Jump to content
IGNORED

zubi kao oruzje za samopovredjivanje


baklavica

Recommended Posts

Nisam znala gde drugo da stavim ovo pitanje od krucijalne vaznosti za moju malenkost, vidim dosta oruzja na pdfu pa sam zato uskladila naslov a treba mi tehnicka pomoc.Elem, skrgucem zubima u snu i ujutru me boli cela vilica i mislim da ce mi svi zubi poispadati jednog dana. Sta da radim? Ozbiljno pitam.Moja mama je vec predlagala neke duhovite izume u obliku brnjica, pa molim da se takvi predlozi preskoce.Isto tako, nadam se da ne zavrsim na deponiji pre vremena, stvarno mi treba odgovor.

Link to comment
Nisam znala gde drugo da stavim ovo pitanje od krucijalne vaznosti za moju malenkost, vidim dosta oruzja na pdfu pa sam zato uskladila naslov a treba mi tehnicka pomoc.Elem, skrgucem zubima u snu i ujutru me boli cela vilica i mislim da ce mi svi zubi poispadati jednog dana. Sta da radim? Ozbiljno pitam.Moja mama je vec predlagala neke duhovite izume u obliku brnjica, pa molim da se takvi predlozi preskoce.Isto tako, nadam se da ne zavrsim na deponiji pre vremena, stvarno mi treba odgovor.
To je poznata stvar. Naprave ti gumene dentures, kao ono sto bokseri nose u borbu. I stavis ih i spavas sa njima (u ustima).
Link to comment

Nije zezanje, najmanji je problem sto te ujutru boli vilica, moj stric je na taj nacin zeznuo zube, strada zubna gledj valjda... Zaboravi na estetiku, gumu u usta i... Uostalom jos je manje seksi da struzes i rezis pored nekoga celu noc, a mozda se nakon nekog vremena i ''odviknes''...

Link to comment

To se zove bruksizam. To vremenom sjebe zube i TMZ (vilični zglob). To saniraš tako što odeš kod zubara, ovaj ti uzme otisak i napravi ti splintove koje nosiš dok spavaš (skuplja i komotnija varijanta), ili odeš u prodavnicu sportske opreme i kupiš štitnike za zube i takođe spavaš sa njima (jeftinije, al ne baš udobno rešenje).

Link to comment
TMZ (vilični zglob)
meni je sjeban vilicni zglob. povremeno skljoca a neke glavobolje koje sam imala ljekar je pripisao tom problemu. jel postoji tu neki tretman, osim standardne prevencije u smislu neopterecivanja zgloba (izrazajnim zijevanjem, zvakanjem zvake i sl)?
Link to comment
meni je sjeban vilicni zglob. povremeno skljoca a neke glavobolje koje sam imala ljekar je pripisao tom problemu. jel postoji tu neki tretman, osim standardne prevencije u smislu neopterecivanja zgloba (izrazajnim zijevanjem, zvakanjem zvake i sl)?
to ti je od pričanja :wicked: šalu na stranu, ovakav profil glavobolja nije uopšte redak, ali nekada nije u pitanju zglob, nego cudan odnos jedne arterije i nerva (arterija je izvijugana, pa kako pulsira pritiska taj nerv), a česta dijagnoza je da je u pitanju zglob. Međutim, to zahteva malo više zajebancije da se definitvno potvrdi.
Link to comment

@baklavica:Ja imam slican problem, tj. ne skrgucem toliko zubima koliko ih stalno stiskam (najvise kada spavam), a pritom imam i nepravilan zagrizaj...Pri jednoj poseti zubaru, pitala sam je sta da radim/jel ima neki "lek" za to... Preporucila mi je, kako je dig rekao, splintove (mada je ona upotrebila night guard izraz). Uzela mi je otisak donjeg zubala - e sad je to malo neprijatno, jer ta smesa koju ti stavlja na zube je malo neprijatnog ukusa (ako ti se slucajno omakne da osetis ukus) i kad je stavi treba jedno par min. da odstoji da se stegne... A onda nastaje pravi horor... skidanje te smese... imas osecaj kao da ce da ti izvadi sve zube (bar sam ja imala taj trip)...E, onda su mi oni napravili taj splint, samo za donju vilicu kako ne bih stiskala zube jedan o drugi dok spavam i kako ne bih skrgutala... Platila sam je 30 jura (prosle godine)... Dosta mi je pomoglo to malo cudo.. Napravljena je od neke bezbojne jake gume, tako da se ne vidi BAS puno kada je stavim, ali po nacinu govora se provaljuje da je imam :) Doduse, nosim je kad sam kod kuce i/ili kad spavam...Dobra je stvarcica....Sto me podseti... mogla bih je ponovo aktivirati :lol:

Link to comment

zaboravi na brnjicu, mozda odrgizes nekome polni organ, bozemepomozi, s tom brnjicom :unsure: dobro se uduvaj pre spavanja. izaberi neku dobru meshavinu - 50% u mozak, a 50% u telo. uspava te ko da si umrla, bozemepomozi. probudish se ko da si bila mrtva, bozemepomozi :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...