Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

5 minutes ago, Pečorin said:

Jedva sam odgledao ovo, dajte zombije please please

 

E da, kad reče zombiji... nije mi najjasija bila ona poslednja scena. Jel to bio Last Hearth, Umber zamak? Odakle tu Beric i Thormund, jesu došli iz Winterfela iz nekog razloga? Odakle Ed Toalet i preostali Night's Watchmen, kako su preživeli rušenje Zida? :unsure: 

Link to comment

Da, izgleda da  je Last Hearth.

Berik i Tormund su došli iz eastwatch-a, Ed i ekipa iz CB.

 

Pobedio je ipak lord Glover, koji se naljutio i poneo loptu sa sobom u Deepwood Mote. Da mu pozavide srpski političari na preletanju.

Link to comment

Epizoda pogleda. Jebemti, kako svi gledaju jedni druge, da pogled moze da ubije ova epizoda bi imala vise mrtvih od cele serije do sad :fantom: Sapunjare da im pozavide. 

 

 

Link to comment

Ja koliko sam razumeo, jeste Umber zamak. Ova dvojica su nekako utekla kad je zid srusen (tamo su ostali na kraju prosle sezone, ne u WInterfellu, cak su bili negde na nekoj kuli ako se dobro secam i Tormund je svima naredio povlacenje), pa su krenuli ka Winterfellu da stignu pre zombija. A ovi drugi su isto pobegli iz Castle Blacka, pa su se tako susreli.

Ja se samo ne secam odakle Bericu onaj mac, ko da pohvata sve vise

Link to comment
5 minutes ago, Pečorin said:

Berik i Tormund su došli iz eastwatch-a, Ed i ekipa iz CB.

 

Aha, oni su ostali u Eastwatch posle onog smehotresnog lova na zombije, OK. A Hound i Gendry su sa ovima išli dole u King's Landing (iz nekog razloga), pa su zato u WF.

 

Ali Ed i ekipa ne znam šta traže u Last Hearth, uopšte im nije usput. King's Road vodi direktno od Castle Black do Winterfela, ne znam za čije su babe zdravlje skoknuli 100 km istočno. 

 

I kako su ih zombiji prestigli, ako jedni galopiraju putem a drugi se vuku nogu pred nogu kroz sneg?

 

Link to comment

Pa prestigli su ih zbog tih 100km sto pominjes :D Tormund i ekipa su pešaka bežali. A što su tu došli, pa kao, bežiš pred najezdom ledenih, ideš u najbliže utvrdjenje da potražiš pomoć i da se presabereš pre nastavka dalje, ima nekog smisla.

 

Link to comment

Pa i zombiji su morali da pređu tih 100 km valjda. Ne vidim kako su uspeli da se mimoiđu, ma koliko prednost Ed Toalet i ekipa stekli jašući. Još je i onaj mali lord stigao da skokne do Vinterfela i vrati se nazad taman na vreme da ga zombiji razapnu.

 

Isto važi i za Tormunda i njegovo dobrovoljno pešačko društvo, kako su ih prestigli zombiji a nisu ih pojeli? Jesu u pitanju nindža zombiji, sakriju se pa puste ove da prođu?

Link to comment
10 minutes ago, Giggsy said:

 

Ja se samo ne secam odakle Bericu onaj mac, ko da pohvata sve vise

Naučio ga je Thoros of Myr, crveni veštak, kako da "upali" mač, kad je Beric prihvatio boga svetlosti ili crvenog boga.

Link to comment

Mali Umber je bio u Vinterfelu pa se vratio po svoje ljude u LH i tamo ga gotivna, über simpatična NK ekipa prikovala za zid.

Možda su Ed&NW svratili do LH da upozore ljude na proboj Zida, ko da je bitno. Imali smo i luđa savlađivanja distanci od ~100km s glavnog puta. 

Link to comment
7 minutes ago, Valkyrie said:

Možda su Ed&NW svratili do LH da upozore ljude na proboj Zida, ko da je bitno. Imali smo i luđa savlađivanja distanci od ~100km s glavnog puta. 

Naravno da nije bitno, pa na forumu smo.

 

Samo mi nije jasno kako bežiš od horde zombija, uspeš da im pobegneš, a onda naiđeš na njihov minuli rad i shvatiš da su te nekako neprimetno prestigli?

 

To se Cock Mechants ugledaju na Walking Dead gde se konstantno nailazi na zombije na delu, s tim što je u TWD zombikalipsa počela svugde odjednom dok u GOT jasno ide sa severa na jug.

 

 

Link to comment

Ma jasno, još jedna psihodelija, ali da to sa brzinom i dinamikom kretanja utvara nešto ne štima je postalo krajnje bespredmetno još kad su se od sporih Walking Dead zombija pretvorili u gobline iz Morije u swarmovanju Hardhoma.

Možda su Tormund and Co išli glavnin putem pa skrenuli ka LH a NK armija prosto preprečila kroz livade i gudure?

Edited by Valkyrie
Link to comment

moj glavni utisak posle pogledane epizode je da sam pozaboravljao vecinu desavanja iz serije! :D

tacno sam planirao pogledati ponovo, ali sam bio u nedoumici da li gledati samo proslu sezonu ili krenuti od pocetka, a nekako mi se nije dalo

moracu! :fantom:

 

meni ova epizoda kao uvodna ok, vidi se da ide ka nekom zavrsetku, nemamo opet sulude uvode, zaplete, jedenje govana

 

da, jako smaraju bran i sansa ili kako vec

kapiram da su mogli i drugacije izgraditi te likove

jbt bran u svakoj sceni ima onaj idiotski pogled, deluje kao da ne moze da govori, smara jbt

 

i kad je sem saznao da mu je ova ubila oca i brata? ako sam skapirao po vasim komentarima to se desilo u ovoj epizodi? :huh:

ja sam to, a ocigledno jos dve tri stvarcice nekako propustio

i zasto zaboga njega sad to toliko pogadja, ovi su ga bukvalno jurili da ga ubiju zbog kradje maca, prethodno izbacili iz porodice, sad odjednom bog zna kako vezan za njih

 

sta li ce dzon sad kad je saznao da mu je voljena zapravo rod rodjeni (tetka? ), pa jos da je on, a ne ona, "legitimni" vladar :ohmy:

"najjace" bi bilo da i on sad udje u mod "jebes sve ocu presto" jer kao sto neko rece prilicno je idiotsko ovo otimanje oko prestola (kod likova koji su jel izgradjeni kao "pozitivni" ) istovremeno dok su upoznati sa cinjenicom da im je jedina kakva takva sansa da prezive da se drze svi zajedno

 

sve u svemu, mene raduje sto je serija (napokon) krenula! :D

 

mozda nije najbolja iakd, ali jbg, navika neka, ok je osecaj pogledati i potom komentarisati sa ljudima sa kojima to radis unazad evo vec 10 godina

 

e da, kad to pomenuh, mogli bi se dogovriti da za koemntarisanje ovde na forumu, odredimo neki period, od npr makar 24 casa dok komentari strogo idu u spojler

 

ja sam gledao na eonu, hbo go, kapiram da cu tako i ostatak sezone, koliko vidim to ide 15-16 sati posle "premijere", a siguran sam da ima ljudi koji cekaju da izadje na torentima i slicno, pa moguce jos kasnije vide epizodu

 

i da, kakav god rasplet bio, nadam se samo da nece biti onaj "najavljeni"

ja se ne secam, ali neko rece da se ova epizoda uklapa u to

srecom sam donekle zaboravio, ali mi je ostao utisak da je bedan, plus jbg, potpuno je besmisleno ako je bas sve poznato unapred

 

(mada da, jbg jasno je da ce bran imati jaku vezu sa plavookima i da ce nesretna sansa u nekom momentu uzjahati na mracnoj strani)

Link to comment

Serija nema mape i ne zna se precizno da li je zamak 100km levo ili desno. to samo Uini tripuje.

S druge strane, u knjigama je geografija detaljno opisana i mape su detaljne a dešavaju se 5x veće gluposti od "skrenuli 100km na istok"

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

sta li ce dzon sad kad je saznao da mu je voljena zapravo rod rodjeni (tetka? ), pa jos da je on, a ne ona, "legitimni" vladar :ohmy:

"najjace" bi bilo da i on sad udje u mod "jebes sve ocu presto" jer kao sto neko rece prilicno je idiotsko ovo otimanje oko prestola (kod likova koji su jel izgradjeni kao "pozitivni" ) istovremeno dok su upoznati sa cinjenicom da im je jedina kakva takva sansa da prezive da se drze svi zajedno

 

On je to rekao, vise puta :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...