Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

jel ti, kad kupujes mlako pivo u plastici, uvek pitas za cijenu? ili ga neki put samo strpas u korpu? hvala.
istina, mozda i ne pita, ali vidi pivo i vidi prodavca. i ako mu se ne svidja pivo/cena/prodavac, moze da se predomisli sad ili posle, sve dok ne popije to pivo, za bilo koje pare. roba i interakcija su sasvim realni i opipljivi ovde, pa chovek verovatno, po prirodi stvari, ima ovozemaljskiji odnos prema svemu. a moze i da bije prodavca (ko da malo puta, npr u maksiju, okache jednu cenu na robu, a na kasi gledaju da naplate drugu, pa ako ih uhvatish vichu - jao izvinte. ako ih ne uhvatish, nikom nishta, ali ne mogu da te opleve za 6000 evara a da ne primetish ili se ne informishesh, zato sto je priroda robe i odnosa takva. jedino da kupujesh jahtu ^_^)kod telefonskih, internetskih i drugih megabajtskih usluga, teze je prostom choveku da ostvari realistichan odnos prema onome sto kupuje i troshi. meni to nije neobichno, ili bar da nije u neskladu sa ljudskom prirodom, sve je to 1 vazduh, al skup...i onda se iznenade. sve zato sto je medij i formalno i praktichno - neljudski.
Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

Kad bih usao u neku prodavnicu i potom dobio SMS sa upozorenjem da je tu pivo vrlo skupo i da pazim sta radim, ja bih proverio cenu pre nego ga kupim/popijem (stagod ko prvo radi).

Link to comment
Kad bih usao u neku prodavnicu i potom dobio SMS sa upozorenjem da je tu pivo vrlo skupo i da pazim sta radim, ja bih proverio cenu pre nego ga kupim/popijem (stagod ko prvo radi).
to ukljucuje i GPS.
Link to comment
Kad bih usao u neku prodavnicu i potom dobio SMS sa upozorenjem da je tu pivo vrlo skupo i da pazim sta radim, ja bih proverio cenu pre nego ga kupim/popijem (stagod ko prvo radi).
to bi pomoglo. ali to nije u duhu nasheg naroda, na kojoj god strani kupoprodajnog odnosa bio. danas ja zavrnem tebe, sutra ti zavrnesh mene, a prekosutra je sasvim novi dan, i ko zna...\nego samo imash ove pojedinachne ekscese. zato se mi ni ne bunimo mnogo, narodski, svako se nada nekom preokretu i zgodnoj prilici ^_^a pomoglo bi i da neko splituje ovaj divni slijed :P@ lancia. ko sad da se uvredi, dal marvin, dal ja? ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
Kad bih usao u neku prodavnicu i potom dobio SMS sa upozorenjem da je tu pivo vrlo skupo i da pazim sta radim, ja bih proverio cenu pre nego ga kupim/popijem (stagod ko prvo radi).
Bravo, ti si pametan i obavešten čovek, što znači da onaj ko se ne ravna po tom standardu ne zaslužuje da bude tretiran sa osnovnom pristojnošću koja podrazumeva da se u cenu neke usluge ne uračunava "ko te jebe" element (ovaj rouming ima toliku cenu samo zato da bi se neko sapleo i platio žestoke pare...ne znam kako se to može pravdati iz ugla potrošača, osim hvalisanjem "ja se raspitujem za cenu, ha kako sam pametan a kako su seljaci glupi").cena od 50 evra za megabajt, ili koliko je već, je ekvivalent prodavanja Kirbija senilnoj babi koja ne zna šta potpisuje, a vi vidite šta ćete. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
necemo mi nishta.taj deo ni meni nije sasvima jasan. zashto mi necemo nishta...
meni je sasvim jasno. upali smo u Boldrikov sindrom. uvek ima neko gori i jadniji cijim se mukama mozemo nasladjivati. evo ovaj je bas napravio lepo veselje, xixi sada ce morati da dize kredit da bi vratio dug. pa onda Romima izgore barake, pa se sladimo malo i time i pricamo kako oni imaju sva prava a mi Srbi nijedno. uobicajeno bezumlje: covek koji zivi u trosobnom stanu se zali zbog toga sto ne moze da podigne kartonsku kucu na ledini, a Rom moze. nastavnici udju u strajk, univerzalna reakcija bude "sram ih bilo, strajkuju a imaju i zdravstveno i regres i sve, besno pa se buni". i sve tako. sistem je uspesno okrenuo ljude jedne protiv drugih. to ide dotle da recimo MP40 likuje kada drzavni feudalni koncern zvekne nekom liku racun od 6.000 evra zato sto mu se moze, i bitnije mu je sta je taj lik gledao od toga sta taj postupak znaci. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
cena od 50 evra za megabajt, ili koliko je već, je ekvivalent prodavanja Kirbija senilnoj babi koja ne zna šta potpisuje, a vi vidite šta ćete.
Vaso, to nikako ne moze biti ekvivalent, jer je ugovor koji zakljucuje senilna baba nistav (tacnije rusljiv), dok je u prvom slucaju punovazan.Ljudi, jel vi zaista ne mislite da jedna strana u pravnom poslu ima obavezu da se informise o bitnim elementima tog posla? I da u slucaju tako grube nepaznje kao sto je propustanje da sazna cenu predmeta ugovora ne treba da snosi posledice? Pravni promet pretpostavlja da u njemu ucestvuju prosecno pazljivi i inteligentni ljudi, a ne moroncine koje imaju najnoviji gedzet ali im ne pada na pamet da internet u stranoj zemlji mozda nije besplatan.
Link to comment
Vaso, to nikako ne moze biti ekvivalent, jer je ugovor koji zakljucuje senilna baba nistav (tacnije rusljiv), dok je u prvom slucaju punovazan.Ljudi, jel vi zaista ne mislite da jedna strana u pravnom poslu ima obavezu da se informise o bitnim elementima tog posla? I da u slucaju tako grube nepaznje kao sto je propustanje da sazna cenu predmeta ugovora ne treba da snosi posledice? Pravni promet pretpostavlja da u njemu ucestvuju prosecno pazljivi i inteligentni ljudi, a ne moroncine koje imaju najnoviji gedzet ali im ne pada na pamet da internet u stranoj zemlji mozda nije besplatan.
znam. sve si u pravu. ja sam sklopila ugovor sa edb da mi isporuchu elektrichnu energiju. edb je procenio koliko meni struje treba na osnovu pretpostavke koliko bih spalila elektrona kad bih ukljuchila sva sokocala koja imam. ne znajuci pri tome koje mashine mi to imamo, i kakve su nam navike (a trenutno su takve da kompjuter i vesh mashina ne mogu da egzistiraju u istoj elektrichnoj mrezi duze od 15 minuta nocu). znam, i to sam sama kriva. prochitala sam ugovor, ne mogu da se zalim. umesto da sam otishla i sklopila ugovor sa alternativnim provajderom.onda sam mirno sedela i gledala kako mi raste potroshnja, od nove godine do marta po 100-150 kwh mesechno, sve tako sedeci. onda je to sve u aprilu iznenada prestalo, a kilovati, kako doshli, tako i otishli. nikom nishta, sta sam platila platila sam, sve pishe na rachunu i ugovoru. ukoliko zelim da se zalim, nakon sto oni ustvrde da su u pravu, mogu da za svoje novce angazujem nezavisno struchnjachko telo, da ustanovi da sam ja, za svoje novce, u pravu. pa ce mi onda mozda priznatu da sam u pravu. znam, u tom trenutku je trebalo da promenim davaoca usluga i prijavim struju kod alternativne elektrodistribucije, koja daje bolje uslove.ovo sve nema nikakve veze sa nesrecnikom koji je gledao babu dok se cheshlja. ali kad chovek pomene punoletna i nekoliko inteligentna lica koja sklapaju ugovore, i taj pravni prometne mogu da odolim. kod nas je situacija takva, da, chitao - ne chitao, gledao - ne gledao, naci ce oni vec kako da te oderu, vishe njih vishe puta. ako nema alternative, tim lakshe, ako ima alternative, odrace te alternativa, kad tad...a ovaj blavor nepzaljivi korisnik je samo 1 ekstreman primer odlichnog poslovanja. na neopipljivom vazduhu.@ dabovic. ne mogu da dokuchim kako je do toga doshlo kod nas. da gledamo libijsku krizu i kombinujemo kako smo mi tu dobri. da gledamo cunami u japanu i kombinujemo kako smo mi tu dobri. neshto je sushtinski naopako. za razliku od tebe, meni stvarno nije jasno.@ marvin. robote, pohvali me lebati, nemogu vishe ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
U, bre, solidarišem se. Btw. izvinjavam se što večeras neću bodriti Vizuru na licu mesta, žena sprema sarmice od zelja, konkurencija je jaka ovih dana. Javi kako bilo.
ih bre, svi otkazuju zena. papucarski forum :P
Link to comment
Vaso, to nikako ne moze biti ekvivalent, jer je ugovor koji zakljucuje senilna baba nistav (tacnije rusljiv), dok je u prvom slucaju punovazan.Ljudi, jel vi zaista ne mislite da jedna strana u pravnom poslu ima obavezu da se informise o bitnim elementima tog posla? I da u slucaju tako grube nepaznje kao sto je propustanje da sazna cenu predmeta ugovora ne treba da snosi posledice? Pravni promet pretpostavlja da u njemu ucestvuju prosecno pazljivi i inteligentni ljudi, a ne moroncine koje imaju najnoviji gedzet ali im ne pada na pamet da internet u stranoj zemlji mozda nije besplatan.
Ama sve je to tačno. Međutim, možeš li mi odgovoriti kakva korist za društvo u celini proishodi iz svesne odluke da se čoveku oteža pristup podacima o ceni neke usluge i da mu se dopusti da uvuče sebe u dužničko ropstvo? Ako ne možeš to ta odgovoriš, onda mi odgovori kakva je u tome korist za tebe kao pojedinca ili kao čoveka koji u nekim telekomunikacionim aspektima zavisi od Telekomovog monopola?Nemam želju da morališem (da, ima slučaj i smešnu stranu...gledanje "sela babe" na mobilnom, u tuđinskoj hotelskoj sobi, izaziva eliltistički osmeh čak i kod visokomoralnog mene), ali realno jedini benefit iz ove priče za bilo koga na ovom forumu je u tome što se malo smeje nekome ko je najebo od iste firme od koje ćemo i ti i ja i svi možda najebati sutra. kao da se jedan upecani šaran smeje drugom, hihi kako si smešan u toj mreži kojom te vade iz akvarijuma. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Bravo, ti si pametan i obavešten čovek, što znači da onaj ko se ne ravna po tom standardu ne zaslužuje da bude tretiran sa osnovnom pristojnošću koja podrazumeva da se u cenu neke usluge ne uračunava "ko te jebe" element (ovaj rouming ima toliku cenu samo zato da bi se neko sapleo i platio žestoke pare...ne znam kako se to može pravdati iz ugla potrošača, osim hvalisanjem "ja se raspitujem za cenu, ha kako sam pametan a kako su seljaci glupi").cena od 50 evra za megabajt, ili koliko je već, je ekvivalent prodavanja Kirbija senilnoj babi koja ne zna šta potpisuje, a vi vidite šta ćete.
Cenu od 50e za MB ili koliko vec, u ovom slucaju ne odredjuje VIP/mts/Telenor vec strani operater u cijoj se mrezi nas korisnik nalazi. Nasi se tu samo ogrebu za marzu koja moze biti manja ali to ne bi bitno uticalo na cenu.Sve sto mogu da urade je da posalju SMS upozorenja.Konkretno, od ovog slucaja je operater u Slovackoj (ako se ne varam) dobar jedno 5.500e Edited by Kayser
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...