Jump to content
IGNORED

NGO?


nautilus

Recommended Posts

Edit: Ili neko od vas gore misli da ce narkoman, ako mu damo npr 100 evra socijalne pomoci, prvo kupiti detetu hranu, a za heroin ako ostane :unsure: ?
Moze da mu se da vaucer za hranu u toj vrednosti (koji moze da se potrosi samo u prodavnici hrane).
Link to comment
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vilhelmina

    14

  • Indy

    12

  • Аврам Гојић

    11

  • kapetanm

    9

Moze da mu se da vaucer za hranu u toj vrednosti (koji moze da se potrosi samo u prodavnici hrane).
mislim da to kod nas ne postoji? :unsure:bar da je jedino...
Link to comment
Moze da mu se da vaucer za hranu u toj vrednosti (koji moze da se potrosi samo u prodavnici hrane).
Moze taj vaucer (koji btw ne postoji ni u drugim zemljama) da se da i njegovoj zeni. Ona je maloletna i moguce nepismena, ali je sigurno odgovornija od njega, ovisnika.Ja se ustvari celo vreme pitam zasto je on tu bitan? Njegov problem je to sto je narkoman i koliko vidim, on se tu slepa na zenu i dete. Kao brine za njih, pa mu zato treba pomoc. Ma da, sio mi ga Djura. Kad drustvo bude imalo resurse, onda treba i njemu da pomogne. Do tada, nahraniti zenu i dete i nauciti ih kako da se otkace od narkomana i po mogucnosti, pobegnu sto dalje od njega.
Link to comment

Pa to (sa vaucerom) barem nije komplikovano. Ali, ako jeste, uvek moze da se da hrana i ostale potrepstine direktno, kao nekad iz magacina Unprofora. Jos se secam onih odvratnih Mackerels... ali, imao sam metod i njih da hasam kad nije bilo drugog. U senfu je spas.

Link to comment
Moze taj vaucer (koji btw ne postoji ni u drugim zemljama)
Vaucer je vrlo jednostavna stvar, parce papira, ne znam zasto je bitno da li postoji u drugim zemljama. U Australiji cak i crkvene organizacije (kao ova) izdaju vaucere za hranu. (BTW. ne mora se biti njihov vernik da bi se dobila pomoc). Kad sam vec kod toga, sta bi sa verskim organizacijama u Srbiji?
Link to comment
Vaucer je vrlo jednostavna stvar, parce papira, ne znam zasto je bitno da li postoji u drugim zemljama. U Australiji cak i crkvene organizacije (kao ova) izdaju vaucere za hranu. (BTW. ne mora se biti njihov vernik da bi se dobila pomoc). Kad sam vec kod toga, sta bi sa verskim organizacijama u Srbiji?
zale se da imaju malo objekata za verske potrebe. ostalo im je valjda sve potaman...aj da ne greshim dushu. verovatno se i bave nechim, sto ne izlazi iz kruga njihovog internog informisanja. Edited by thermal bug
Link to comment
Ja se ustvari celo vreme pitam zasto je on tu bitan? Njegov problem je to sto je narkoman i koliko vidim, on se tu slepa na zenu i dete. Kao brine za njih, pa mu zato treba pomoc. Ma da, sio mi ga Djura.
On mi je bitan zato sto sam pricao sa njim. Njegovu zenu sam vidio na 5 minuta. Moja logika sa hranom je bila ovakva, ako on pristane na neko lijecenje, njima ce trebati neka hrana. Druga stvar je u tome sto on ima psihicki problem, ima poprilicno nedvosmislene oziljke na venama koji dokazuju iste. Nemam pojma da li ce on uopste i otici u neki od tih centara. Nije mi djelovao kao neko od koga treba dici ruke.Ne slepa se na zenu i dijete. Oboje su uhranjeni i uredni. Medjutim, stvar je u tome sta ce biti ako on prestane "zaradjivati" dovoljno za sve. Pitanje pomoci sam ja pokrenuo jer ce taj trenutak svakako doci.
Link to comment

Mislim da je pogrešan ugao gledanja na njihovu situaciju kao na romsko pitanje. To je, na žalost, svakodnevica desetina hiljada narkomanskih familija u Srbiji, plus još većeg broja ljudi bez posla. Izlaz im je neizvestan, kao i kod ostalih.

Link to comment

Jedini razlog zbog koga sam naveo da je Rom je taj sto pored NGOa koji se bave problemima cjelokupne populacije postoje i oni koji se bave Romima. Veci broj opcija.

Link to comment

Svakako se ovo moze posmatrati sa svih mogucih strana. Kao romsko, narkomansko, socijalno, zdravstveno, drustveno, politicko i svako drugo pitanje. Medjutim, ja ga gledam kao zensko i decije. Nije izuzetak, nego pravilo, da narkoman vuce u ponor sve oko sebe, posebno najblize. Ovu zenu i dete treba iz toga izvuci dok su jos zdravi i uhranjeni jer za njih sigurno jos ima vremena. Da li ima i za njega, ne znam. Nadam se, ali bi bila velika greska pomagati im kao nekakvoj porodici jer oni to nisu. Oni su jedan narkoman i dvoje koje on ugrozava, a koji o njemu ovise. Rezultat odrzavanja te zajednice moze da bude samo poraz i tragedija za sve.Njemu treba jedna vrsta pomoci (lecenje, u slucaju da ga prihvati), a njima druga (momentalno odvajanje i udaljavanje od njega, te socijalno zbrinjavanje).

Link to comment

Dobro bre, čovek je pitao konkretno pitanje da bi uradio ono što misli da može. Ako si u mogućnosti za više, daj mu telefone ili traži da te poveže sa njima....

Edited by McCabe
Link to comment
On mi je bitan zato sto sam pricao sa njim. Njegovu zenu sam vidio na 5 minuta. Moja logika sa hranom je bila ovakva, ako on pristane na neko lijecenje, njima ce trebati neka hrana. Druga stvar je u tome sto on ima psihicki problem, ima poprilicno nedvosmislene oziljke na venama koji dokazuju iste. Nemam pojma da li ce on uopste i otici u neki od tih centara. Nije mi djelovao kao neko od koga treba dici ruke.Ne slepa se na zenu i dijete. Oboje su uhranjeni i uredni. Medjutim, stvar je u tome sta ce biti ako on prestane "zaradjivati" dovoljno za sve. Pitanje pomoci sam ja pokrenuo jer ce taj trenutak svakako doci.
Ti ne razumes, on je narkoman! NARKOMAN! U zatvor odmah bez razmisljanja... najbolje je bez razmisljanja!
Link to comment
Humanitarnu pomoc za nekog ko je na heroinu? To ne ide, sa zdravstvenom ili bez nje. Pomoc treba toj devojci i njenoj bebi, da se otkace od njega.Koliko god surovo zvucalo, njemu ni slucajno ne treba dodeljivati ulogu hranioca porodice, kakve god bajke pricao. Cega god da se docepa, taj ce prodati za novu dozu. Nemoj da se lazemo...
Svakako se ovo moze posmatrati sa svih mogucih strana. Kao romsko, narkomansko, socijalno, zdravstveno, drustveno, politicko i svako drugo pitanje. Medjutim, ja ga gledam kao zensko i decije. Nije izuzetak, nego pravilo, da narkoman vuce u ponor sve oko sebe, posebno najblize. Ovu zenu i dete treba iz toga izvuci dok su jos zdravi i uhranjeni jer za njih sigurno jos ima vremena. Da li ima i za njega, ne znam. Nadam se, ali bi bila velika greska pomagati im kao nekakvoj porodici jer oni to nisu. Oni su jedan narkoman i dvoje koje on ugrozava, a koji o njemu ovise. Rezultat odrzavanja te zajednice moze da bude samo poraz i tragedija za sve.Njemu treba jedna vrsta pomoci (lecenje, u slucaju da ga prihvati), a njima druga (momentalno odvajanje i udaljavanje od njega, te socijalno zbrinjavanje).
da li si ti normalna, da ovako govoris o ljudima koje ne poznajes?! jesi li ti debil, sta si? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
On mi je bitan zato sto sam pricao sa njim. Njegovu zenu sam vidio na 5 minuta. Moja logika sa hranom je bila ovakva, ako on pristane na neko lijecenje, njima ce trebati neka hrana. Druga stvar je u tome sto on ima psihicki problem, ima poprilicno nedvosmislene oziljke na venama koji dokazuju iste. Nemam pojma da li ce on uopste i otici u neki od tih centara. Nije mi djelovao kao neko od koga treba dici ruke.Ne slepa se na zenu i dijete. Oboje su uhranjeni i uredni. Medjutim, stvar je u tome sta ce biti ako on prestane "zaradjivati" dovoljno za sve. Pitanje pomoci sam ja pokrenuo jer ce taj trenutak svakako doci.
Zavisnost i mentalna bolest su dva udružena problema i to je stvar za psihijatra, dakle treba mu zdravstveno osiguranje, što znači da bi ga ili trebalo fiktivno zaposliti negde ili ga prijaviti na biro za nezaposlene, ako ima ličnu kartu i ostalo. Treća opcija je da se medicinski deo plati, ali tek to nećeš uspeti da nađeš. Ne znam... da probaš Caritas ili tako nešto? Neka ispostava SPC?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...