Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Samo da pohvalim ovo:garnier%20pure%203v%201%20copy.jpgJeste da sam se ja malo sjebala i ''presušila'' obraze (jer imam mešoviti tip kože) ali je baš vidljivo pročišćavanje kože.Može da se koristi kao sredstvo za pranje lica a može i kao maska (tako još nisam probala).Inače, ti nazivi lakova o kojima pričaju kingmaker i Meri su toliko super da su, ako ništa, zbog toga A Must Have :D

Link to comment
(tolko se ushitih, da ću se jako rastužiti ako ne misliš na ove mazalice :) )
:thumbup: Jeste, jeste, jeste, na to sam mislila! Hvaaaala! Samo, u medjuvremenu sam shnjurala po parfimerijama i sreci nije bilo kraja (da ne kazem novcaniku :whistle: ) kada sam pronasla isto neko takvo italijansko cudo samo mnogo jeftinije! Ne da mirise... :wub: Nije mi pri ruci pa ne mogu dam konkretan opis ali ako bude zainteresovanih potrudicu se! wink.gif
Link to comment
Samo da pohvalim ovo:garnier%20pure%203v%201%20copy.jpg
Ја сам пробала Deep Pore Wash (можда је то исто, али на мом не пише "3 in 1"?). Нажалост, нисам приметила неки већи помак од нпр. Нивеиног (течног сапуна са тим скраб брабоњчићима) који сам раније користила. У ствари, ја сам га купила да пробам да се решим митисера (то рекламирају :D ), али тражени резултат сам добила тек кад сам нашла траке (У дм-у, марка Балеа) које се лепе на нос (чело, браду) и богами скидају добар део. Мало сам се најежила кад сам скинула траку и видела шта ми је све гнезди у кожи. :puke:
Link to comment
elem, braon kana me zanima vrlo, al izgleda da ne moze da se izbegne crveni pigment nikako, bar ja ne mogu. al sovjetujte za braon, rado bih se bachila u experimenta. sta kazu za tu iz lush-a?
Pa, ako ti prirodno pigment ide na crveno, male su šanse da ćeš izbeći bar neku crvenkastu nijansu.Kao što rekoh, kana je sama po sebi crvena i njoj se dodaju različiti sastojci kako bi joj se boja promenila. Kako bi se dobila braon boja kana se obično muti sa kafom, crnima čajem, itd. Na sajtu koji sam gore ostavila ima divnih i jako korisnih recepata za mučenje kane.Lushova kana je u startu nepraktična jer je u čvrstom stanju i moraš je lomiti, topiti i šta sve ne. Drugo, mnogi su imali ili isuviše jake (kada je u pitanju crvena kana) rezultate ili nikakve. Ali zato se i radi probno kaniranje na nekoliko pramenova. Raspitaću se za detalje vezano za Lush kanu.:smara ljude, jebala je kana:LM, da pohvalim ovo:e9b4a3f885563e02281594df81562a8c.jpgRadi posao jako dobro. :DA vidim da je promaklo:
OPI lakovi za nokte. ruska kolekcija. place mi se od srece.
G-de?? :o Ubih se pokušavajući da ih nađem. I koliko su sada? :drhti od uzbuđenja:
Edited by Linda Lee
Link to comment

ajd da i ja iznesem moju muku glede lakova za nokte koje rabim deceniju i nesto.prvo vec duzi niz godina ne mogu da nadjem onu crveno bordo boju a da to nije dior ili nesto apriushtljivo.drugo, da li se i vama lak posle nekog vremena zgusne pa ga mozes baciti? ne zgusne se bas toliko da ne moze da se koristi, al nije to to. iz tog razloga imam tendenciju da pazarim male bocice. juce udjem u jasmina i trazim te male bocice (malava ilitako nesto), videla da imaju onu crvenu boju. jbg, bas tu nemaju, al imaju krasan lak odgovarajuce boje, a bocica ko da cu da malam sobu a ne nokte <_< . ja pojasnim plavushi da zelim maleshnu bochicu iz above mentined razloga, nashta ona uskache: ah, pa mi imamo i razredjivach laka (ha! znachi priznaje da se lakovi sushe i shodno tome postaju aupotrebljivi) od trichavih 1000 i neshto dindzi. otkacim je eleganc sa komentarom da ne zelim dvokomponentni lak za nokte i da cu pokusati da nadjem malo pakovanje odgovarajuce boje. naravno, pogledala me kao ludachu, jer zaboga ta akcija bi me doshla trichavih 1500-2000 dindzi :blink: (za fakin lak za nokte koji moram da razredjujem al je super kvaliteta, tipa collistar ili tako nesto). znam smorih al stacu u problemu sam.dajte marke lakova koji ne propadaju brzo i traju na noktima vise od 5 dana. jbg, te opi lakove nisam probala, dajte pojashnjenje zashto su toliko dobri i naravno di ima da se kupi :)(a sho nemamo curica emotikone u bazicnoj ponudi :( )

Edited by pcelica
Link to comment

Zar ne stoji rock trajanja 6 meseci po otvaranju na bocici?tako da...Probaj da krnes aceton u lak, ne!! skidace lakova za nokte njer ce se udvoslojiti, nego aceton iz apoteke, sto cistiji.

Link to comment
Zar ne stoji rock trajanja 6 meseci po otvaranju na bocici?tako da...Probaj da krnes aceton u lak, ne!! skidace lakova za nokte njer ce se udvoslojiti, nego aceton iz apoteke, sto cistiji.
sve sam to radila, dodavala sam i bezbojni lak iste firme u cilju razredjivanja. jednostavno necu da se akam sa tim. treba mi lak koji traje pristojno na noktima i da nije pakovan u velikoj bocici. i naravno da ima onu crvenu boju u ponudi -_- ranije sam npr koristila lorealove i super bila zadovoljna (mada se i on suhne <_< ), a onda oni odlucili da vise ne proizvode tu nijansu (dushmani angry.png )
Link to comment

@linda: pardonce, nisam videla. :)

dajte marke lakova koji ne propadaju brzo i traju na noktima vise od 5 dana. jbg, te opi lakove nisam probala, dajte pojashnjenje zashto su toliko dobri i naravno di ima da se kupi :)
dobri su zato sto nokti izgledaju ko nalakirani bojom za kola, odlicni. ne volim sedef, mnogo ga ne volim, ali u vecini lakova u njihovoj ponudi postoji mini mini kolicina sedefa, sto je super za popravljanje laka, ako se iskrza, a i duze traje. koliko sam shvatila iz opisa, koristimo slicne boje, a i ja sam bila jako zadovoljna lorealovim lakovima, tako da ti ovi mozda budu odgovarali.-: relativno velike bocice. kostaju u bgdu do osamsto dinzdi (deru), a van bgda oko 400.
(a sho nemamo curica emotikone u bazicnoj ponudi :( )
dobro pitanje. Edited by kingmaker
Link to comment
sve sam to radila, dodavala sam i bezbojni lak iste firme u cilju razredjivanja. jednostavno necu da se akam sa tim. treba mi lak koji traje pristojno na noktima i da nije pakovan u velikoj bocici. i naravno da ima onu crvenu boju u ponudi -_- ranije sam npr koristila lorealove i super bila zadovoljna (mada se i on suhne <_< ), a onda oni odlucili da vise ne proizvode tu nijansu (dushmani angry.png )
Mda, ja sam otkrila toplu vodu :)Meni Yves Rocher lakovi bas dugo traju, i mislim da nisu ultra skupi.
Link to comment

O.P.I. lakove sam vidjala po apotekama (konkretno, Immo Centar, I sprat) mada u salonima koji ih koriste obicno postoji opcija narucivanja (i tad su kao malkice jeftiniji). Cini mi se da sam ih videla u Sephori, ali ne drzite me za rec. Elem, moja kozmeticarka se kune u Orly, koliko sam shvatila po dizajnu bocice i izboru boja, to je neka replika na O.P.I. - cak ne zaostaju ni za cenom.@pcelica - mozes da probas Sephorine lakove u malim bocicama, traju taman toliko dugo da se ne ukamene, cena - 200 dindzi. Boja - kol'ko ti dusha ishte.

Link to comment

sta i gde je sephora (i immo entar?)? i molim te da obratis paznju - nije sa tackama posle svakog slova, ne daj da te dizajn zavara. ^_^ opipssuzi (iz suzi says yes i suzi loves sydney) ladno postoji :lol:

Link to comment

fala zene :)cu da probam sa tim sephora u malom pakovanju.a videcu za opi, verujem da su dobri (mala kolichina sedefa je odlichna stvar u lakovima) samo ta velika bochica me nervira <_< . mozda ako prespem u malu bochicu a veliku, or'ginal koristim kao source :Da sad tupka pitanje :blush:a di da nadjem te sephora u malim bochicama

Link to comment
sta i gde je sephora (i immo entar?)? i molim te da obratis paznju - nije sa tackama posle svakog slova, ne daj da te dizajn zavara. ^_^ opipssuzi (iz suzi says yes i suzi loves sydney) ladno postoji :lol:
www.sephora.com, poznati (reklo bi se i najpoznatiji na svetu) lanac parfimerija, imaju sve i svasta, od njihovog sopstvenog brenda (osrednjeg kvaliteta, ali ima stvarcica na koje vredi potrositi pare - tipa senke za oci, ruzevi (ustvari nesto izmedju karmina i sjaja, mnogo gotivno izgledaju), olovke, onda razne alatke i cvrce, malo pre pomenuti mini lakovi...) preko svih mogucih marki koje postoje na (predmentnom - u ovom slucaju nasem <_< ) trzistu do verovatno najobimnije ponude parfema na jednom mestu. Plus, non stop imaju neke prodajne akcije, uvek raspolozeno (i uglavnom dobro obuceno) osoblje da nasminka, pokaze, razjasni, pronadje umesto parfema u bocici od 50 ml isti takav u kompletu s mlekom za telo, dezodoransom i tashnicom po istoj, ako ne i nizoj ceni... Dovoljno tupfera i sredstva za skidanje sminke kad se musterije zanesu... Ma milina... S tim sto ova nasa nije bas najreprezentativniji uzorak u lancu, ali je ispunila (makar moja) ocekivanja. Eno je u Delta Sitiju, u prizemlju. A Immo Centar je onaj trzni centar u bloku, hm, npr. 45, uglavnom prilazi autobus 95 i silazi se na prvoj stanici posto skrene iz Jurija Gagarina. Simpatican trzni centar, ima Top Shop, Dorothy Perkins i Miss Selfridge, Mango i josh kojeshta, nikad nije guzva, sredom u svim prodavnicama -20% na pojedine artikle. Plus, ako pricamo o lakovima, letos (nisam dugo bila, mozda su nestale) je na spratu, kod ulaza u Top Shop bio manikir bar gde je bilo moguce naruciti opi (incl. Ozzie kolekciju sa Suzy)
Link to comment
@linda: pardonce, nisam videla. :)-: relativno velike bocice. kostaju u bgdu do osamsto dinzdi (deru), a van bgda oko 400.
That's ok, my fellow opi-worshiper. :)Hvala!Ja sam bila izuzetno zadovoljna i Sally Hansen lakovima za nokte, ali nisam videla da ih ovde ima.
(a sho nemamo curica emotikone u bazicnoj ponudi :( )
dobro pitanje.
Jes vala. Izem ti topiće na ovom pfd bez ovih malaca: girl%20(3).gifgirl%20(6).gifgirl%20(4).gifgirl%20(9).gifgirl%20(12).gif A moža nekome i ovaj zatreba: girl%20(10).gifpms smajli (meni jako drag): cha%20(18).gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...