Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ima negde sajt koji beleži ajkule u zalivu, mislim da je bila jedna pre 2 godine povređena a jedna je bila 2016/2017. Pre toga nekoliko godina ranije. Naiđu izgleda svakih nekoliko godina po jedna (u zaliv). Inače komšija mi kaže da je video orku kod Ricket's Point, ne znam koliko mu je verovati.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Moguće je, što da ne...

 

Nego, ovih dana su nam došli drugi neželjeni gosti, mislim pored nevakcinisanih tenisera, lol...

 

AAT18UR.jpg

"Lion's Mane" meduze (sad sam upravo naučio da se tako zovu.)

 

U prirodi ne izgledaju ovako crveno, više su braon. Peckaju, nisu opasne (ali ni prijatne.) Ima ih puno...

Edited by Indy
  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, Indy said:

Da pojasnim, "joj" nije na račun G&S, već generalno moja percepcija muzičkog "ukusa" u Australiji danas (čast izuzecima.)

Nije to samo australijski ukus (recimo moj kum iz majčice godinama glasa na Hottest 100), uostalom vidi više za tu Wiggles obradu ovde. A evo još jedna obrada sa liste, na 99. mestu, u produkciji državne institucije Sidnejske Opere (ko ne zna, muzika je ista kao original, Pol Keli čak i peva refren, ali tekst je malo promenjen, zato i potenciram da je produkcija državne institucije):

 

 

SaE

Link to comment
9 minutes ago, renne said:

pticoubice

Ma. da.

 

31322a20-2026-11ec-aeb1-557c1e2254e6

 

Nedavno je bilo u vestima za jednog megpaja koga su "komisijski" odstrelili... Bi mi toliko žao ... Moj pokojni đed lovac koji je za života odstrelio jedno 20 hiljada svraka bi se čudio... ali, bila su to veoma drugačija vremena. I za nas i za svrake... A i nekad nismo znali koliko su pametne ove tice.

 

(OK ozi megpaj nije baš svraka, nisu ni srodni, ali nekako su na istu temu.)

  • Tužno 1
Link to comment
35 minutes ago, renne said:

pticoubice

Nisam čuo za državno sponzorisano uspavljivanje kukabara kao što taj znak sugeriše (a da kradu klopu iz ruke, kradu - mojoj ćerci je pre dve nedelje kad sam fotkao taj znak jedna kukabara ukrala parče ribe iz ruke iznad (ove) plaže baš blizu tog znaka), ali sam čuo za ovaj skorašnji slučaj svrake što je Indy okačio. Za kukabare znam da je jedan tip ubio kukabaru koja je bila poznata po krađi hrane, plus je posle pobegao iz Australije pod pritiskom razbesnele javnosti :inn:. Kažnjen je 2500 dolara za surovost prema životinjama.

Man who allegedly ripped head off kookaburra flees Australia following threats

Man who tore head off kookaburra in Perth pub fined $2,500

...

The kookaburra was well known to pub staff and regulars. Before the attack, the pub had a notice that included of a photo of Kevin the kookaburra with a warning.

“Meet one of the locals (he’s still out there). He has a love for the Parky Steak Sandwich and fish. He is loathed to buy his own and whenever possible, will sneak up and steal yours,” the notice said.

“Please be mindful of your precious steak sandwich and meals in the garden and in the meantime, we shall continue our negotiations with this chap in the hope that he learns some table manners.”

One horrified customer who witnessed the killing told PerthNow at the time: “Kevin had flown down onto this bloke’s plate and the bloke grabbed him.

“I went ‘Oh my god, he’s got him’ and then he sort of just hesitated for a moment, like seconds, and then put his hands under the table and just ripped his head off.

“The thing that got me is he just threw the bird on the floor, he just ditched it.”

...

 

 

SaE

Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

A ne smeta ti to sto se isto desava 50 MILIJARDI pilica godisnje?

Neko im u pabu otkida glavu? To je novost za mene.

 

'Aj ti lepo od mene, onako u troskocima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...