Jump to content
IGNORED

Reprezentatipenko...

Filipenko

Recommended Posts

• Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Filipenko

128

• MiddleClass

20

• henrik larsson

13

• hazard

12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, igrali smo kao domacini sto ostavlja moju tezu da se nismo kvalifikovali ni za jedno takmicenje kao tacnu, ali nisam hteo da insistiram na tome jer nije bitno. Mozda bismo se i kvalifikovali da smo igrali kvalifikacije, ko zna?
Zapravo ne ostavlja. Jugoslavija se za EP '76. kvalifikovala kao prva u grupi sa Skoto-Ircima, Svedskom, i Norveskom, a onda je u cetvrtfinalu izbacila Vels. Tada se finalni turnir sastojao samo od 4 ekipe, pa predpostavljam je domacin biran tek kada bi se znalo ko su te 4 ekipe (ili bi se igrali bez domacina, ako je bio poznat unapred, da se nije kvalifikovao). Mali istorijski kuriozum: to je bilo posednje EP gde je domacin morao da se kvalifikuje. Edited by hazard
igrali su mirkovic, djorovic i komljenovic
Komljenović je na SP definitivni igrao levog beka, ova druga dvojica su krpili na štoperu.
Zapravo ne ostavlja. Jugoslavija se za EP '76. kvalifikovala kao prva u grupi sa Skoto-Ircima, Svedskom, i Norveskom, a onda je u cetvrtfinalu izbacila Vels. Tada se finalni turnir sastojao samo od 4 ekipe, pa predpostavljam je domacin biran tek kada bi se znalo ko su te 4 ekipe (ili bi se igrali bez domacina, ako je bio poznat unapred, da se nije kvalifikovao). Mali istorijski kuriozum: to je bilo posednje EP gde je domacin morao da se kvalifikuje.
Uhvacen u drustvu nemackog doktora Alchajmera. :D
sad bas gledam tim iz 98. (prvo prvenstvo sa nasima da ja pamtim), zasto je savicevic igrao tako malo, a djukic ni minuta?
Djukic se povredio tek koji dan pred pocetka SP-a i nije odigrao jedan minut a tako nam je falio jer je bio u extra formi...Savicevic je takodje bio dugacko povredjen pred prvenstva a nije igrao jer prosto nije imao mesta pored Piksija??? Valjda tako nesto...
Komljenović je na SP definitivni igrao levog beka, ova druga dvojica su krpili na štoperu.
Sta je bese igrao Petrovic koji se te ´98 odjednom pojavio? Desnog beka?
Sta je bese igrao Petrovic koji se te ´98 odjednom pojavio? Desnog beka?
Ja bih rekao da je Petrović bio taj koji je silom prilika završio kao lijevi bek. Mi smo na to prvenstvo otišli bez lijevog beka pošto je Albert Nađ pred sami turnir odbio da igra na toj poziciji, iako je recimo u Pragu u odlučujućoj pobjedi protiv Češke, tada vicešampiona Evrope, bio izvanredan. Oko uloge Komljenovića nisam načisto, umjesto koga je on tu upao. Edited by bad_lieutenant

petrovic nije igrao na tom prvenstvu do utakmice sa holandijom u kojoj je bio na desnom beku. komljenovic je bio na lijevom, a u sredini miha, bata i djorovic. inace, nakon sto sam okacio utakmicu pogledao sam pocetak drugog poluvremena. da je sudija imao muda, bergkamp bi minut nakon penala dobio crveni karton. pokradeni <_<

Nezahvalno je porediti dve generacije jer se sam fudbal dosta promenio.Dalje, za 74 i 76 se tesko moze govoriti o istoj generaciji jer je pored dosta novih igraca, promenjen i selektor.Narocito je nacin igranja bio drugaciji jer Miljanic i Mladinic nisu imali mnogo toga zajednickog.Ne razumem ni poredjenja pojedinih fudbalera jer kako shvatiti Subotica i Popivodu. Jedan klasican defanzivac, drugi izraziti napadac, jednu sezonu i prvi strelac lige.Popivoda pripada timu iz 76, dok je ovom prethodnom blizi Ilija Petkovic.Uporedjivanja internacionalnih karijera nemaju nikakvog smisla. Vec nekoliko puta sam pomenuo da se u ta vremena daleko teze odlazilo u inostranstvo jer je broj zemalja koji je uvozio strane igrace bio veoma mali a i broj stranaca po timu veoma limitiran. Tako je pomenuti Oblak mogao biti jedan od samo dva stranaca u Salkeu a onda i najbolji igrac tog tima kako bi dobio poziv Bajerna i zauzeo jedno od dva mesta koje su stranci u tom klubu imali. Danas je dovoljno odigrati solidno i pokusati u nekoliko klubova pa dok ne uspes u bilo kojoj fudbalski razvijenijom zemlji. Da ne govorimo o pravilu o dvadeset i osam godina starosti. Zamislite da je Stankovic morao igrati u Srbiji do 2006. Da li bi izrastao u ovakvog igraca ? I da li bi u to vreme izuzetno ambiciozni Lazio uzeo igraca iz Srbije ukoliko ima pravo na samo dva strana fudbalera na spisku ? U isto vreme bi mogao uzeti dvadeset i cetiri godine starog Holandjanina, recimo.Sto se tice rezultata, ekipa iz 74 je stigla do cetvrtfinala, tu izgubila od prvaka Nemacke i treceplasirane Poljske. Ekipa iz 76 se plasirala u polufinale pa tek onda dobila domacinstvo. Iako je dozivela dva poraza bila je prilicno ravnopravna Nemackoj i Holandiji, ekipama koje su osvojile prva dva mesta na prethodnom svetskom prvenstvu.To su ujedno jedine dve ekipe koje su u ovom periodu bile uspesnije od Jugoslavije u Evropi.

• Create New...