Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

gde si video da se ja smejem budali?i prestani da me bojkotuješ! angry.gif
ja se smejem budali. Neka mu Radasin donira. Pa ce imati lepog dokumentarca za Making Of 2.ja sam ionako zakljucio da se ta serija snima tako sto ekipa ide okolo, jede, pije, donira, pomaze i posecuju ih precednici i odjednom sve snimljeno i ide na TV.Kako to da nije gledo Wire u romingu? Zasto nikad dobra riba ne pogine u stojadinu nego uvek u kabrioletu sa litice?
Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

ovaj, koliko sam upucena, gotovo cim predjes granicu stize ti poruka da se "celokupan prenos podataka (GPRS/3G) ne tarifira kao u nacionalnom saobracaju, vec prema roaming tarifama stranih operatora"...i to je obaveza svake kompanije da posalje takvu poruku, a sad da li ce se neko raspitivati koje su to cene ili nece, to je na njemu.
pa ako ti 1 sms naplate 60 000 evra, sama si kriva. sto nisi pitala, molim lepo.
Link to comment
ja se smejem budali. Neka mu Radasin donira. Pa ce imati lepog dokumentarca za Making Of 2.ja sam ionako zakljucio da se ta serija snima tako sto ekipa ide okolo, jede, pije, donira, pomaze i posecuju ih precednici i odjednom sve snimljeno i ide na TV.kako to da nije gledo Wire u romingu? Zasto nikad dobra riba ne pogine u stojadinu nego uvek u kabrioletu sa litice?
Ne znam bas dal si ovaj put skroz u pravu, doduse ne znam sta je s ovom do kraja bilo, ali je bogami na ivici litice, a vidi se i da je okolo klizavo...Zastava_101.jpg Edited by Pera Zeka
Link to comment
(Upravo si pomenuo ono cega sam se plasio, zdravstvenu zastitu - ne, Dabovicu, to nije ljudsko pravo).
to neki čika tu piše ali to ipak nije de facto istina, pošto Univerzalna deklaracija o ljudskim pravima navodi sledeće stvari kao neotuđiva prava čoveka: adekvatno stanovanje, hrana, odeća i medicinska nega. legitimno je to pobijati (mada meni nije jasno kakvo dobro može proisteći iz rigidno primenjene logike "sam pao, sam se ubio") ali reći da medicinska nega nije garantovano ljudsko pravo sa sobom povlači čitav niz novih i mnogo većih tema.
Link to comment
ko sto si i sam kriv ako ti novcanik viri iz dzepa, pa ti ga ukradu.
Немам новчаник :P.
Ne znam bas dal si ovaj put skroz u pravu, doduse ne znam sta je s ovom do kraja bilo, ali je bogami na ivici litice, a vidi se i da je okolo klizavo...Zastava_101.jpg
Стара Заставина реклама. Ова је могла да гине само заједно са сниматељима и остатком екипе у некој кафани то вече.
Link to comment
Немам новчаник :P.Стара Заставина реклама. Ова је могла да гине само заједно са сниматељима и остатком екипе у некој кафани то вече.
haha, znam, pretpostavljam....e da je znala da ce ona jednog dana (sada) biti baka smezurane koze, a da ce na tom mestu biti parkiran tehno splav, verovatno bi se sama bacila u Savu...kako sve prolazi...bem te zivote... <_<edit @ nego rasejani, secas li se ove nesvrstanezastava_101_2.jpg Edited by Pera Zeka
Link to comment
Evropska unija je donela obavezujucu preporuku koja regulise cene i uslove koriscenja usluga u roamingu. Cene razgovora i poruka u roamingu su ogranicene na neki maksimalan iznos (jevtiniji mi je minut razgovora iz Engleske sa nemackog broja na nemacki broj, nego iz Nemacke - regulacija vazi samo za roaming, jebem im mater kartelsku), a za prenos podataka je postavljen limit na potrosenih 50 evra. Nakon tog iznosa, operater je duzan da posalje poruku o potrosenom iznosu i zabrani dalje koriscenje gprsa. Korisnik ga moze reaktivirati slanjem poruke ili pozivom korisnickom centru.
Komunisti jedni evropski, vidi šta rade jadnim preduzetnicima.
Link to comment
Prskas li kojote?
:lol:gde se toga seti. nisam se zajebo na isti nacin, ja sam koristio domicilnu karticu po ceni od 10 svajcarskih franaka po megabajtu. potrosio sam 90mb samo citajuci ovaj forum.hocu da mi teacher vrati pare. Edited by kojot
Link to comment
jaka ti paralela. mob kompanije zaradjuju velike pare na racun zajeba potrosaca, i ne cine nista da ih sprece. barem ne samoinicijativno. da se one pitaju, ne bi nikakve cene davali na uvid, nego bi naplacivali kolko oce. i ti bi bio budala sto koristis mobilni, recimo. ovo je pitanje nivoa zastite konzumenata, i nema nikakve veze sa kapitalizmom, komunizmom i devojcicom sa zigicama. dakle, a i sa osvrtom na ono sto si nadodao, jedna od civilizacijskih tekovina su istaknute cene. kao i zastita od sumanuto prevelikih troskova. u nekim zemljama je to regulisano, u nekima ne.
Ja ne sporim da potrosac mora biti zasticen od teznje prodavca da ga, zloupotrebljavajuci njegovu neukost, istrese iz gaca. Ali to nema nikakve veze sa elementarnom logikom koja nalaze da se pre koriscenja kakve usluge informises o njenoj ceni, a ne da uzimas tehnicka dostignuca, dostupna tek od nedavno, zdravo za gotovo. Nece biti bas da je koriscenje interneta u romingu isto sto i grejanje bojlera na struju. Minimalna upotreba mozga je sasvim dovoljna zastita od pljackaskih kompanija. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ali to nema nikakve veze sa elementarnom logikom koja nalaze da se pre koriscenja kakve usluge informises o njenoj ceni
jel ti, kad kupujes mlako pivo u plastici, uvek pitas za cijenu? ili ga neki put samo strpas u korpu? hvala.
Link to comment

Popijem ga na licu mesta, u bakalnici, a onda mi je svejedno da li imam ili nemam da platim. Molim.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
gde se toga seti. nisam se zajebo na isti nacin, ja sam koristio domicilnu karticu po ceni od 10 svajcarskih franaka po megabajtu. potrosio sam 90mb samo citajuci ovaj forum.
U, bre, solidarišem se. Btw. izvinjavam se što večeras neću bodriti Vizuru na licu mesta, žena sprema sarmice od zelja, konkurencija je jaka ovih dana. Javi kako bilo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...