Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

A šargarepa je inače puna ulja

Zato stavih pod navodnike, proizvod se tako zove a zapravo je, kao što vidiš po sastavu, mešavina drugih ulja sa ekstraktima.

 

Link to comment
Ako živiš u Srbiji, kupi Kolagenizin i popij tu 1 kutiju (naravno, uzimaj 1 tabletu dnevno). Kolagen se inače pije sa C vitaminom (rekle mi moje hemičarke), a u Kolagenizinu imaš sve to 2u1.

Ne verujem da se iznenadni mat leči mazanjem masnog spolja, plua taj Shea mi ne uliva poverenje na oko...

Apotekarka je našla nešto sa kolagenom i vitaminima pa sam uzela to, iako ima dosta manje kolagena u sebi. Stoji u opisu da pomaže i koži.

Ovaj konkretni Kolagenizin inače ne bih mogla piti dok dojim, generalno nekoliko preparata koje smo našli nisu bili preporučljivi zbog nekog od sastojka. Nadam se da će biti rezultata za mesec+ dana. Hvala na usmeravanju smile.png

 

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Apotekarka je našla nešto sa kolagenom i vitaminima pa sam uzela to, iako ima dosta manje kolagena u sebi. Stoji u opisu da pomaže i koži.

Ovaj konkretni Kolagenizin inače ne bih mogla piti dok dojim, generalno nekoliko preparata koje smo našli nisu bili preporučljivi zbog nekog od sastojka. Nadam se da će biti rezultata za mesec+ dana. Hvala na usmeravanju smile.png

Ja sam ti iskucala ceo 1 odgovor na ovo i u rasulu mozga izgleda nisam poslala sa moba...

Držum fige za preporod kože :).

p.s. Javljaj progres, a posle perioda dojenja slobodno nekad probaj Kolagenizin. Meni poslednjih nedelja nema ko nije rekao da mi koža blista. Hemija je 1 čudo :)

 

Link to comment

jedna moja iz kroejse oce da dodje ovde na botoks i hijaluron. ja sam joj jedina u srbiji, a nista o tome ne znam. jel imamo neku preporuku? sta da gledam, gde da gledam, koga da trazim? u prvom guglanju naletim na ovo , posaljem joj, ona kaze da je jako jeftino. al meni su sumnjive medicinske procedure u kozmetickim salonima?! posavetujte ko sta zna,  fala :)

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 13.9.2018. at 20:21, pt 2.0 said:

Ja sam ti iskucala ceo 1 odgovor na ovo i u rasulu mozga izgleda nisam poslala sa moba...

Držum fige za preporod kože :).

p.s. Javljaj progres, a posle perioda dojenja slobodno nekad probaj Kolagenizin. Meni poslednjih nedelja nema ko nije rekao da mi koža blista. Hemija je 1 čudo :)

 

 

Evo malog updatea od mene, mozda nekom pomogne nesto od ovog ako se nadje u slicnoj situaciji:

Pila sam te pilule, koza je za nijansu postala bolja (tj. manje mat), pored toga sam se i ja konacno malo opustila. Pre dve nedelje stigoh u Beograd, i tad sam dobila i neku novu iritaciju koze, kao da je bila jako suva; perutala se na licu tu gde mi pocinju kosa, zulufi, obrve, i dosta me je i svrbelo, prakticno su mi jedino obrazi bili okej. Otisla sam do koznog lekara, koji mi je rekao zanimljivu stvar: "ljudi cesto misle da im je koza suva, a u stvari im je - masna". Prepisao mi je neko mazalo koje su mi spravili u Romaniji (ne mogu da desifrujem sta pise, a ako nekom zatreba mogu da ufotkam recept) koje se nanosi uvece na lice i umiva ujutru, i posle dva dana se iritacija povukla, mazala sam ukupno nedelju dana kako je on preporucio. Kao da je koza ponovo za nijansu postala manje mat. Tada izgleda doktor nije ni registrovao moju kuknjavu na "mat osecaj", jer kada sam otisla na kontrolu, bio je iznenadjen mojim pitanjem :D Za to mi je preporucio da stavljam obloge od Prolom vode, dakle vodu drzati na sobnoj temperaturi, staviti na vatu i onda to na lice 10 minuta, 4-5 puta dnevno. Juce sam uspela da stavim taj oblog dva puta i cini mi se da je lice danas jos bolje.

 

Zbog te iritacije mi je preporucio da dalje "odrzavam" sa kremom La Roche Posay Rosaliac Ar Intense. Kako sam ja uvek pod nekom nelagodom kod nasih doktora i koncentrisala sam da ne zaboravim osnovno pitanje poput 'da li sme to dok se doji', zaboravih da pitam coveka - koliko dugo da mazem sa tom kremom. :isuse::isuse:

Link to comment

pilots, meni je taj "mat" momenat bi nejasan kada si prvi put pisala o tome (u smislu da mi nije bilo najjasnije šta je to i kako izgleda) i pokušavala sam da ga zamislim i povežem s nečim, ali jedino što mi je padalo na pamet je bio neki seboroični dermatitis, a uklapalo se i sa tvojim hormonskim statusom. nekako sam tada zaboravila da te pitam da li ti je koža takva samo na pojedinim delovima lica ili svuda (kako sam prvobitno stekla utisak), ali sada si dala jasan odgovor i distribucija promena kao i svi ostali simptomi koje si opisala su sada već vrlo tipični.

ima veze sa hormonima, ima veze sa stresom, ima veze sa sezonom, tj možeš da računaš da će u letnjim sunčanim mesecima promene da se povlače.

Edited by beyoncé
Link to comment
8 hours ago, beyoncé said:

pilots, meni je taj "mat" momenat bi nejasan kada si prvi put pisala o tome (u smislu da mi nije bilo najjasnije šta je to i kako izgleda) i pokušavala sam da ga zamislim i povežem s nečim, ali jedino što mi je padalo na pamet je bio neki seboroični dermatitis, a uklapalo se i sa tvojim hormonskim statusom. nekako sam tada zaboravila da te pitam da li ti je koža takva samo na pojedinim delovima lica ili svuda (kako sam prvobitno stekla utisak), ali sada si dala jasan odgovor i distribucija promena kao i svi ostali simptomi koje si opisala su sada već vrlo tipični.

ima veze sa hormonima, ima veze sa stresom, ima veze sa sezonom, tj možeš da računaš da će u letnjim sunčanim mesecima promene da se povlače.

 

I doktoru sam objasnila kao paralelu izmedju sjajnih i mat fotografija :D Samo na licu to osetih, cini mi se da je najizrazenije bilo na obrazima i oko usana. Sad kad si spomenula tu dijagnozu, doktor je nesto u sebi i mrmljao "seborejno" dok je pisao recept.

Imas li ideje zasto mi je dao posle tu Rosaliac kremu (vise je neki kremasti gel, nikada takvo nesto nisam koristila do sad), citam da je ona za crvenila i rozaceu, a ja ovako ne bih rekla da je to moj slucaj? Edit: potrazih sad malo slike tog dermatitisa, nisam ja bila ni blizu nekih slika, na kojima ljudi bas imaju jako crvenilo i druge katastrofe na glavi o_0. Mozda je to bio neki pocetak, dobro je da sam stigla ovde do doktora.

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
12 hours ago, I*m with the pilots said:

 

I doktoru sam objasnila kao paralelu izmedju sjajnih i mat fotografija :D Samo na licu to osetih, cini mi se da je najizrazenije bilo na obrazima i oko usana. Sad kad si spomenula tu dijagnozu, doktor je nesto u sebi i mrmljao "seborejno" dok je pisao recept.

Imas li ideje zasto mi je dao posle tu Rosaliac kremu (vise je neki kremasti gel, nikada takvo nesto nisam koristila do sad), citam da je ona za crvenila i rozaceu, a ja ovako ne bih rekla da je to moj slucaj? Edit: potrazih sad malo slike tog dermatitisa, nisam ja bila ni blizu nekih slika, na kojima ljudi bas imaju jako crvenilo i druge katastrofe na glavi o_0. Mozda je to bio neki pocetak, dobro je da sam stigla ovde do doktora.

 

 

nemoj bre da gledaš slike na internetu, to je sve drastično

ali ova je recimo sa nekog sajta data kao ilustracija za seboreičnu kožu

 

Spoiler

peau-squames_votre_peau.png

 

jel to taj mat? :D nikako da vizualizujem

 

terapiju bih prepustila doktoru koji te je gledao. zašto ti je preporučio relativno skupu kremu protiv rozacee imam neku ideju ali bih je zadržala za sebe. rekla bih da u njoj nema ništa kontraindikovano tvom stanju, koliko vidim samo neki antioksidansi, adstringensi :) i hidratacija, što bi trebalo da smiri upalu i redukuje eventualno crvenilo i svrab.

 

Link to comment
On 23.2.2018. at 18:21, morgana said:

uzmi avene ystheal ako hoces da pocnes od najmanje moguce koncentracije, ali mozda je efikasnije da odmah krenes sa kremom roc pro correct koji ima 0,1% retinola (nju trenutno koristim) ili vichy kako se zvase (koristila sam je dok sam mogla da je nadjem, nema je unazad pola godine). istu tu koncentraciju ima i la roche posay redermic, ali ta krema je meni recimo izazvala probleme na licu, pa se drzim podalje od nje.

citam da avene ima novu liniju sa takodje 0,1%, retrinal, nisam je isprobala.

 

pocnes sa 2-3 noci nedeljno, pa vremenom stignes do svakovecernje njege retinolom

 

mozes poslije par mjeseci da predjes na paula's choice s 1% retinola pa da razredjujes svojom kremom dok ti se koza ne navikne. to je ujedno i najjaci procenat retinola u kozmetickim proizvodima, iznad njega je medicinski rang, airol i sl, primarno za aknoznu kozu (zene masovno uzimaju tu i srodne kreme i protiv bora, za ujednacavanje tena, ali su nuspojave guljenje i preosjetljivost koze na sunce)

 

edit, mozes u pocetku pola sata-sat poslije retinola da stavis hidrantnu kremu.


za rezultate btw treba makar pola godine redovnog koriscenja.

 

derma roler,  citam odlicna iskustva, nisam probala

 

 

 

morgana, samo da ti se jos jednom zahvalim na savetima, pocela sam sa retinolom kasnije nego sto sam htela, ali evo mackam se par meseci i meni stvarno izgleda da fercera... barem pre podne izgledam mladje :D (jbg dok dodjem sa posla vec je "nema te sminke..." faza)

inace sam po tvojoj preporuci ovde uzela i onaj missha serum i cini mi se da mi i on prija, pa planiram da nastavim sa istom rutinom i preko zime.

 

gde uzimas taj paula's choice?

Link to comment

Nema na cemu! Super sto ti retinol odgovara. Paula's choice mozes da nadjes na Asosu, Paulinom sajtu za Hrvatsku i Lookfantastic-u. E sad. Meni se desilo da mi u Srbiju retinol uopste ne stigne. Asos mi je refundiro novac, ali ostala mi je dilema da li Srbija mozda zabranjuje visu koncentraciju retinola u slobodnoj prodaji, tj da li mi je posiljka blokirana po tom osnovu.

 

Btw, Paula ima i odlican losion sa 2% BHA, protiv mitesera. Ne vidim razlog da nesto tako jednostavno kao sto je otopina salicilne kiseline kosta koliko kosta, a s druge strane, ostali proizvodjaci uglavnom u BHA losionu koriste alkohol koji meni ne prija. 

 

Javi ako naidjes na neki zanimljiv proizvod, izgleda da imamo slicnu kozu lica :)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...