Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

Kucam sa Huawei T3 10  ne Lte, kupio sam pre 2 godine uz mts box doplata je bila 100e a cena u mp 150-180,za te osnovne stvari mi sluzi kao YouTube, reddit, Twitter, Facebook... I mogao bih da kažem da vredi svaku paru ali je mana nemogućnost instalacije aplikacija na sdcard. Tako da za te stvari ostaje samo 16gb, i konstantno sam na minimumu

 

Ako mož da nađeš za stotku preko preko oglasa uzmi, opet ako hoćeš nešto preko 150 gledao bih neki aktuelniji model

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

nemam pojma o tabletima. da li postoje tableti sa usb priključkom? često mi je u gostima persona koja ponese različite tablete pa moram da iz USB stika sa VIP karticom i  prebacujem je u vodafon bežično kućište.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

nemam pojma o tabletima. da li postoje tableti sa usb priključkom? često mi je u gostima persona koja ponese različite tablete pa moram da iz USB stika sa VIP karticom i  prebacujem je u vodafon bežično kućište.

 

ne kapiram sasvim za sta ti je potreban usb?

 

trend je da sve vise novih tableta ima usb-c (kako postaju mnogima zamene za laptop), ali cini mi se da tebi to nije potrebno?

Link to comment

kažem da nemam pojma o konstrukciji tableta. radi se o tome da kada mi gošća (često dođe) ja moram sa njom da delim internet vezu prebacivanjem kartice iz USB stika u bežično sokoćalo kako bi oboje moglo da bude na net vezi. ta veza je bitno sporija.

nebitno za moju potrebu, tablet mi ne treba, zanimalo me da li postoje tableti da ja jednostavno dam taj USB stik da gošća odradi šta treba i vrati ga meni da mogu da piskaram po PPP.

PS: gošća strašno voli da visi na netu, ita vesti, komunicira, prima i šalje pozdrave. a ja, bakzuz po naravi.

 

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

kažem da nemam pojma o konstrukciji tableta. radi se o tome da kada mi gošća (često dođe) ja moram sa njom da delim internet vezu prebacivanjem kartice iz USB stika u bežično sokoćalo kako bi oboje moglo da bude na net vezi. ta veza je bitno sporija.

nebitno za moju potrebu, tablet mi ne treba, zanimalo me da li postoje tableti da ja jednostavno dam taj USB stik da gošća odradi šta treba i vrati ga meni da mogu da piskaram po PPP.

PS: gošća strašno voli da visi na netu, ita vesti, komunicira, prima i šalje pozdrave. a ja, bakzuz po naravi.

 

 

Ne, tablet ti tu nista ne znaci. Ako dobro razumem, ti imas net jedino sa mobilne mreze? Ako je tako, tu tesko da dva korisnika mogu da budu zadovoljna brzinom. Mozes da napravis hotspot s telefona, pa da se gosca konektuje preko njega, ali to ce ti posisati protok ko nista.

 

 

Link to comment

@djordje geprat

 

Hoćete da uštekate USB modem u tablet? Na mom tabletu je to radilo, samo treba da tablet podržava USB OTG. Treba vam kablic koji na jednom kraju ima muški mikro Usb (kao za punjač) a na drugom ženski ulaz za Usb (da u njega uključite modem)

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ima li neko preporuku za tablet koji bi mi pre svega koristio za hvatanje beleški u OneNote-u (trebalo bi da ima podršku za olovku),eventualno za rad u office-u i sa pdf fajlovima?Surface,neki od brojnih Ipad-ova ili Samsung tableta,nešto treće četvrto? Prvo sam mislio da nabavim telefon za tu svrhu pošto mi je istekao dvogodišnji ugovor sa Telenorom i trebalo bi da produžim ugovor,ali mi se Samsung Galaxy S21 Ultra ili S20 Note Ultra čine poprilično skupi,ali i mali za tako nešto :unsure:

 

Link to comment
42 minutes ago, Zavrzan said:

Ima li neko preporuku za tablet koji bi mi pre svega koristio za hvatanje beleški u OneNote-u (trebalo bi da ima podršku za olovku),eventualno za rad u office-u i sa pdf fajlovima?Surface,neki od brojnih Ipad-ova ili Samsung tableta,nešto treće četvrto? Prvo sam mislio da nabavim telefon za tu svrhu pošto mi je istekao dvogodišnji ugovor sa Telenorom i trebalo bi da produžim ugovor,ali mi se Samsung Galaxy S21 Ultra ili S20 Note Ultra čine poprilično skupi,ali i mali za tako nešto :unsure:

 

 

Ja rabim Samsung Galaxy TAB A7, 10.4" - kod mene negde oko 170 jura sa 64 Gb. Nije to nikakav fensi-smensi top of the line, ali meni fantasticno odradjuje posao bez i najmanjeg zastoja ili problema vec trecu godinu. Bukvalno sve radi (filmovi, citam s njega, odradjujem neku administraciju za posao, nakrcao sam ga svakakvom muzikom, razne aplikacije za podmladak), super mu je ekran, lagan je, cak i prilicno robustan jer je ispadao na pod prilican broj puta i nikad ni ogrebotina. Najiskrenija preporuka. Jedna od retkih kupovina u poslednjih 20 godina za koju smatram da je opravdala svaki ulozen dinar.

Link to comment
32 minutes ago, chandra said:

razne aplikacije za podmladak

 

Ako mozes navedi par bas me zanima. Samsung Kids je fantastican i neke aplikacije/igrice iz tog kataloga.

Meni je najveci problem naci dobar video player koji se spaja na NAS. Treba mi da ima thumbnails ali za sada mrka kapa.

Link to comment
1 hour ago, bags said:

 

Ako mozes navedi par bas me zanima. Samsung Kids je fantastican i neke aplikacije/igrice iz tog kataloga.

Meni je najveci problem naci dobar video player koji se spaja na NAS. Treba mi da ima thumbnails ali za sada mrka kapa.

 

Pa ima one razne lego aplikacije, aplikaciju za lego robota, scratch, neke skolske. Mogu da ti napravim screenshot ako te zanima. Nisu to nikakve egzotike ni ludila, ali mene ipak fascinira lakoca s kojom sve sto sam probao radi na tabletu. Koristi se sve u 16, baterija mu je i dalje skoro ko nova.... Meni je fenomenalno sto nikakvih problema nisam imao ni sa kacenjem bilo kakve perferije, komunikacija s linuxom, telefonom, smart-tv-om... Ne znam sta drugo da ti kazem. Ima tih uredjaja (i ne samo uredjaja) koji jednostavno ferceraju i gde ni sekunde ne zazalis date pare. Ali ih ima sve manje.

 

Zar ne moze VLC da se konektuje na NAS?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...