Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Sminka je zenin najveci neprijatelj. Neko je ubedio zene da nisu dovoljno lepe pa da bi najblje bilo da naslikaju bolje lice, e da bi muskarcima bilo prijatnije da slusaju umivene i umilne recenice kojima zene izokola traze ono sto onima s kurcem rodjenjem pripada.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment

Hm...preferiram ljude bez sminke. Retko kad se sminkam, a kad uradim, to nije Bas pravo sminkanje al sasvim dosta (maskara, tecni puder i malo rumenila) . Dobila sam na poklon zlatnu senku za oci ...Volela bih da me drugarica nasminka sa njom. 
 

ali svako ko se sminka svaki dan meni nije jasan. Zasto? Pomislim da se prikrivaju neki nedostaci...ne znam. S druge strane imam par drugarica koje obozavaju da se sminkaju. Lepse Su bez sminke al dzaba. Vole da se lickaju imaju po sto nekih cetki za lice, kao da su make-up artists. Kao sto ja obozavam da se ne sminkam tako ond vole da se sminkaju. So...ko sam da sudim...neka svako radi kako voli. 

 

Link to comment
12 hours ago, cmrlj said:

Sminka je zenin najveci neprijatelj. Neko je ubedio zene da nisu dovoljno lepe pa da bi najblje bilo da naslikaju bolje lice, e da bi muskarcima bilo prijatnije da slusaju umivene i umilne recenice kojima zene izokola traze ono sto onima s kurcem rodjenjem pripada.

hmmm... kontam poentu, ali šminku u svom životu nikada nisam povezivala sa muškarcima... ili rodnim ulogama.

moja mama i sestra se uopšte ne šminkaju. nije mi to bilo neko prirodno okruženje tokom odrastanja - u našoj kući bukvalno nije bilo nikakve šminke nikada.

osnovama me naučila najbolja drugarica i kuma u gimanziji... za mene je taj ritual i danas simbol naših druženja pred izlaske u grad, nešto što me umiruje i relaksira.

mislim da je delom kod mene taj ritual i loše usmerena kreativnost usled manjka npr. slikarskog talenta :D

 

inače, po okruženju nisam primetila da je muškarcima šminka uopšte bitna kao filter za ženu (moguće je da ovde grešim, ili mi je uzorak loš).

na kraju, nikad nisam bila tip koji izokola ili umilno traži bilo šta, posebno ono što mislim da mi pripada.

nažalost. :lolol:

 

mimo ličnog pogleda na tu pasiju - šminka kroz istoriju uopšte nije bila (samo) ženska stvar, da ne pominjem epohe ili primenu u pozorištu itd.

 

 

 

Link to comment

shminkam se skromno i redovno, na kopnu uvek na moru nikad. shminkam se i za maksi i za djubre i za faks i za adu. isto nikad nisam povezivala sa y hromozomima. neka moja stvar,

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

maskaru stavljam uvijek, ruz cesto, ostalo nikad. planiram da se obucim u sjencenju ociju, ali ne stizem od netfliksa.

:lolol:

mene su jednom na televiziji našminkali za pred kamere. ne znam kako, ali izgledala sam original jelena karleuša. nisam mogla da prestanem da se gledam u ogledalo i da se čudim. 

volela bih da umem to da napravim, makar nekad iz zezanja, ali ni ja ne stižem od siniše pavića, a imam i problem što nemam nikakvu naviku nošenja maske pa se tu i tamo nesvesno drapam i trljam oči, tako da bi na kraju ispala neki alis kuper.

Link to comment

šminkam se zbog sebe jer volim kao što volim da nosim haljine.

nije to kao u kabuki pozorištu ali je šminka.

pošto radim muški posao u pretežno muškoj sredini to mi dođe i kao terapija, čisto da ne poludim.

 

 

 

Link to comment
šminkam se zbog sebe jer volim kao što volim da nosim haljine.
nije to kao u kabuki pozorištu ali je šminka.
pošto radim muški posao u pretežno muškoj sredini to mi dođe i kao terapija, čisto da ne poludim.
 
 
 
tako je. josh ako morash da jedesh onaj veliki sendvich u pola leba i celo pivo, to je vishe nego terapija :D

sent from bubamoto

Link to comment
Just now, gospa buba said:

tako je. josh ako morash da jedesh onaj veliki sendvich u pola leba i celo pivo, to je vishe nego terapija :D

sent from bubamoto
 

jok, ovi su rubinjoni ekipa (rubinov vinjak) mada u poslednje vreme idem i po gradilištima pa ima prasence/janjence za dobar početak posla.

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

shminkam se skromno i redovno, na kopnu uvek na moru nikad. shminkam se i za maksi i za djubre i za faks i za adu. isto nikad nisam povezivala sa y hromozomima. neka moja stvar,

sent from bubamoto
 

 

sve isto ko i ja. ja sam sva jadna prozirna bez šminke, ko avet. na moru dobijem tamne fleke od sunca pa delujem prljavo. 

Link to comment
58 minutes ago, beta kentauri said:

 

pošto radim muški posao u pretežno muškoj sredini to mi dođe i kao terapija, čisto da ne poludim.

:lolol: ooo, kako ovo razumem.

mada, tehnički, u delu baš najizrazitijeg mog posla (sada bivšeg) nije smelo da se sa šminkom (ili đinđuvama) ide u neke zone.

Link to comment

A da, kada vidim zenu sa crvenim karminom a da joj dobro stoji prosto joj pozavidim!

 

prvo sto je tesko da crveni karmin dobro stoji, drugo, treba imati hrabrosti nositi tako jarku boju jer je izuzetno seksipilna i upada u oci i trece, razjebava monotoniju.
 

 

Crveni karmin je zivost, seksipil, veselost, provokacija, hrabrost, smelost, odvaznost. 
 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...