Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

па и нисам рекао да је један бољи од другог, већ да један није ван сваке конкуренције ;)

Link to comment
Indy se napali kao dečak iako ga tema ne zanima ni malo :P
Sorry, bilo je kasno, I tako to. U stvari je iPad toliko ocigledno superioran da mi je bilo bzvz da se trudim da to argumentujem detaljno (jos u sitne sate) ... A I nisam rekao da me tema ne zanima, vec da nemam interesa (ne interesovanja) po tom pitanju
Link to comment

Skoro kao mobilni telefoni - "planovi", dzabe hardware.iPadPreko operatera SoftBankCena: 02 godine planmesecna pretplata ~60$Nema kameru nema telefonPokrivenost dobra do osrednjaSamsung GalaxyPreko operatera NTT DoCoMoCena: 02 godine planMesecna pretplata ~70$ (ukljuceni razgovori mobilnim u okviru zemlje)Ima kameru, telefon, GPS koji radi svugdePokrivenost odlicnaMoze da se ode I da se kupi iPad u Apple radnji, ~700$. Onda se kupi mali WiFi uredjaj (100$) koji se nosi sa sobom I ugovori sa WiFi provajderom ugovor za 25$ mesecno I onda si svoj covek.Samsung Galaxy mislim da ne moze da se kupi nezavisno.Ko je vec NTT DoCoMo korisnik, njemu je kao gore, ne treba da plati hw. Ili ako se prebacuje od drugog operatera jer ovde nema vise glanc novih korisnika, svi vec imaju mobilni. Ko dodje niotkuda, ima vise da plati za Galaxy.iPad retko vidjam, uglavnom je Galaxy koji je ruzniji ali manji i zgodniji za nosenje.

Link to comment

Ovako, imam oba:) prvo kupio ipad onda dobio sluzbeni samsung tab. I bez kamere, jer se radi o ipad jedinici, srce kaze ipad. Prvo jer je zgodniji za recimo, kucanje postova, mailova itd. Drugo jer je zgodniji za sve ostalo, mislim na surf a i sam kvalitet izrade je visi nego kod samsunga. Samsung ima neke svoje fensi aplikacije ali meni prilicno beskorisne (layar, social hub) ali je zato jaci kad su u pitanju besplatne aplikacije koje na itunesu kostaju, iako nesto sitno, nama iz Srbije nedostupno. Sto se tehnikalija tice, ipad je samo sa wifi-jem i baterija traje oko 10h. Tab ima i 3g ali mu je baterija dosta slabija. Mozda zato sto i 3g mode ima vecu potrosnju. Android ponekad zna da poshahavi, veci broj aplikacija ga zaglupi i uspori. iOS nema taj problem, sve je glatko. Tek ponekad ugasi aplikaciju ako nastane problem, ali mnogo redje u poredjenju sa androidom. Iako oba imaju push funkcije, android ponekad zakaze kad su mailovi u pitanju. Jednostavno ih ne isporuci dok se rucno ne chekira. U pitanju su exchange mailovi. Gmail radi normalno. Sta reci lose o ipadu? Baterija se brze prazni nakon update-a na 4.3. I bluetooth cudno (ne)radi. Ukratko, to je to, sitnice su u pitanju ali subjektivno mislim da je najveca mana samsung taba velicina. Ni telefon ni tab. Sve ostalo je stvar licnih afiniteta.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo ga, slika od danas. Zakasnjenje od 44 dana. Drugi su vec uleteli u prazan prostor. Za njih se nije cekalo jer su dostupni na hiljadama prodajnih mesta. Sad cu da ga kupim cim se guzva razidje, da nosim sa sobom i pristupam sajtovima koje je firma blokirala (blokirala cak i Yahoo mail). Nekim cudom ovaj sajt radi.Kako su se fraeri setili, znali su da ce biti slikani i na vestima pa su ovima sto cekaju dali Apple kisobrane da se zaklone od sunca, boce sa vodom imaju Apple logo, ima da se cuvaju.Prvi u redu je prespavao na nogama, dzedzi od juce 8 uvece. Koji vizionar!ipad2.jpgApple store employees hand out bottled water Thursday to customers waiting in queue outside the Apple store in Tokyo’s Ginza, to purchase the company’s new tablet iPad 2. Hundreds of customers lined up before the store opened at 9 a.m., with the first man in line having been there since 8 p.m. Wednesday.Kada se kupi iPad, onda mora da se kupi WiFi mali router, manji od misha, da se nosi sa sobom i onda je Internet uvek oko tebe. Taj kosta ~120$ + mesecna pretplata od 30$. Raspito se prosle subote u SoftBank.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...