Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

12 hours ago, dragance said:

George Street sa tramvajem? Zavrsen napokon? Nije me bilo 4 godine. 

Prva fotka je od pre dve nedelje, sa severnog kraja, blizu CQ, druga je ispred QVB iz maja 2020. GS od pre tri godine skoro čitav izgleda kao sa noskicheve fotke za 21st Century City.

 

SaE

Link to comment
52 minutes ago, Indy said:

Ja, dok se ova dvojica na ogromnim platama nadgornjavaju da li kapitalizam valja ili ne

 

hmmm.png

 

Udjelite nešto slijepcu

Evo rešenja i za tebe.

Ostvaris age pension pa pravac u Srbijicu da malo krckash.

 

https://rtv.rs/sr_lat/politika/potpisan-sporazum-o-priznavanju-penzija-sa-australijom_1410318.html

 

Potpisan Sporazum o priznavanju penzija sa Australijom

Link to comment
3 hours ago, Indy said:

Ja, dok se ova dvojica na ogromnim platama nadgornjavaju da li kapitalizam valja ili ne

 

hmmm.png

 

Udjelite nešto slijepcu

Eh, kad sam ja to tvrdio da imam ogromnu platu? Imam koliko mi treba, noskichev problem je, kako reče davno naš pesnik, "to što su mu oči veće od mogućnosti".

 

Pominjao sam ranije, od pre nekoliko godina nam se ovde doselila jedna prijateljica iz majčice nakon preko dvadeset godina slatkog života u Rimu, starija je od mene ali mlađa od tebe. Radi u ugostiteljstvu, siguran sam da zarađuje znatno manje nego što ti zarađuješ u Melburnu, ali presrećna je. I leti i zimi skoro svakoga dana sedne na autobus, nekoliko stanica i pravac na plivanje na ovaj bazen (slike su od prošle godine iz početka avgusta, tj. sredina zime)

 

pg5HBNa.jpg

 

R3ezdyf.jpg

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Eh, kad sam ja to tvrdio da imam ogromnu platu?

Izvinjavam se ako sam pogrešio... ali, to je bilo bazirano na nekim ranijim diskusijama na ovom topiku tj. forumu (nije informacija iz RL da neko ne pomisli, Mr G&S i ja se ne znamo u RL, što isto važi i za mene i Mr noskiča).

 

I ja sam vrlo zadovoljan*, što ne znači da nije da nema pas zašta da me ujede. Jbg glup za pare uvek bio. Nije baš da jedem samo paradajze k'o onaj noskičev, molim ne šaljite pakete humanitarne pomoći. :laugh: Sad baš klopao kranjske kobasice iz Aldija, bolje znatno nego Krajinske kobasice što prodaje Maxi u BG u nameri da me zezne (jer ja to pročitam kao Kranjske ofkors).

 

*Obožavam ovu zemlju (uklj. i NZ) što se naravno ne odnosi na političare i stanovite pojedince s kojima katkad imam posla. Melburn je najlepši grad na svetu, change my mind.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam navodio da upadam u 3% najplacenijih ne zato da bih se hvalio, vec da bih pojasnio da ti kao imigrant koji dolazis go kao pistolj bez kapitala, cak i da imas jednu od najplacenijih karijera ovde i da uspes u njoj, ti opet ne mozes kupiti solidnu kucu u solidnom kraju u Sidneju. Ne pricamo o vilama na obali okeana koje su +10 miliona, vec o krajevima gde zivi visa srednja klasa, gde su dobre javne skole, gde nema mnogo kriminala, gde je cisto, mirnije, ima nekog zelenila itd. Predgradja na pola sata od grada. Kuca u solidnom stanju koja se ne raspada. To vise ne moze od zaposlenja da se kupi, samo od prethodnog kapitala plus zaposlenja. U tome je problem.

 

Top 50 NSW Sydney Public School In Map

 

2019-All-Top-50-NSW-Sydney-Public-School

 

A za gospodju iz Rima koja je srecna sto ce ceo zivot iznajmljivati stan, super sto je njoj super, ali statistika beskucnistva je zabrinjavajuca, grupacija beskucnika koja najvise raste su upravo starije zenske osobe koje nisu u braku.

 

 

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Sidnej ima vise plaza i lep harbour.

Super je Sidnej k'o voli, evo vidimo sa G&S slika (a i neki smo videli uživo.)

 

Međutim to Sidnej vs Melburn je omiljena zahebancija u ovoj zemlji, nešto kao Bitlsi vs Stonsi ili Partizan vs Zvezda.

 

Volim Sidnej da posetim (posebno Newtown, ne toliko plaže... slab sam ja sa vodenim sportovima, ili bilo kojim.) Međutim, starije opštine u Melburnu, sa viktorijanskim ili edvardijanskim kućama i romantičnim bašticama, na sunčan dan (kao danas, a i najčešće)... suzice pođu od lepote, a onda pomislim kako grozno životinjari većina čovečanstva i mislim se čime smo li mi ovo zaslužili... (OK isplati se oteti tuđu zemlju, pa još na dobrom mestu, lol)

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Indy said:

starije opštine u Melburnu, sa viktorijanskim ili edvardijanskim kućama i romantičnim bašticama, 

 

To mu dodje otprilike jedno $2.5-3 miliona? 

Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

 

To mu dodje otprilike jedno $2.5-3 miliona? 

Moguće, ja ne pratim te cene. Kao i nedavno na Pikasovoj izložbi ovde, nisam vlasnik ni jednog izloženog komada, ali me to nije sprečilo da uživam u istima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...