Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, Midgeta said:

 

Pa stvarno mnogo ima, i ima i spin off topike, nije lako :D

 

Ali hvala, ja cu odma da se presaltsm na 488 stranicu :happy:

 

Samo stavi u search ventilator sa 5 brzina, tu negde je vrhunac zabave :heart:

  • Wub 1
Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

 

Samo stavi u search ventilator sa 5 brzina, tu negde je vrhunac zabave :heart:

 

 Hesuse :lolol:

 

Hvala, sad mi zao sto nisam ranije dosla ovde, propustila sam 1 kvalitet

  • Haha 1
Link to comment

Otišao na masters iz Srbije u Australiju, pre toga štedeo noseći gajbice valjda. 
 

Ja nisam stigao pre tebe @noskich, ali ti si navikao na privilegije koje si imao u ondašnjoj YU / Srbiji, pa si zavistan ostalima koji su sami uspeli da žive lepo. 

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

Suština različite percepcije je veoma prosto u tome što ovde na forumu ogromna većina ljudi koji se javljaju iz Australije su starija generacija koja je došla na skilled immigrant vizu što znači da em su došli ranije od moje i mladjih generacija, em su odmah u startu krenuli da rade i bili u mogućnosti da kupe nekretninu tu gde žive za relativno povoljan iznos.

Dok su mladje generacije, naročito one koje su došle na studentsku vizu, em došle kasnije, em su morale prvo da potroše 3-4 godine da dodju do papira koje je starija generacija imala u ruci od prvog dana. I iz tog razloga ta mladja generacija je propustila period kada su u Australiji nekretnine bile pristupačne.

 

Šta to znači u praksi.

Pa znači da ta starija generacija em što nije imala problema da se skući, em im je nekretnina koju su kupili dok je još bila povoljna skočila 2.5-3 puta. Što čini da im je percepcija Australije radikalno drugačija od nekoga ko je podstanar bez izgleda da će živeti u nekretnini koju poseduje, ili ako je kupio grca u dugovima koje vraća na jedvite jade.

 

Ti kad imaš otplacenu ili skoro otplacenu nekretninu, ostali troškovi su ti srazmerno ništavni i potpuno drugacije živiš od nekoga ko daje od trećine pa do polovine plate na rentu, a imam recimo drugara koji celu svoju platu plus deo zenine plate daje na otplatu kredita.

 

Eto suštine ukratko.

Iliti što si se kasnije doselio u Australiju i kasnije počeo da radiš to je verovatnije da ćeš imati negativniji doživljaj od onih koji su došli ranije. 

Jer za imigrante progresivno sve je lošije i lošije u svakom smislu. Viza, plata, standarda, socijalnog, posla itd.

 

 

oo kakve li predrasude! totalno ucitavanje po obicaju, noskichu. to si ti malo tako poslagao u svojoj glavi, valjda da ti se fino slaze uz tvoju licnu zivotnu kukumavku. jer razni su putevi gospodnji :happy: veruj mi. 

 

 

 

ovo je noskiceva kalimero tema, i mesto gde sakuplja "dokaze" svoje teze i kuje planove za iseljenje odavde :D al ni makac odavde, a decenije prolaze :D

 

nije noksic toliko lud (a ni naivan koliko se ovde tako prodaje;) da ispusti zlatnu koku koju mu je ozilend pruzio. zna on to veoma dobro :D

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Otišao na masters iz Srbije u Australiju, pre toga štedeo noseći gajbice valjda. 
 

Ja nisam stigao pre tebe @noskich, ali ti si navikao na privilegije koje si imao u ondašnjoj YU / Srbiji, pa si zavistan ostalima koji su sami uspeli da žive lepo. 

Bio sam stipendista Konrad Adenauer fondacije, Beogradske Otvorene Škole, Republičke fondacije za razvoj talenata i Opštine. Radio sam preko studentske zadruge i živeo u studentskom domu. Tako da se uštedela solidna suma novca. Nisam imao dovoljno novca za cele studije, već sam u Australiji morao da zaradim za kasnije semestre zbog čega sam delio kuće sa cimerima i nisam plaćao rentu, i nalazio bačenu hranu.

 

Nisam zavidan, već objašnjavam uzroke razlike iskustva imigracije. 

 

2 hours ago, roksi said:

 

 

oo kakve li predrasude! totalno ucitavanje po obicaju, noskichu. to si ti malo tako poslagao u svojoj glavi, valjda da ti se fino slaze uz tvoju licnu zivotnu kukumavku. jer razni su putevi gospodnji :happy: veruj mi. 

 

 

 

ovo je noskiceva kalimero tema, i mesto gde sakuplja "dokaze" svoje teze i kuje planove za iseljenje odavde :D al ni makac odavde, a decenije prolaze :D

 

nije noksic toliko lud (a ni naivan koliko se ovde tako prodaje;) da ispusti zlatnu koku koju mu je ozilend pruzio. zna on to veoma dobro :D

 

 

 

 

Naravno reč je o mom viđenju stvari i opservacijama ljudi koje poznajem ovde. Svako ima svoju perspektivu.

 

Ne znam o kojim decenijama pričaš? U Australiji sam radio u struci okruglo 11 godina do sada.

Edited by noskich
Link to comment
4 minutes ago, dragance said:


Desničarske fondacije nemačkog CDU??? 

Tako je jer Fridrih Ebert nije davao nikakve stipendije u Srbiji, samo Konrad Adenauer. 

Dali su mi stipendiju svakako ne na osnovu političkog opredeljenja jer sam tokom studija bio uključen u organizacije koje baš i nisu bile u skladu sa desničarenjem. 

Nikada nisam bio član nijedne političke partije samo da razjasnimo.

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, dragance said:

JULovac i SPSovac uzima novce desničara iz Nemačke i svoje opštine. To su ti principi za koje se vredi boriti. 
 

A sad uzimaš novce iz stejt budžeta za sebe. 
:D  

Napisao sam post iznad, nikada nisam bio član nijedne političke partije. A za sve što sam ikada primio izborio sam se na javnom konkursu. Stipendije, poslovi, sve.

 

Link to comment
2 hours ago, roksi said:

 

 

oo kakve li predrasude! totalno ucitavanje po obicaju, noskichu. to si ti malo tako poslagao u svojoj glavi, valjda da ti se fino slaze uz tvoju licnu zivotnu kukumavku. jer razni su putevi gospodnji :happy: veruj mi. 

 

 

 

ovo je noskiceva kalimero tema, i mesto gde sakuplja "dokaze" svoje teze i kuje planove za iseljenje odavde :D al ni makac odavde, a decenije prolaze :D

 

nije noksic toliko lud (a ni naivan koliko se ovde tako prodaje;) da ispusti zlatnu koku koju mu je ozilend pruzio. zna on to veoma dobro :D

 

 

 

 

Uglavnom kada sam tek bio došao u Australiju moglo se naći solidnih kuća u Sidneju za oko 500k . Dok sam bio dobio papire, našao permanent posao i skupio za depozit to je već pobeglo na plus milion. I od tada progresivno na gore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...