Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

Prestigio, Archos, Blueberry su se pokazali OK za taj budzet.Moj bi favorit bio ovaj Vapadov, odlican hardware, 8" jeste manje od 10 :D ali je zgodniji za njakanjenje jednom rukom...

Link to comment

posto se povela diskusija da napisem i ja par reci. pre par strana sam napisao moj problem sa acer iconia a700, i da kazem da sam zamenio aparat i da se ovaj mnogo manje greje a to je bila moja jedina zemrka.po mom skromnom misljenju, tablet ne moze da zameni (potpuno) lap, ali ja vec danima nisam imao potrebu za ukljucivanjem laptopa. ebookove dobro reprodukuje u bilo kom formatu i ja zadovoljan i sa pdfom. full hd je dobro, ali verovatno nije neophodno imati. ima mini hdmi i usb. ono sto je meni bilo najvaznije to je prepoznavanje ntfs-a i fat 32 tako da se externi disk moze bez problema nakaciti i fotografije sa kamere prebaciti. konkurencija nije bas dobra sa prikljuccima i ntfsom koliko sam ja video. to je ono sto je meni trebalo i to radi sjajno posao. surfovanje, skajp i ostale sitnice, cak i manji tekstovi, rade bez ikakvih problema.mislim da u svakom slucaju treba prvo videti zasta nekom treba i koliko je spreman da plati. nije zamena za komp, ali je svakako vise od telefona i meni je super imati ga jer u potpunosti zadovoljava ono zasta mi treba.

Link to comment
Koji win tableti? Jako ih je malo u ponudi, a i Win7 nije baš za tablete, npr:
Pre dve godine sam skinuo W7 za netbookove koji je Asus prepakovao za svoje ee masine. Minimum da bi radio i aero je 1gb rama i 1,2 ghz tako da je nategnuto da bi radio na tabletima. Inace, spakovali su ga svaka cast. Moze da se instalira i na starijim desktopovima.
Link to comment

Ok, instalira se, ali šta dalje? Nisam imao prilike da koristim Win7 na tabletu, ali mogu zamisliti kako bi izgledalo bockanje prstom kroz gomilu sitnih menija, kakvi su inače u većini programa, miš i tastatura bi skoro sigurno bili obavezni :)

Link to comment

Hm, tablet pc tržište je izgleda prilično živo.Pogledaj koliko proizvoda.http://tablet-pc-review.toptenreviews.com/vidim da postoji i microsoft touch pack dodatak za win 7 da lepo radi sve što treba, pinč i sve.Opake stvarčice.Pogledaj ovo.53749-dell-inspiron-duo-tablet-pc-box.jpgI počinju "već" od 600$ za atom verzije...

Link to comment
HP-a sam video, Lenovo sam na njihovom sajtu... Ali toga vise nema, cini mi se. I ozbiljan novac, daleko od 100-150 €
ima ih sada i mnogo su bolji za rad. vec sam kacio neki samsungov core i5 koji vrti win8.pa biraj da li hoces touch i tablet varijantu, ili ces da pokrenes neki program (mi se igrali u developer studiu)e sad, to ne kosta 150ak evra. blize je 10x vecoj ceni :)za shanjan.a - sacekaj m$ surface pro, treba se pojavi u novembru, i da bude i dalje skup ali navodno ce biti potpuno funkcionalna laptop/tablet kombinacija (pa koristis sta ti treba)
Link to comment

Znaci ima ih. HP je imao neku 27 seriju, Lenovo drzi u ponudi X convertible, ali mislim da je to daleko od onoga sto vecina forumasa trazi... :)Nadam se na ce se trziste malo razmrdati sa win8, ovo je postalo dosadno.Edit: Tek sad gledam ovaj Vapadov link, to su ti modeli... Ali nema na hp sajtu...

Edited by wall
Link to comment
Hm, tablet pc tržište je izgleda prilično živo.Pogledaj koliko proizvoda.http://tablet-pc-rev...tenreviews.com/vidim da postoji i microsoft touch pack dodatak za win 7 da lepo radi sve što treba, pinč i sve.Opake stvarčice.Pogledaj ovo.
Ako se već uzima Windows za tablet, onda bih definitivno sačekao Win 8 tablete, ovo sa sedmicom je samo kalemljenje :)
Link to comment
Ne znam cemu sluzi 3G na tabletu, osim ako nije za stalnu upotrebu. Mislim da je prakticnije koristiti tethering preko mobilnog.
+1personal hotspot sa mobilnog i rešen problem.ja se navikla na moje čudo, sad se lepo slažemo.
Link to comment

Dopao mi ruka samsung p6800. Dobra dimenzija displ. lagan i tanak.Ima one fazone Note-a crtanje i pisanje po slikama ili u Memo.Ostalo vec vidjeno... Ozbiljna mana je jedan jedink usb host port...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...