Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kreće (ide?) na HRT-u serija. Vidim na IMDB-u da ima to već 15-16 sezona. 
Prva epizoda prve sezone je "Ben travels to a remote island to live with a former Sydney businessman."

 

Spoiler

Ben Fogle visits Ben Galeesh, a seventy-plus former multi-millionaire who lost 60 million pound in a stock crisis and spent his last cash on leasing Resolution Island on the Great Barriere Reef off the Queensland coast. His second partner, mother of sometimes visiting city boy son Kyle, having left, resourceful, tireless Ben turned into a regular Robinson Crusoe, except for bartering beer for fishermen's catch and teaming up with the local Aboriginal tribe.

 

Cijenim da u ovih 84 epizode može da se naplanira gdje na planeti može besplatnije™ da se živi.

Link to comment

Bilo je vec reportaza sa tim likom, a on inace nudi smestaj na Airbnb. Plutokatski kazino ga upropastio. Riches to rags. 

Edited by noskich
Link to comment

www.ndtv.com/world-news/watch-kim-jong-un-lookalike-dodges-security-crashes-australia-pms-event-2971674/amp/1

Kim Jong Un Lookalike Dodges Security, Crashes Australia PM's Event

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Budja said:

Sta je ovo, niko da cestita nasima sto su se resili Skota.

 

 

 

Protumačiću ovo kao čestitku i reći hvala :) 

 

Ćao Skomo, lepo je što više neću morati da gledam tu nakeženu njušku i slušam doskočice tipa "It's not a race" (za vakcinaciju), "I don't hold a hose, mate" (za požare), "Evo Dženi i ja baš pričali sinoć o tom" (u konstantnim patetičnim pokušajima da se dopadne ženama) i slične.

 

Liberali u rasulu. Aj što su ih laburisti ozbiljno porazili u Viktoriji i Zapadnoj Australiji (dve države sa laburističkim vladama koje je Skomo konstantno pljuvao zbog zero-covid pristupa epidemiji), nego su ih pride nezavisni kandidati pobedili u njihovim najjačim uporištima, najbogatijim predgrađima velikih gradova.

 

Koliko me ovaj rezultat raduje, toliko me kao swing glasača pomalo i plaši. Od nezavisnog kandidata je, na neverovanje svih, izgubio ministar finansija Frajdenberg koji je bio očekivani naslednik Skomoa, a slično su prošli i drugi pripadnici umerene struje. Trenutno je najizvesnije da će novi vođa biti tvrdostrujaš Daton. Imajući u vidu da se ovom sečom liberalnih knezova poremetio odnos snaga u koaliciji liberala i nacionalista (nacionalisti su uglavnom sva svoja ruralna mesta opet osvojili), postoji opasnost da Koalicija nagne ka pogledu na svet i vrednostima američkih republikanaca.

 

Australija je nekako stalno na klackalici, neodlučna da li želi da bude Švedska ili Amerika. Laburisti malo guraju the former, liberali the latter, ali nežno i sve je to manje više isto pa realno i nije važno za koga se glasa. Plašim se da za 3 godine na vlast ne dođe ekipa koja će biti ozbiljna u nameri da ovu dugogodišnju ravnotežu promeni. Ali ko živ ko mrtav do tada, danas je Straya malo bolje mesto sa dobrim platama i preskupim real estate.

  • +1 3
Link to comment

Cestitke za one koje je obradovala promjena federalne vlasti.

 

Za mene licno, predstavlja kraj jednog nevjerovatno uspjesnog poslovnog perioda.

Kad se sjetim da sam za vrijeme Gillarda izgubio posao i pocinjao privatno i bukvalno grabio svaki moguci mikro projekat jer drugih nije ni bilo.

A da sada nakon 9 godina mogu bukvalno da ispunim Noskichev san i odem u ranu penziju.

Vidjecemo kakve promjene ce donijeti i nadam se da ce ALP ugrabiti tog 76tog poslanika i da nece morati da mijanja mnogo sistem kao sto bi eventualno morao pod pritiskom ovih hipokrata zelene i TEAL profilacije

 

Samo da rade u skladu sa njihovim obecanjima koji su znacajno reducirani u odnosu na 2019.

 

Bez ikakve namjere da omalovazovam dosadasnjeg lidera opozicije, malo me brine, jer mi ne izgleda previse sposobno i intelegentno,

Nadam se da ce me brzo razuvjeriti.

 

Link to comment
Frajdenbergov skalp mi je poseban gusht! Good riddance.
 
 
Zašto, pa Džoš je bio najbolja njuška u lib-nat koaliciji? Dutton je mnogo gori lik a po svemu sudeći će on da zajaše.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
On 23.5.2022. at 15:59, Moracikus said:

A da sada nakon 9 godina mogu bukvalno da ispunim Noskichev san i odem u ranu penziju.

Mozes ali neces. Nezajazljivost nema granica. Jesi probio 3 miliona?

Link to comment
6 minutes ago, noskich said:

Mozes ali neces. Nezajazljivost nema granica. Jesi probio 3 miliona?

Kad se ti povlačiš iz najmegaplutokratske firme, ne samo u Australiji, već i šire? Zna li onaj tvoj Španac što vrbuje za “SK Prijateljstvo” gde radiš ili te podržava jer rovariš iznutra?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...