zatekao gomilu komentara vas koji ste zapravo vec (poodavno) videli epizodu, shvatio da bi bilo dobro da se postuje neki period "spojlovanja" dok svi zainteresovani ne pogledaju

 

a za "tradicionalni", jbg imas igrnore, report, ako ne pomaze tu je uvek stara dobra hajka :fantom:

trudim se ja, ali sto se vise trudim, to su postovi sve duzi :isuse:

Link to comment
50 minutes ago, pbg12345 said:

ja sam gledao na eonu, hbo go, kapiram da cu tako i ostatak sezone, koliko vidim to ide 15-16 sati posle "premijere", a siguran sam da ima ljudi koji cekaju da izadje na torentima i slicno, pa moguce jos kasnije vide epizodu

 

na eonu imas vrati unazad do sedam dana, ako imas HBO, samo vratis na 3 ujutro ponedeljak (umesto da cekas 20h)

Link to comment
30 minutes ago, Valkyrie said:

Ne svađamo se, zašto potežeš teške reči poput ignore, report, hajka...? 

Samo sam te friendly pecnula. 

los dan jbg

a "boli" kad cujemo istinu

zaista su mi postvoi cesto (pre)dugacki i onda mene samog to iritira

trudim se da ih skratim

a oni sve duzi

duzi

i duzi

... 

 

:D

 

hvala na dobronamernom peckanju i "spustanju lopte"

 

odoh na pauzu do sutra, dok nisam uleteo u jos neki fajt sa samim sobom :)

 

 

Link to comment
2 minutes ago, ZerrorR said:

 

na eonu imas vrati unazad do sedam dana, ako imas HBO, samo vratis na 3 ujutro ponedeljak (umesto da cekas 20h)

hvala

prvi put veceras sam to koristio

"pauzirali" smo tako sto bi posle "pauze" epizoda krenula dalje kao da nismo pauzirali

hocu reci, ako je "pauzirano" u 05.00 i trajalo 2 minuta, nastavilo se ne u 05.01 , nego u 07.01

otud verovatno i oni pominjani propusteni delovi

 

a ovo je hbo go

nemam eon kuci, ali ako sam dobro skapirao trebalo bi da ima u ponudi

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Sansa Stark je Forrest Gump Igre prestola, glupa kokoška koja sve vreme ima više sreće nego pameti.

 

 

ma u GoT su bukvalno svi Forrest Gump i sve se dešava po RNG principu.

 

Pogledati samo kako je počeo rat:

Sve krene tako što Arryn skonta da sa decom nešto nije kako treba jer zamisli liče na mamu, a ne na tatu. 

A ovo dvoje oće da ga ubiju jer je on to skontao, ali ga ne ubiju jer ga ubiju drugo dvoje. Carcetti je smislio da gurne kraljevstvo u rat tako što će otrovati dekicu starog 80+ godina. Genijalno.

Onda Robert ode 5000 km na sever da zamoli Neda Starka da mu spasava kraljevstvo, Iako to kraljevstvo zapravo i nije u krizi. Pogotovo ako se posmatra iz Robertove vizure.

U Winterfellu Jaime ne privodi Cercei da je kresne u svojoj sobi nego je vodi na neki napušteni i polusrušeni toranj. I baš tad na prozor visok 20 metara naiđe klinja koji se tako iz dosade pentra po zidovima. I preživi pad sa tog prozora.

Pa onda Joffrey iz nekog razloga odluči da pošalje neku budalu da dovršava klinju, koji će i onako da umre za koji dan. I naoruža tu budalu sa valyrian steel bodežom. A na celoj planeti postoji 20ak predmeta od tog materijala.

Onda i Ned Stark skonta da su deca falična jer liče na mamu.

Ali Cercei smisli lukav plan da ubije muža tako što će ga napiti u lovu. Ovaj je ceo život u lovu i ceo život je pijan, ali vepar ga raspori baš tog dana kada je Cercei to isplanirala.

U međuvremenu, na putu koji je dugačak nekoliko hiljada kilometara Tyrion ide sa severa na jug, Cat sa juga na sever i sretnu se baš u kafani punoj vazala njenog tate. Da su se mimoišli na bilo kom drugom mestu duž tog puta ne bi se ništa desilo i ne bi bilo rata.

A u toj kafani baš tada bude i lik koji je sirotinja, ali je ujedno i jedan od najboljih boraca Westerosa. A autor knjige je maltene eksplicitno napisao da je Westeros svet gde sirotinja ne ume da se bori uopšte, a pogotovo ne ume da se bori mačem. Što i ima nekog smisla jer sirotinja nikad u životu nije držala mač u ruci i niko je ne trenira da koristi mač. Gde je Bronn navežbao mačevanje? I kakav je on to sellsword u državi koja 20 godina unazad nije imala nikakve sukobe i ratove (osim pobune Greyjoya ali se tu 95% borbe odvijalo na moru i ceo sukob je trajao možda par nedelja) i odakle njemu motiv da se upušta u Tyrionovo suđenje i borbu na život i smrt protiv viteza iz Vale, koja je oblast čuvena po najboljim vitezovima u Westerosu. Baš me zanima kako je on u svojoj glavi sproveo risk/reward analizu u momentu kada Tyrion zatraži suđenje borbom.

trivia: Bronn je vršnjak Roberta i Neda Starka koji su svojevremeno kao mladi bili fantastični borci, ali su godinama zarđali i izgubili snagu, brzinu, dexterity, staminu i skill. Istovremeno, Bronn je najbolji fajter na svetu posle Jaime Lannistera, ali i njega će prestići kad ovom odseku ruku.

 

I tako počne rat.

Izbaci bilo koji od ovih RNG događaja i neće se zaratiti. I nema razlog da se piše knjiga.

Jedino ovo poslednje oko Bronna i Tyrionog suđenja ne bi sprečilo rat, ali bi odmah u rat uvuklo i Vale, pa bi Stark/Tully koalicija bez većih problema pobedila u ratu. I onda imaš materijala za kratku novelu, ali ne i za roman od 10.000 strana.

 

A onda ti dođe neko pa ti objašnjava kako su knjige super i debeli Martin je baš genijalno napisao i da se sve dešava jer "ono pokvareno govno Maloprstić spletkari".

 

Martin je sklepao kako_mali_perica_zamišlja_spletkarenje_i_ratovanje roman koji bi u najboljem slučaju pročitalo nekoliko hiljada hipstera, ali onda mu se desio HBO. Pa sada važi za velikog i poznatog spisatelja i autora, što bi poručnik vasić rekao, klasika američke proze.

Tako da je i sam tvorac GoT-a 1 veliki Forrest Gump.

 

TLDR: serija, kakva takva je, je bar 10x bolja od knjige. :fantom:

 

 

Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

Sansa Stark je Forrest Gump Igre prestola, glupa kokoška koja sve vreme ima više sreće nego pameti. Da je bila na Arjinom mestu, ili na mestu Deneris, verovatno bi umrla od gladi, ako je pre toga neko ne bi ubio. Nažalost, čitao sam danas intervju sa Sofi Tarner u Blicu, gde kaže da je svoje poslednje scene snimala u Španiji na velikoj vrućini. Ako je to tačno eto nama nje u Dragonpitu u King's Landingu (mislim da nije bilo drugih lokacija koje su snimane u Španiji za Sezonu 8), tj. ima da smara do samog kraja serije. Ne znam kojom bi magijom bi ona mogla postati kraljica, jer nema nikakvo dinastičko pravo na to, čak ni kao Tirionova žena, ali su se i gore gluposti od ove događale...

 

 

 

Kao što je Tirion naglasio u prošloj sezoni, Sansa je pametnija nego što dopušta da se to vidi. Valjda je to i namera pis(a)ca, kao što je kod Tiriona obratno: prepametna desnica koja donosi očajne taktičke odluke - prvo ga je brat nasamario kad je osvojio Casterly Rock, a sad ga je i sestra izradila za vojnu pomoć na severu.

 

Vrlo dobro otvaranje inače, mene jedino nervira što smo drugu sezonu zaredom robovi pojačanih tenzija između Sanse i Džona. I uopšte ta spletkarenja starih znanaca, saće garant Bran da se sveti Džejmiju...mislim ok sve to srž serije, ali kao i npr Moskovljani septembra 1941 - valjda imaju prečih stvari..

Link to comment

 

1 hour ago, omiljeni said:

TLDR: serija, kakva takva je, je bar 10x bolja od knjige. :fantom:

 

Slabašan pokušajčić trola, ali moram da pitam - jesam li se onomad sa tobom objašnjavao o problemu nepostojećeg mosta na Blackwateru, ili je to bio neki drugi vispreni literarni kritičar?

 

U potrazi za rupama na saksiji u zapletu propustio si ubedljivo najveću: Stannis celu prvu knjigu/sezonu presedi na Dragonstoneu, iako se posle ispostavi da je znao kakva je situacija, tj. da incestuozni Lanisteri planiraju da mu uklone brata i zatru dinastiju. Mogao je bukvalno bilo kad da svrati kod Neda Starka, ili ga pozove na kafu, ili mu pošalje Davosa da u dve reči objasni šta se dešava. Ali neee, Lord Koštunica je iz nepoznatih razloga sedeo i čekao da se sve sjebe, da se on lično nađe u bezizlaznoj situaciji, da za presto ratuju Lanisteri, Starkovi, Grejdžoji, i njegov nelojalni mlađi brat. Tek onda je odlučio da se umeša, because reasons, inače bi Cersei i Jaime uredno bili uhapšeni i obezglavljeni, a priča završena u 100 strana/5 epizoda.

 

Ništa od toga, naravno, ne menja činjenicu da knjige jesu super.

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

2019-04-15.jpg

 

Kad smo kod doticne, jesam li jedini koji misli da ce ovi placenici sto su dosli sa Euronom da se okrenu protiv njih, tj. njega prvo? Onaj njihov glavni sto se sad pojavio i nije poveo slonove nije bas delovao srecno u onoj sceni dok je ovaj trabunjao o ratnicima "who cheated on dice"

Ne znam ima li uopste toga u knjizi

Edited by Giggsy
Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ma da, svi zvuče apsolutno nepodnošljivo, što jedino može da znači da su scenaristi imbecili. Svo to poziranje i glumljenje ludila... Mi smo se zakleli na vernost ovom kralju, ne onoj kraljici, ne može to tako, sad ću da idem u svoj dvor da se tamo durim i čekam da me zombiji izjedu.

 

A i Mau koja je lično videla zombije, čak im i jednog zmaja ostavila - jebe se njoj što je apokalipsa ante portas, njoj je prioritet da je Sansa Stark ispoštuje :isuse: Koga realno boli dupe za Sansu Stark i zašto? Ko je na Severu njoj lojalan? Zašto je nisu prosto spakovali i poslali na letovanje u Dorne čim je počela da im serenda?

 

:s_c:

То је то. Какав је то фејл, она се понаша као Серси, која је је скоро хиљаду миља јужно.

2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

 

Slabašan pokušajčić trola, ali moram da pitam - jesam li se onomad sa tobom objašnjavao o problemu nepostojećeg mosta na Blackwateru, ili je to bio neki drugi vispreni literarni kritičar?

 

U potrazi za rupama na saksiji u zapletu propustio si ubedljivo najveću: Stannis celu prvu knjigu/sezonu presedi na Dragonstoneu, iako se posle ispostavi da je znao kakva je situacija, tj. da incestuozni Lanisteri planiraju da mu uklone brata i zatru dinastiju. Mogao je bukvalno bilo kad da svrati kod Neda Starka, ili ga pozove na kafu, ili mu pošalje Davosa da u dve reči objasni šta se dešava. Ali neee, Lord Koštunica je iz nepoznatih razloga sedeo i čekao da se sve sjebe, da se on lično nađe u bezizlaznoj situaciji, da za presto ratuju Lanisteri, Starkovi, Grejdžoji, i njegov nelojalni mlađi brat. Tek onda je odlučio da se umeša, because reasons, inače bi Cersei i Jaime uredno bili uhapšeni i obezglavljeni, a priča završena u 100 strana/5 epizoda.

 

Ništa od toga, naravno, ne menja činjenicu da knjige jesu super.

+1

Све у свему један од бољих почетних урадака трговаца курцем. Као што неко примети лепо има и чак голих риба које не личе на атлетичарке из Источне Немачке. Ајра и Џон најбеднија од свих сцена.

Link to comment
8 hours ago, pbg12345 said:

moj glavni utisak posle pogledane epizode je da sam pozaboravljao vecinu desavanja iz serije! :D

tacno sam planirao pogledati ponovo, ali sam bio u nedoumici da li gledati samo proslu sezonu ili krenuti od pocetka, a nekako mi se nije dalo

moracu! :fantom:

 

Imas ovde dosta dobar sazetak svih desavanja od prve sezone, nadji sat vremena da ubijes :D malo je heavy tempo, prepun informacija
 

 

Link to comment
On 22.3.2019. at 22:30, theanswer said:

 

to je prevod sa španskog. taj video što lik okači skinu ga odmah. ima i duža verzija baš sve kako je lik pričao, ali u suštini je ovo, nema nikakvih konkretno stvari koje su drugačije ili bitno drugačije

 

 

 

19 hours ago, Grandilof said:

Nisam bio citao one leakove sto je answer kacio, sad uzeh, znaci 100% tacni, bedak. Doduse do mene tesko dopiru informacije, pa opusteno mogu da sacekam. Nocas sam naravno gledao NBA play-off, pa na miru epizodu jutros. :D

 

 

answere ne bilo ti tesko iskopaj jos leakova, ja sam od onih sto im spojleri ich ne smetaju :D

 

Link to comment



 
Kad smo kod doticne, jesam li jedini koji misli da ce ovi placenici sto su dosli sa Euronom da se okrenu protiv njih, tj. njega prvo? Onaj njihov glavni sto se sad pojavio i nije poveo slonove nije bas delovao srecno u onoj sceni dok je ovaj trabunjao o ratnicima "who cheated on dice"
Ne znam ima li uopste toga u knjizi


U knjizi se Zlatna kompanija sa još jednim pretendentom na presto pred kraj Plesa iskrcala na Westeros... ako ikad debeli završi razlike će biti znatne. Nadajmo se da će privesti kraju, greota da Televisa presenta bude razrešenje Pesme leda i vatre.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...