Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

pa ja kontao da ga vodi na neko sudjenje jer je u prethodnoj epizodi u gostionici rekla da oni vitezi uhapse patuljka jer je ubio njenog sina i treba da mu se sudi. onda svi krenu kod njene sestre. logichno mi bilo da ona ima neka ovlashcenja. otkud znam kako je pravno uredjeno tih 7 kraljevstva

Link to comment

Pravno je uređeno da kako kaže kralj, tako ima da bude. Problem je naravno što je optuženi iz megauticajne porodice (iako je crna ovca iste), pa kralj ne može tek tako da ga proglasi krivim. Morali bi priličan uticaj da izvrše s jedne strane Ned Stark a struge strane kraljica tj. njen tata, pa ko pobedi njemu presuda... u međuvremenu, valjda je htela da ga drži zatvorenog na toj kao mnogo bezbednoj lokaciji kod sestre, samo nije računala na to da je ona malo skrenula i da joj je sin već psihopata.U celoj situaciji je najzanimljivije što bi skoro cela porodica Lannister sigurno najviše volela da neko po kratkom postupku ubije patuljka, koji ih ionako celog života bruka. Ali bio bi skandal da to dozvole, tako da su primorani da reaguju :D

Link to comment

E, a zasto je Ned Stark poveo cerke sa sobom a sinove ostavio kod kuce? Ustvari, i ne znam gde su mu sinovi? Ok, onaj mali se razbio, kopile otislo na zid, a gde su ostali? Je l' onaj sto je u poslednjoj epizodi vezbao sa lukom njegov sin?

Link to comment
E, a zasto je Ned Stark poveo cerke sa sobom a sinove ostavio kod kuce? Ustvari, i ne znam gde su mu sinovi? Ok, onaj mali se razbio, kopile otislo na zid, a gde su ostali? Je l' onaj sto je u poslednjoj epizodi vezbao sa lukom njegov sin?
To je Theon Greyjoy. Njegov cale je pravio pobunu kad je ovaj bio mali, pa je nakon sto je ista ugusena morao da ga ostavi kod Neda na cuvanje. Cerke je odveo da ih uda. Rob je ostao da bude gazda dok je otac na sluzbenom putu, Bren zbog pada a Rickon jer je premali.
Link to comment
A onaj derpe sa bradom je mlađi brat kralja Roberta, jel tako? Član Veća. A kog još brata na S spominje? Ko je taj?
Stanis, srednji brat, on se jos uvek ne pojavljuje.
Link to comment

Vidim da je otac svih dragih Lanistera Čarls Dens, uvek sam volela kad on glumi manijake, uvek im da onu neku englesku suzdržanost od koje te podilazi jezzzza

Link to comment

Bas je dobra peta epizoda!Samo mi je nedostajala Kalisi. :)Ne svidja mi se sto je kraljicin brat za sada prikazan totalno negativno. A realno je car! I ne svidja mi se sto je Kalisin brat placipicka. Jesu takvi i u knjizi?

Link to comment

Aha :)Možda nam se svima više dopala ova epizoda od prethodnih baš zato što je fokusirana na (praktično) jedan region, nisu skakali stalno ni preko mora ni do Zida? Pretpostavljam da će sledeća biti samo tamo...

Link to comment

cim nema onih dotrakija i ekipe, mnogo bolja epizoda. oni su mi kao karikature.konacno i malo prave tenzije, u prethodnim epizodama mi je sve bilo nekako mlako i nedoreceno, i skoro nijedan lik mi nije bio do kraja ubjedljiv i za nikog od njih me nije bilo nesto previse briga [iako su neki od njih prilicno zabavni]. ona luda sestra i njen sin... totalno creepy :Dkarketi postaje dobar skoro kao tyrion [malo po malo ucim imena likova :D ]ona scena sa jurenjem macke je prilicno jeftina, ali nebitno - jel jedan od onih likova koje je klinka cula onaj celavi evnuh?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...