Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 7.11.2017. at 1:03, noskich said:

Napisah ja vec, cela ova tema je kako se oni koji su kupili kad je bilo povoljno I zaradili 100-200% profit lezeci u stanovima I kucama, podruguju onima koji su dosli ovde nakon njih.

 

Ovde je cijela tema o tome kako se osoba žali na sebe i na cijeli svijet oko sebe, iako ima 6 figures salary i kupuje nekretnine na relativno vrlo skupom mjestu za život. 

 

Plus je tema o tome kako se drugima predlaže da se ne dolazi u Australiju (da bi izbjegli tebe k'o konkurenciju u poslu, šta li). 

Pa se opet predlaže drugima kako da iskoriste živote u Srbiji iz koje se pobjeglo glavom bez obzira trbuhom za kruhom. 

 

I na to sve se pokušava stvoriti privid da je pripizdina od Tajlanda bolje mjesto za život (?) od Sidneja. 

Nije li to tema po tebi (sad sam malo zbunjen)? :fantom: 

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Tpojka said:

 

Ovde je cijela tema o tome kako se osoba žali na sebe i na cijeli svijet oko sebe, iako ima 6 figures salary i kupuje nekretnine na relativno vrlo skupom mjestu za život. 

 

Plus je tema o tome kako se drugima predlaže da se ne dolazi u Australiju (da bi izbjegli tebe k'o konkurenciju u poslu, šta li). 

Pa se opet predlaže drugima kako da iskoriste živote u Srbiji iz koje se pobjeglo glavom bez obzira trbuhom za kruhom. 

 

I na to sve se pokušava stvoriti privid da je pripizdina od Tajlanda bolje mjesto za život (?) od Sidneja. 

Nije li to tema po tebi (sad sam malo zbunjen)? :fantom: 

Pa najbolje tebe da pitam šta sam kupio i za koliko. Prvo si tvrdio da sam kupio kuću za 400k, a sada pises nekretninE u množini.

 

6 figures salary - 100k nakon poreza je smesna plata u Sidneju. Trenutno u pola Sidneja ti treba 300k plata da bi samo uzeo kredit za kucu, a takvu platu ima 1% stanovništva. 

https://fb.watch/gI7tiSz52f/

 

Da li će neko da dodje u Australiju ili ne to je njihova stvar, ali bi svakako bilo bolje da pri donošenju te odluke budu informisani. Ja sam ovde delio informacije koje daju daleko realniju sliku lokacije od uobičajenih predrasuda. 

 

Tako je, odnos primanja i troškova za expate jeste bolji na Tajlandu nego u Sidneju. 

Edited by noskich
Link to comment
6 minutes ago, Midgeta said:

 Bas ti hvala, sad sam se zapitala gse noskich kupuje/nalazi odecu :isuse:

 

Ne znam. Možda je pis'o nešto o tome al' sam zaboravio te detalje. 

Ima i ono da sa preko +100k platom radi dodatni pos'o nekog kičmanja u skladištu jer mu je usput prema stanu/kući a nije loše za zdravlje. 

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Tako je, odnos primanja i troškova za expate jeste bolji na Tajlandu nego u Sidneju. 

 

Ni na Tajlandu ne bi keširao kuću za 300k ili koliko već

Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

Ja sam ovde delio informacije koje daju daleko realniju sliku lokacije od uobičajenih predrasuda.

 

Nije tačno jer je ostatak forumskih Ozija (redom svi) reklo da se može normalno živjeti sa dosta manje para nego što si tvrdio da zaradjuješ. 

Link to comment
1 minute ago, Tpojka said:


Ima i ono da sa preko +100k platom radi dodatni pos'o nekog kičmanja u skladištu jer mu je usput prema stanu/kući a nije loše za zdravlje. 

 

 

:ziga::ziga:

 

Pa ovo je rudnik zlata 

  • Haha 1
Link to comment
23 minutes ago, Midgeta said:

Ja citam malo tu i tamo, vrhunski je stvarno :D

 

Samo najvrhunskija tema i sagovornik su iz mog introvertskog klozeta mogli izvući ovo sramotno pero što me eksponira i blamira za sva internetska vremena. Ali daće dragi bob da ga jednog dana uspešno založim i spalim :)    

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Tpojka said:

 

Nije tačno jer je ostatak forumskih Ozija (redom svi) reklo da se može normalno živjeti sa dosta manje para nego što si tvrdio da zaradjuješ. 

Uz caveat da je taj ostatak forumskih Ozija kupio kuću za bagatelu 90-ih ili ranih 2000-ih u Sidneju i Melburnu a ona je u medjuvremenu skočila 3-4-5-X puta.

Edited by noskich
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Uz caveat da je taj ostatak forumskih Ozija kupio kuću za bagatelu 90-ih ili ranih 2000-ih a ona je u medjuvremenu skočila 3-4 puta.

Ljubomora i zavist 1/1.

Link to comment
5 minutes ago, peralozac said:

 

Samo najvrhunskija tema i sagovornik su iz mog introvertskog klozeta mogli izvući ovo sramotno pero što me eksponira i blamira za sva internetska vremena. Ali daće dragi bob da ga jednog dana uspešno založim i spalim :)    

Zasto sramotno pero, pa ovo je jedna od najjacih tema ovde i svaka vam cast kako istrajavate, ja sam dan jedan uspela i prvo me iznervirao, a posle mi je bilo smesno :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...