Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

Između toga, i surovo liberalističkog stanovišta da je sasvim okej da država dere svakog jadnog glupana (kome je usput uskratila informacije) koji se zajebe, ipak biram ovo prvo.

Edited by henrik larsson
Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

naravno, telekomi su đubrad, ali koliko glup treba da budeš da gledaš serije u roamingu, kada te samo SMS iz inostranstva košta koliko, barem 30 dindži?
zamisli, recimo, da ti sestogodisnji klinac nadje telefon u dzepu i napravi toliki racun. ne mora sestogodisnji- bio je ovde slucaj jedne klinke, koja je pozajmila mob od caleta da nekog zovne, pa poslala cca 2000 sms glasova da njen favorit u nekoj retardiranoj emisiji pobedi. ili, vako- namestis da ti iphone skida seriju preko wi-fi, i izadjes negde. on izgubi vajrles konekciju i automatski nastavi preko sim kartice... ovde uopste nije poenta smejati se budali.
Link to comment
Moram da se brinem... vi sa daleke, makar i salonske, levice kad se dohvatite ovakvih prica uskoro moze veoma lako da ispadne da je mobile roaming ljudsko pravo koje treba da bude zakonom garantovano.
roaming bi, recimo, mogao da uporedis sa hotelskim friziderom. stave jelo i pice ispred nosa, a ako se zajebes pa nesto izjedes, naplate koliko hoce. pivo 15 evra, kesica kikirikija 8. missim, mos ti da se raspitas na recepciji za cenovnik, ali u osnovi se tu radi o prevari. koja (jos) nije sankcionisana zakonom.
Link to comment
gde si video da se ja smejem budali?i prestani da me bojkotuješ! angry.gif
bojkotujem te samo na "hejt za ljude koji" topiku. tamo do 11 juna necu odgovarati na tvoje postove, pa ti onda vidi sta ces.
Link to comment
Moram da se brinem... vi sa daleke, makar i salonske, levice kad se dohvatite ovakvih prica uskoro moze veoma lako da ispadne da je mobile roaming ljudsko pravo koje treba da bude zakonom garantovano.
Ne bi me čudilo, pošto se koncept univerzalnog servisa širi. Naravno, to je zanimljivo političko/ekonomsko pitanje sa jako interesantnom istorijom koja nas može puno naučiti o kaitalizmu i telekomima, ali sa levičarima slabo ima veze.dobro nam ide ovaj Love danas. Edited by Zabalujev
Link to comment
roaming bi, recimo, mogao da uporedis sa hotelskim friziderom. stave jelo i pice ispred nosa, a ako se zajebes pa nesto izjedes, naplate koliko hoce. pivo 15 evra, kesica kikirikija 8. missim, mos ti da se raspitas na recepciji za cenovnik, ali u osnovi se tu radi o prevari. koja (jos) nije sankcionisana zakonom.
А у међувремену, ко пазари а није видео цену, сам је крив.
Link to comment
zamisli, recimo, da ti sestogodisnji klinac nadje telefon u dzepu i napravi toliki racun. ne mora sestogodisnji- bio je ovde slucaj jedne klinke, koja je pozajmila mob od caleta da nekog zovne, pa poslala cca 2000 sms glasova da njen favorit u nekoj retardiranoj emisiji pobedi. ili, vako- namestis da ti iphone skida seriju preko wi-fi, i izadjes negde. on izgubi vajrles konekciju i automatski nastavi preko sim kartice... ovde uopste nije poenta smejati se budali.
E jebiga sad. Sestogodisnji klinac moze i da ti zapali kucu sibicom, pa ko je onda kriv - proizvodjac sibica ili ti koji si mu ih ucinio dostupnim?A sto se tice primera sa friziderom u hotelskoj sobi i prevare, evo kako glasi definicija krivicnog dela prevare iz naseg krivicnog zakonika:"Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini..."Mislim da je boldovana rec kljucna. Prodaja artikala iz frizidera nije pribavljanje protivpravne imovinske koristi. Ko je dovoljno glup da ih konzumira ne raspitavsi se prethodno za cenu - jebiga, bar nece dvaput napraviti istu gresku. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Moram da se brinem... vi sa daleke, makar i salonske, levice kad se dohvatite ovakvih prica uskoro moze veoma lako da ispadne da je mobile roaming ljudsko pravo koje treba da bude zakonom garantovano.
nije uopšte u tome stvar nego u tome da je čoveku u Srbiji potreban odred odlučnih i naoružanih ljudi da bi saznao skrivene troškove raznih usluga, bilo da su u pitanju bankarski "proizvodi" (koji moron je smislio da uslugu preimenuje u proizvod?! aj da ne rantujem o tome) ili Telekom. ako sad treba da tapšem mamutskom i u osnovi monopolističkom državnom koncernu koji zarađuje tako što dere budale i krije cene ko zmija noge, onda je to neki jako čudan kapitalizam.indy: internet se proglašava ljudskim pravom baš u zemljama razvijenog kapitalizma. zašto ne i univerzalni telefonski servis? pazi i pristup osnovnoj medicinskoj nezi je nekada bio neopisiv luksuz, a sada je to - pravo. tako to ide kroz istoriju, sve nam je bolje. ne ulazim u to ko stvara taj boljitak, okrutni kapitalisti ili plemeniti levičari, to mi je nebitno za priču. bitno je to da ono što je nekada bio luksuz uvek postaje nešto neotuđivo, često i zakonom zagarantovano. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
indy: internet se proglašava ljudskim pravom baš u zemljama razvijenog kapitalizma. zašto ne i univerzalni telefonski servis?
Nisam nikad cuo za to, ja bez veze placam onoliko svaki mesec? :unsure: (Upravo si pomenuo ono cega sam se plasio, zdravstvenu zastitu - ne, Dabovicu, to nije ljudsko pravo).
Link to comment
Između toga, i surovo liberalističkog stanovišta da je sasvim okej da država dere svakog jadnog glupana (kome je usput uskratila informacije) koji se zajebe, ipak biram ovo prvo.
Znaci, krivac je ipak drzava (a Zabi za mene cuva kapitalizam?) Malo je to konfuzno. Kako god bilo, sektor moze (i mora) da se bolje regulise protiv deranja koze s cenama, to se slazem.EDIT. E, da, za takve stvari Ovdi Ispod postoji Ombudsman. Edited by Indy
Link to comment
А у међувремену, ко пазари а није видео цену, сам је крив.
ko sto si i sam kriv ako ti novcanik viri iz dzepa, pa ti ga ukradu.
E jebiga sad. Sestogodisnji klinac moze i da ti zapali kucu sibicom, pa ko je onda kriv - proizvodjac sibica ili ti koji si mu ih ucinio dostupnim?
jaka ti paralela. mob kompanije zaradjuju velike pare na racun zajeba potrosaca, i ne cine nista da ih sprece. barem ne samoinicijativno. da se one pitaju, ne bi nikakve cene davali na uvid, nego bi naplacivali kolko oce. i ti bi bio budala sto koristis mobilni, recimo. ovo je pitanje nivoa zastite konzumenata, i nema nikakve veze sa kapitalizmom, komunizmom i devojcicom sa zigicama. dakle, a i sa osvrtom na ono sto si nadodao, jedna od civilizacijskih tekovina su istaknute cene. kao i zastita od sumanuto prevelikih troskova. u nekim zemljama je to regulisano, u nekima ne. Edited by Miralem
Link to comment

ovaj, koliko sam upucena, gotovo cim predjes granicu stize ti poruka da se "celokupan prenos podataka (GPRS/3G) ne tarifira kao u nacionalnom saobracaju, vec prema roaming tarifama stranih operatora"...i to je obaveza svake kompanije da posalje takvu poruku, a sad da li ce se neko raspitivati koje su to cene ili nece, to je na njemu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...