Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 minutes ago, Tpojka said:

Nemam ti ja vremena za te budalaštine poput preživljavanja sa vrećom para.

Protokolarno, mene možeš ponuditi hedonizmom, putovanjima i uživanjima. :fantom:

 

Drago mi je ako su ti praćenje mojih postova i spekulacija o mom imovnom stanju uživanje. 

  • Haha 1
Link to comment

Opet ti i cifre. Niko te ne lupa po ušima da se izlaneš. 

Da je i 200, cijela konstrukcija ostaje pa netaknuta.

Škripi ti logika. Kaže ti neko kome je Bulova algebra primarni dio posla. 

Poenta je da samo izvlačim zaključke iz onoga što kažeš (a ne znaš prećutati krucijalne premise; il' eventualno ima nas koji k'o što kažeš zapamte ono što pročitaju).
 

Al' meni ne smeta da nastaviš, kako god. Život u džungli sa 2 miliona na računu - /me happy. If it's good for you, it's even better for me as well.

Stvarno me ne dotiče kako neko (ne )troši stečeno. 

Smiješno mi je propagiranje takvog devijantnog načina života. 

Više bi' cijenio da to radiš u formi bloga (i ostaviš primaocu poruke da izvede zaključke za sebe) a ne u formi evandjeliste neispitane doktrine. Pretpostavljam da nisam jedini.

Link to comment
6 minutes ago, Tpojka said:

Opet ti i cifre. Niko te ne lupa po ušima da se izlaneš. 

Da je i 200, cijela konstrukcija ostaje pa netaknuta.

Škripi ti logika. Kaže ti neko kome je Bulova algebra primarni dio posla. 

Poenta je da samo izvlačim zaključke iz onoga što kažeš (a ne znaš prećutati krucijalne premise; il' eventualno ima nas koji k'o što kažeš zapamte ono što pročitaju).
 

Al' meni ne smeta da nastaviš, kako god. Život u džungli sa 2 miliona na računu - /me happy. If it's good for you, it's even better for me as well.

Stvarno me ne dotiče kako neko (ne )troši stečeno. 

Smiješno mi je propagiranje takvog devijantnog načina života. 

Više bi' cijenio da to radiš u formi bloga (i ostaviš primaocu poruke da izvede zaključke za sebe) a ne u formi evandjeliste neispitane doktrine. Pretpostavljam da nisam jedini.

Možeš ti da konstruišes šta god hoćeš, problem je u tome što tvoje konstrukcije ovde navodis kao činjenice, a one to nikako nisu.

Link to comment
Just now, noskich said:

Možeš ti da konstruišes šta god hoćeš, problem je u tome što tvoje konstrukcije ovde navodis kao činjenice, a one to nikako nisu.

 

To ne znaš niti možeš da tvrdiš. 

Al' bez razumijevanja da čitaš (il' uz dozu bezobrazluka) znaš? :fantom:
 

Quote

Nisi al' iz cifri koje su konfigurisale u tvojim postovima, to je iznjedrilo k'o moj zaključak. 

Mogu i da navedem zbog čega sam tako zaključio: kuća od ~400k + plata ~100k+ + hiperštedljiv (!) način života, nema šanse da je manje od milion. 

 

Cijenim da si štedio godišnje 50k a sad iz raznih razloga koje si pomen'o to je spalo na 20k+. Opet to su moja zamjećivanja iz tvojih pisanja, a nit mi je puno bitno i ako nije tako.

 

Slažem se da se ne može uzeti k'o čvrst argument jer je iz sadašnje pozicije same diskusije neprovjerljivo. Al' to je tek moja tvrdnja/razmišljanje (isto ne puno bitno).

Ono što je meni interesantnije za zgubidansku okupaciju mozga: sve i da nakrcaš milionče - eto sreće već sljedećeg marta -, kako li ćeš ga načeti (dilema vrijedna Netflix-a). :fantom:

 

Link to comment

Mene Noskičev pristup štednji podseća na moje igranje Lare Croft pre četvrt veka. Rano sam se zbog nekih besnih pasa poplašio i onda do kraja štekario i samo koristio osnovne pištolje koji su istina imali beskonačno municije, ali slabu ubojitost. Sve u fazonu iskoristiću kasnije. Na kraju sam zmaja ubijao sat vremena sa cirka milion jadnih metaka. I uspeo sam, i ostalo mi je sve dole pobrojano, ali postavlja se pitanje čemu kad je igrica bila gotova.

 

Small Medi Pack 17
Large Medi Pack 21
Flare 59 
Harpoon Gun 40
Grenade Louncher 40
M16 771
Uzis 3173
Automatic Pistols 727
Shotgun 26

 

I kad već pominjem Miss Croft onda mora i ovo u post :) 

 

Spoiler

 

 

  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment
26 minutes ago, peralozac said:

Mene Noskičev pristup štednji podseća na moje igranje Lare Croft pre četvrt veka. Rano sam se zbog nekih besnih pasa poplašio i onda do kraja štekario i samo koristio osnovne pištolje koji su istina imali beskonačno municije, ali slabu ubojitost. Sve u fazonu iskoristiću kasnije. Na kraju sam zmaja ubijao sat vremena sa cirka milion jadnih metaka. I uspeo sam, i ostalo mi je sve dole pobrojano, ali postavlja se pitanje čemu kad je igrica bila gotova.

 

Small Medi Pack 17
Large Medi Pack 21
Flare 59 
Harpoon Gun 40
Grenade Louncher 40
M16 771
Uzis 3173
Automatic Pistols 727
Shotgun 26

 

I kad već pominjem Miss Croft onda mora i ovo u post :) 

 

  Hide contents

 

 

Kad već pominjes Laru, onda mora ko nije bio, odma u Kambodzu da overi Angkor Vat. Obavezno.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, noskich said:

Kad već pominjes Laru, onda mora ko nije bio, odma u Kambodzu da overi Angkor Vat. Obavezno.

 

Pricao mi je porodicni prijatelj koji je bio i ziveo u Kambodzi jedno vreme da je fenomenalno, i da puno Ozija ide u Kambodzu turisticki

Link to comment
13 minutes ago, Midgeta said:

 

Pricao mi je porodicni prijatelj koji je bio i ziveo u Kambodzi jedno vreme da je fenomenalno, i da puno Ozija ide u Kambodzu turisticki

Tako je, ne samo što idu turistički, već se mnogi sele u Kambodzu i ne planiraju da se vraćaju u Australiju. 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

Mene Noskičev pristup štednji podseća na moje igranje Lare Croft pre četvrt veka. Rano sam se zbog nekih besnih pasa poplašio i onda do kraja štekario i samo koristio osnovne pištolje koji su istina imali beskonačno municije, ali slabu ubojitost. Sve u fazonu iskoristiću kasnije. Na kraju sam zmaja ubijao sat vremena sa cirka milion jadnih metaka. I uspeo sam, i ostalo mi je sve dole pobrojano, ali postavlja se pitanje čemu kad je igrica bila gotova.

 

Small Medi Pack 17
Large Medi Pack 21
Flare 59 
Harpoon Gun 40
Grenade Louncher 40
M16 771
Uzis 3173
Automatic Pistols 727
Shotgun 26

 

I kad već pominjem Miss Croft onda mora i ovo u post :) 

 

  Reveal hidden contents

 

 

Nije ti baš dobra analogija jer ti itekako koristiš kapital kada živiš od povraćaja na investicije. A kada se završi igra taj kapital će dobro doći tvojoj deci. 

 

Ja da sam imao kapital ne bih ni išao u Australiju niti radio to što sam radio da ga steknem. 

Edited by noskich
Link to comment
40 minutes ago, noskich said:

Kad već pominjes Laru, onda mora ko nije bio, odma u Kambodzu da overi Angkor Vat. Obavezno.

 

Slažem se, čudesan je Angkor Vat. Isto važi i za gomilu čudesnih mesta u Australiji, obavezno štivo ko god je u mogućnosti da poseti. To mi je tužno u tvojoj mržnji prema Australiji, što sve to propuštaš, a na dohvat ti je ruke. Mislim da si je više upoznao mnogo više bi je voleo pa koliko god mana imala. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...