Jump to content
IGNORED

Razvojna banka Srbije


pacey defender

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

To bi bilo to...http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/postignut-dogovor-oko-razvojne-banke-vojvodine_357005.htmlmladjan se jos jednom pokenjao po ovima...ako je ugase 300 ljudi ce ostati bez posla...

Link to comment
Ne bojim se previše za dobar deo tih ljudi, to je ddor ekipa prvo su zaposleni pa su ih onda pravili. Problem će biti ako niko ne odgovara za minus u banci.
znam da italijani iz ddor-a sada imaju ozbiljne probleme sa rbv. i što se tiče dokapitalizacija, ali i saradnje uopšte, jer su zbog nesposobnosti rukovodstva neupotrebljivi kao prodajni kanalkada su kupili ddor za neverovatnih 270 mil € (bullshit procena fas-a kpmg-a da će tržište osiguranja u srbiji rasti ~10% svake godine, kurs ostati na ~85 rsd i na kraju da je tadašnja premija ddor-a realna), morali su da daju još 10 mil € za dokapitalizaciju rbv, što je bilo dosta manje od cifre koju su morali da plate za obavezne rezerve, jer ih je prethodno rukovodstvo potpuno isušilo. i onda je svake godine išla priča o pokrivanju gubitaka metals-rbv.kada se uzme u obzir cena transakcije, post-transakcioni troškovi, lažna premija i izgubljeno tržište, ispada da su ljudi iz fondiarije najveći šarani koji su ikada ušli na srpsko tržište. tu je i naravno problem plaćanja provizije za auto-odgovornost koja je veća od zakonom dozvoljene, a koju nbs ne sankcioniše.i to je sve odličan primer koliko je zajebano investirati u srbiju Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 3 months later...

dobih dojavu- blokada rbv od ponedeljkaevo me na pumpi, kompletno moje okruženje, samim tim i ja, točimo gorivo do čepa na karticu nama, drugarima i slučajnim prolaznicima

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...