Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Eto, ti Indy si pod stare dane originalni prekarijat u istom nivou kao i ovi fresh off the boat dostavljaci hrane na biciklima, malte ne. 

Ja sam isto na ugovor, sad trenutni ugovor imam jedan dan notice period. Ali zato skidam kajmak.

 

1 hour ago, Indy said:

Sve je to na tom "sole trader"-u, kao i sav rizik, a operacije se rukovode iz solitera u Sidneskom i Melburnskom CBD, gde stvarno zaposlenih (u smislu, sa platama) ima jedno 7 ukupno sve zajedno za Australiju i Novi Zeland, ako ne i još poneku pacifičku državu pride... A ni tih 7 neće biti tu za 3 godine, naći će način da svedu njihov broj na 3 - EDIT: zameniće ih uskoro sa ChatGPT ne zvao se ja Indy - i da ušparaju na 4 (ogromne) plate i tako shareholders prikažu mnogo bolji poslovni rezultat... Dokle će vako, ja ne znam, ali meni izgleda dok se sve ne raspadne, na svu sreću dovoljno sam mator da se u narednih par godina skidam sa tog Highway to Hell, inshallah.

I sta je najlogicnije sto pametan covek koji se nadje u tome moze da uradi? Pa da sto pre minimizuje zavisnost od tog vrzinog kola po principu: prihod od zaposlenja  -> stednja -> investicije -> prihod od investicija, sve dok taj prihod od investicija ne bude dovoljan da ucini prihod od zaposlenja "ne-esencijalnim".

Link to comment

ChatGPT ce sigurno zameniti call centre ljude i programere (ove poslednje i brze nego sto se misli), ne functional consultants, vec one sto bas rade ono sto se outsourcuje u Indiju i Filipine. Nova industrijska revolucija je na pomolu, jebi ga. 

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

Eto, ti Indy si pod stare dane originalni prekarijat u istom nivou kao i ovi fresh off the boat dostavljaci hrane na biciklima, malte ne. 

Ja sam isto na ugovor, sad trenutni ugovor imam jedan dan notice period. Ali zato skidam kajmak.

 

I sta je najlogicnije sto pametan covek koji se nadje u tome moze da uradi? Pa da sto pre minimizuje zavisnost od tog vrzinog kola po principu: prihod od zaposlenja  -> stednja -> investicije -> prihod od investicija, sve dok taj prihod od investicija ne bude dovoljan da ucini prihod od zaposlenja "ne-esencijalnim".

 

Reci ti meni, zasto nisi u stalnom radnom odnosu, nego kontraktujes? Ima li do toga da bi ti ucario na doprinosima i porezima? Ne bi imao "one day notice".

Link to comment
7 minutes ago, dragance said:

 

Reci ti meni, zasto nisi u stalnom radnom odnosu, nego kontraktujes? Ima li do toga da bi ti ucario na doprinosima i porezima? Ne bi imao "one day notice".

Nema veze sa doprinosima i porezima.

 

Samo ovo:

 

1600x1200-f2b21938-64bc-11eb-9498-0242ac

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Znaci izabrao si "kajmak" naspram "sigurnosti". Tvoj izbor.

I u cemu je problem? I jare i pare?

Ko je pominjao problem sada? Ja ne. Muzi ovcu dok daje mleko...

  • Haha 1
Link to comment

https://www.sbs.com.au/news/article/whats-behind-the-cost-of-living-crisis-a-new-report-points-the-blame-at-corporations/dyrs6ukt4?cid=news%3Asoc%3Afb%3Aen%3Anacadigital%3Aprojectamp-aggravating%3Adb

 

But the research from the think tank's Jim Stanford found inflation would still be within the Reserve Bank's (RBA) target band of 2 to 3 per cent if Australian firms weren't making excess profits for goods and services.

 

Dr Stanford said Australian Bureau of Statistics (ABS) data shows that without excess price hikes through the pandemic, inflation would likely be within the RBA target band, and there would be no need for the nine “extreme”, back-to-back interest rate rises that were “crushing” households and mortgage holders, fuelling the cost-of-living crisis.

 

“For Australians doing it tough this data would be aggravating,” he said.

 

“We’ve been told a story that workers need to restrict wage growth and accept a permanent reduction in living standards in order to fix inflation. This evidence shows that’s an economic fairy tale.”

 

Link to comment

Pusti to, noskichu, vidiš da su nam ovi skotovi prodali Australiju, običan narod barem... 368 milijardi dolara (ej) za nuklearne podmornice (tačnije, podrška Amerikancima u čačkanju Kineza, koji su se malo suviše razmahali sa svojim ekonomskim razvojem). I to je taj "Labor", partija radnika! WTF. Nema povećanja za penzije, nema za invalide, nema za nezaposlene, nema para za pravu borbu protiv klimatske destrukcije, ima naravno za izbegličke koncentracione logore (na njima vežbaju ono što će raditi nama)... Australija je u stvari mnogo gora od ovog što ti pišeš ovde, pogotovo ako pripadaš određenim socioekonomskim grupacijama. Gde je onaj Gojko & Stojko koji kači Alboa iznad WC šolje, pa taj ti mate pripada U WC šolju. Neoliberalna govna na obe strane.

  • Hvala 1
Link to comment
46 minutes ago, Indy said:

Pusti to, noskichu, vidiš da su nam ovi skotovi prodali Australiju, običan narod barem... 368 milijardi dolara (ej) za nuklearne podmornice (tačnije, podrška Amerikancima u čačkanju Kineza, koji su se malo suviše razmahali sa svojim ekonomskim razvojem). I to je taj "Labor", partija radnika! WTF. Nema povećanja za penzije, nema za invalide, nema za nezaposlene, nema para za pravu borbu protiv klimatske destrukcije, ima naravno za izbegličke koncentracione logore (na njima vežbaju ono što će raditi nama)... Australija je u stvari mnogo gora od ovog što ti pišeš ovde, pogotovo ako pripadaš određenim socioekonomskim grupacijama. Gde je onaj Gojko & Stojko koji kači Alboa iznad WC šolje, pa taj ti mate pripada U WC šolju. Neoliberalna govna na obe strane.

Uh uh, jasno mi je da si ljut ali kako misliš da te čovek shvati ozbiljno kad ovako napišeš da je svejetoisto. Evo ga Albo čačkač mečke na Baliju u novembru, i naša šefica diplomatije sa čudnim prezimenom Vong u Pekingu u decembru kako čačka mečku.

 

7a42a076d1ea0260db12aed419e0fb9454ca41ee

 

74ef202d5d011ec4d636cb9929ecf74b?impolic

 

Za to vreme lord Voldemort (tj. Daton) ubeđuje vredne australijske radnike i male privrednike da će Albo komunista da im otme penzijice tako što planira da im smanji koncesije na uplaćivanja u penzione fondove kod balansa većih od tri miliona plastičnih doloresa tako da će država da im uzima 30% umesto 15% (pri čemu je gonja granica za porez za zaradu nekoga ko zarađuje toliko da bi imao toliki balans 45%) - celih 1% australijskih platiša poreza. Svejetoisto, naravno.

 

SaE

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
7 hours ago, Gojko & Stojko said:

svejetoisto

Odakle ja gledam, to tako izgleda, čak i kad nisam ljut. OK, možda nije identično, ali je razlika kao između onog Shit vs ShitLite. (Mea culpa: nisam tebe trebao da pominjem u prošlom postu - ti ništa nisi kriv zato što Australian Labor Party sucks.)

 

Evo ga još neko ljut, u Footscray (Melbourne.)

 

alboandsubs.jpg

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Indy said:

Pusti to, noskichu, vidiš da su nam ovi skotovi prodali Australiju, običan narod barem... 368 milijardi dolara (ej) za nuklearne podmornice (tačnije, podrška Amerikancima u čačkanju Kineza, koji su se malo suviše razmahali sa svojim ekonomskim razvojem). I to je taj "Labor", partija radnika! WTF. Nema povećanja za penzije, nema za invalide, nema za nezaposlene, nema para za pravu borbu protiv klimatske destrukcije, ima naravno za izbegličke koncentracione logore (na njima vežbaju ono što će raditi nama)... Australija je u stvari mnogo gora od ovog što ti pišeš ovde, pogotovo ako pripadaš određenim socioekonomskim grupacijama. Gde je onaj Gojko & Stojko koji kači Alboa iznad WC šolje, pa taj ti mate pripada U WC šolju. Neoliberalna govna na obe strane.

 

Lepo je kad vidis kako domacinski trose poreske pare na svoje igracke i zabavu mucenjem ljudi i tako to.

Deluje da ih dosta ne dotice javno mnjenje, ili da to javno mnjenje ipak i dalje vecinski se ne oseca ugrozeno/dovoljno ogorceno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...