Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

3 hours ago, noskich said:

Ljudi koje sam upoznao uglavnom su nižih socijalnih slojeva i žive životom od danas do sutra. Bio sam iznenađen njihovim oskudnim obrazovanjem, čak ni tablicu množenja ne znaju, a kamoli neke druge, osnovne stvari.

Tela su im „ukrašena” mnogobrojnim tetovažama i pirsinzima, pa mi je trebalo dosta vremena da počnem da ne primećujem „ukrase” već ljude. „Oziji” imaju potpuno drugačiji pogled na svet i veoma je teško ostvariti bilo kakvu dublju konekciju sa njima. Slobodno mogu reći da je solidarnost i empatija kod Australijanaca jednaka nuli.

 

Gomila gluposti, generalizacija i gadosti u samo nekoliko redova.

20221202001.jpg.ed054ad4a851188698cd70b736697e0d.jpg at its best.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, peralozac said:

 

Gomila gluposti, generalizacija i gadosti u samo nekoliko redova.

20221202001.jpg.ed054ad4a851188698cd70b736697e0d.jpg at its best.

 

 

Lik je skontao jako bitnu stvar za dosta kratko vreme: Količina bogana ovde na sve strane. Možda i najveca mana Australije...

 

Šta to znači? Nameštaj izbačen na ulicu bez organizacije da ga neko pokupi. Djubre. 3 SUVa nepropisno parkirana ispred kuće tako da pesak ne može da prođe. Dvorište koje liči na smetlište. Miris roštilja i pijanstvo svaki vikend ako ne i droga. Rizik da se bez ikakvog povoda i smisla upadne u tuču. Nasilje u porodici. Buka i vika bilo kada, usred noći. To kad si komšija.

 

Kad si kolega onda treba na ravnoj nozi da diskutujes što reče ovaj autor teksta sa nekim ko ne zna tablicu množenja. 

 

Kad nisi ni komšija ni kolega opet bode oči. Recimo setas se sa detetom - pijani i urađeni bogani hoće da ti zagrle dete jer kažu sladak... Konflikt in the making...

Edited by noskich
Link to comment
18 minutes ago, red star forever said:

Ma gluposti,  kao da je kod nas bolje.

Evo šta ovde može da se desi ako izdaš stan boganu: prestane da placa kiriju, prestane da odgovara na bilo šta, onda treba da ga upozoravas dve nedelje, pa na sud ti treba oko mesec dana, pa onda da bi ga serif isterao ti opet treba mesec, ako je zakačila nova godina uracunaj još jedan mesec. Na kraju nekako uspes da ga isteras i ulazis u devastiran stan. Do tada nisi primao kiriju a imao si sve te pravne troškove. E onda se ganjas sa osiguranjem koje gleda da ti plati što manje. Onda moraš da tuzis osiguranje državnom ombudsmanu koji ima toliko slucajeva da mu treba 2-3 meseca da tvoj slučaj dodje na red. I onda kad dodje osiguranje ti ponudi neku sumu da se proces okonča jer i za tebe i za njih bi pravni proces bio pakao. 

A da bi imao to osiguranje čest uslov je da se izdaje preko agenta koga boli uvo da li se izdaje boganu ili ne, a i nije baš uvek očigledno na prvi pogled ko je bogan.

Link to comment
24 minutes ago, red star forever said:

Ma gluposti,  kao da je kod nas bolje.

 

1 minute ago, munze said:

zvuci kao obican utorak na ledinama

I opet - nema razlike u odjevanju.

Link to comment
12 minutes ago, noskich said:

Evo šta ovde može da se desi ako izdaš stan boganu: prestane da placa kiriju, prestane da odgovara na bilo šta, onda treba da ga upozoravas dve nedelje, pa na sud ti treba oko mesec dana, pa onda da bi ga serif isterao ti opet treba mesec, ako je zakačila nova godina uracunaj još jedan mesec. Na kraju nekako uspes da ga isteras i ulazis u devastiran stan. Do tada nisi primao kiriju a imao si sve te pravne troškove. E onda se ganjas sa osiguranjem koje gleda da ti plati što manje. Onda moraš da tuzis osiguranje državnom ombudsmanu koji ima toliko slucajeva da mu treba 2-3 meseca da tvoj slučaj dodje na red. I onda kad dodje osiguranje ti ponudi neku sumu da se proces okonča jer i za tebe i za njih bi pravni proces bio pakao. 

A da bi imao to osiguranje čest uslov je da se izdaje preko agenta koga boli uvo da li se izdaje boganu ili ne, a i nije baš uvek očigledno na prvi pogled ko je bogan.

 

Ju ju joj, vidi ti tih jada Noskiča mladog plutokrate što ne može tenante nogom u guzicu napolje za jedan dan. Nestao neustrašivi proleter sa početka ovog topića, zamenio ga neki što plače i (za)peva:

 

Property jedan nije dovoljaaaaaaan
Hteo sam život, lak i siguraaaaaaan
Dva-tri, da svojom srećom svemu prkosiiiim

E, da bar jednom, srce i to okusi.

I bogati plaču, zašto ne...

 

 

 

 

  • Haha 2
Link to comment

Kuća u Brizbenu plaćena u kešu. Polisa protiv beskucnistva. 

 

Bogami sa ovom inflacijom 2-3 nisu dovoljna, treba ti makar 6.

 

Pazite, u Australiji je ilegalno nositi otvorenu bocu alkoholnog pica na javnom mestu. Zašto? Pa zato što da je legalno Australija bi bila gora od Rusije. Čak iako je ilegalno posvuda vidiš likove koji piju na javnim mestima.

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, peralozac said:

 

Australija = dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate?

E nema više batice, cena kuće skočila 2.5 puta u medjuvremenu. Nestalo...

Link to comment
On 14.10.2021. at 1:04, noskich said:

 

Moram da kazem batice, jer znam da ti to volis, elem, batice, ja makar znam da 100% necu biti beskucnik i ja sam svoj problem resio, svojevremeno sam 200k u kesu dao na tu "polisu osiguranja" da pod stare dane necu biti na ulici. E, a sad Brizben dobio Olimpijadu, spekulise se da ce cena kuce u Brizbenu skociti nenormalno, videcemo. 

 

https://www.afr.com/property/residential/olympics-to-fuel-brisbane-housing-boom-20210722-p58byy

 

Zemlje ima, velika parcela, moze da se gaji hrana, ima i plemenitih metala kao dodatna polisa osiguranja. Ima i kripto kao treci nivo osiguranja. Eto, pa da se spava mirnim snom. :) Penzionerski. Svega ima, duga nema. San pravednika batice. 

 

Link to comment
8 minutes ago, noskich said:

Ma kakvi, kuća je kupljena za 200-ak K.

 

2 minutes ago, noskich said:

svojevremeno sam 200k u kesu dao na tu "polisu osiguranja"

 

Mmmm da, samo si zaboravio da si pisao o tome i 2016, a search ne prašta:

 

On 7.12.2016. at 8:56, noskich said:

Zbog cega sam i kupio kucu za ispod 300K sa parcelom od preko 1000 kvadrata, 4 sobe na pola sata voznje od centra BNE. A vrednost nekretnine je 2/3 u zemlji. 

 

Mislim ono, 200k jeste ispod 300k, slаžu se obe izjave. Baš zanimljiv način da se kaže 200: ispod 300! :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...