Jump to content
IGNORED

Reprezentatipenko...

Filipenko

Recommended Posts

• Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Filipenko

128

• MiddleClass

20

• henrik larsson

13

• hazard

12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Savićević je uvek i svuda igrao malo, tj uglavnom je igrao kad mu dune. Za Đukića se baš i ne sećam, ali Siniša je bio jedan standardan štoper, ne mogu da se opsetim ko je bio drugi.
U stvari, najveći Savićevićev problem bile su česte povrede zahvaljujući tome što je, s jedne strane, uvek bio na meti protivničkih mesara, a s druge strane, nije voleo da trenira, pa shodno tome, nikada i nije bio vrhunski fizički spreman, što je naravno doprinosilo čestom povređivanju.Povrede zadnje lože i primicača™ pre njega praktično nisu ni postojale.A sasvim posebna stvar je što mu se često, jednostavno nije ni igralo.
Ahm, Šurjak je bio krilo.
Šurjak jeste bio krilo, ali ne krilo iz sezdesetih, tipa Dzajica, vec vise levi spoljni, sa konkretnim defanzivnim zadacima. Svoju visinu i skok je jako koristio da ulazi u sredinu, cime je mogao da pokriva vise mesta u timu, ali je najvise korišten skroz levo zbog fantasticnog sprinta. Sve u svemu, ultra moderan i koristan igrac za svoje vreme. Pa ipak, Udineze i Pari Sen Zermen bili su njegovi maksimalni evropski dometi. To valjda nesto govori.
Šurjak jeste bio krilo, ali ne krilo iz sezdesetih, tipa Dzajica, vec vise levi spoljni, sa konkretnim defanzivnim zadacima. Svoju visinu i skok je jako koristio da ulazi u sredinu, cime je mogao da pokriva vise mesta u timu, ali je najvise korišten skroz levo zbog fantasticnog sprinta. Sve u svemu, ultra moderan i koristan igrac za svoje vreme. Pa ipak, Udineze i Pari Sen Zermen bili su njegovi maksimalni evropski dometi. To valjda nesto govori.
Ne želim da patkometrišem, ali ja ne mogu da se setim njegovih defanzivnih zadataka ni da je tokom utakmice prešao na svoju polovinu terena. Možda loše pamtim, ne bi bilo ništa čudno.
Ne želim da patkometrišem, ali ja ne mogu da se setim njegovih defanzivnih zadataka ni da je tokom utakmice prešao na svoju polovinu terena. Možda loše pamtim, ne bi bilo ništa čudno.
Pa eto, ja se secam kad se zakucao glavom u sopstvenu stativu...
Kao, to su slabi klubovi, ili šta? :unsure: Posebno u vreme pre Bosmana. Pa jbt, 1 Džaja je išao u Bastiju, 1 Bjeka u Nicu :fantom:
Kao, to su slabi klubovi, ili šta? :unsure: Posebno u vreme pre Bosmana. Pa jbt, 1 Džaja je išao u Bastiju, 1 Bjeka u Nicu :fantom:
Ne bih precenjivao ni Bjekovica ni Dzajica u momentu odlaska. Nenad B nije imao veliku reprezentativnu karijeru, niti rezultat sa Partizanom u Evropi; na osnovu koje promocije da ga kupe? Tada se igraci nisu kupovali preko Youtube-a. Dzaja je vec bio mator, i potpuno anahron; vreme je solidno pregazilo i njegovu brzinu i njegovu fintu.Bosman jeste promenio sve, ali fudbal u nas je mnogo dramaticnije promenilo ukidanje limita na odlazak do 28.godine.Bas zato pokusavam da ukazem da su Vidic, Stankovic i drustvo otisli dalje: iskoristili su sansu da sazrevaju kao igraci u ozbiljnijem okruzenju.
---
Golmani: Handanović, Stojković, Begović.Odbrana: Vidić, Ivanović, Srna, Pranjić, Subotić, Spahić, Ćorluka, Papac.Vezni red: Krasić, Stanković, Modrić, Pjanić, Misimović, Kačar, Kranjčar, Tošić.Napad: Džeko, Olić, Vučinić, Pandev.Trener: Srečko Katanec.Prvih 11: Handanović-Srna, Ivanović, Vidić, Spahić-Krasić, Stanković, Pjanić, Modrić-Džeko, Vučinić."Dajte Brazil da se igramo..."

Zasto fulate Salihovica? Bar meni najbolji levokrilni igrac trenutno sa ovih prostora.Dakle: Handanović-Srna, Ivanović, Vidić, Spahić-Krasić, Stanković, Salihović, Modrić-Džeko, Vučinić.

Pa tu je kvaka, ko zna da li on zaista jeste najbolji levokrilni igrač, zavisi dosta i od taktike. Tu možeš da staviš i Rakitića, a možeš i Laneta Jovanovića iz perioda pre kliničke smrti...Šifra: danas jesi, sutra nisi. Zato se toliko i sere nekadašnjim selektorima. Imaju 100 igrača, gomilu odličnih, stavljaju ih po formi, ali su svi pametni nakon 10 godina da se sete da je X bio strašan igrač i da ga je selektor onda trebao stavljati u tim.

Zasto fulate Salihovica? Bar meni najbolji levokrilni igrac trenutno sa ovih prostora.Dakle: Handanović-Srna, Ivanović, Vidić, Spahić-Krasić, Stanković, Salihović, Modrić-Džeko, Vučinić.
Stoji ovo što Filipenko veli za taktiku, formu i Jovanovića (kako se taj čovjek pogubio za par mjeseci :mellow:). Salihović jest odličan igrač, ali mi se čini da bi bolje bilo ići sa Pjanićem u sredini i Modrićem na krilu nego sa Modrićem u sredini i Salihovićem na krilu. I Modrić i Pjanić mi djeluju kao konstantniji igrači, a i manja je vjerovatnoća da će zaraditi neki karton na čisto pižđenje.

nisam lud za Jovanovićem, ali jbg nije baš da je igrao u Poolu pa da je mogao da održi formu

Edited by assück
  • Create New...