Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Stvar je u tome što ti nemaš nikakvu predstavu o svemu tome. Ja sam 12 godina delio stan ili kuću sa ljudima medju kojima je bilo i tih na socijali i nije to baš tako jednostavno prvo na socijali preživeti, drugo skinuti se sa nje. 

Kod mene su oni imali sigurno okruženje jer sam time upravljao tako da brzo eliminisem bilo kakvu pojavu nasilja, droge i takvih problema, međutim imaš mnoge koji su primorani da u takvoj nezdravoj sredini žive dugoročno jer nemaju kuda.

Poenta onog serijala koji sam preporucio je što je rekao jedan beskućnik: ako ste zdravi u momentu kada postanete beskućnik iz bilo kog razloga, veoma brzo više nećete biti zdravi i fizički i mentalno.

To se može desiti bilo kome, takav je život. 

Suština problema je tragično nedovoljan broj socijalnih stanova koji se samo smanjuje kako vreme prolazi, dok se potreba za njima povećava. 

Link to comment

Druga stvar koju je jako bitno razumeti jeste da nisu beskućnici samo oni što spavaju na ulici. Beskućnici su i svi oni koji imaju krov nad glavom, ali taj krov nije stabilan niti je zdravo dugoročno živeti ispod njega. 

 

Na jednom prethodnom poslu se odlično sećam stavili u holu oglas prodaju se brownies da bi se sakupio novac za prethodnu koleginicu koja je obolela od raka. Koleginica kontraktor ostala bez posla zbog raka, njen muž kontraktor dao otkaz da brine o njoj, dvoje dece. Eto situacije u kojoj je stravično biti u Australiji, a da su bili u recimo Nemačkoj sve bi to bilo potpuno drugačije. To jest humanije. Džaba što su kao kontraktori plaćali tih nekih 35% poreza na prihod. Nikakva pomoć, nula. Ako se dobro sećam mislim da su relativno skoro bili došli u Australiju, znači nekih par godina, ništa Centrelink. 

Edited by noskich
Link to comment
On 1.1.2022. at 20:12, noskich said:

A kada si bio napisao da ćeš mi platiti kartu nije bilo uslova da ne mogu da idem za novu godinu.

 

Ja koliko sam shvatila on je (u shali, al ajd) ponudio da ti plati kartu u jednom pravcu da odes tamo da zivis, posto se ti ubi hvaleci blagodeti zivota u Severnoj Koreji.

Mozda da se posle ovoliko godina i gotovo 1000 stranica ovog topika napokon slozimo da ta desitnacija i nije bas privlacna za zivot?

A za Novu godinu sto da ne, svaka egzotika je dobrodosla

Link to comment
22 hours ago, Leia said:

 

Ja koliko sam shvatila on je (u shali, al ajd) ponudio da ti plati kartu u jednom pravcu da odes tamo da zivis, posto se ti ubi hvaleci blagodeti zivota u Severnoj Koreji.

Mozda da se posle ovoliko godina i gotovo 1000 stranica ovog topika napokon slozimo da ta desitnacija i nije bas privlacna za zivot?

A za Novu godinu sto da ne, svaka egzotika je dobrodosla

Nije to bila šala, on je bio mrtav ozbiljan jer je očekivao da ću se ja uplašiti i neću smeti da idem u DPRK. A kada sam mu dao datum za kad da mi kupi kartu onda je počeo da dodaje taj uslov da moram tamo da živim, kao da to zavisi od mene, a samo mogu da dobijem turističku vizu.

Druga stvar ja nisam hvalio život u DPRK, već sam razotkrivao plutokratsku propagandu o njoj. Neko ko ima malo više kefala bi sebe pitao čekaj pa kad toliko lažu o DPRK šta nas još lažu? Medjutim programiranje je toliko jako da je to doživljavano kao da ja hvalim DPRK. 

DPRK propaganda je pukotina down the rabbit hole za nekoga ko pokušava da razume totalitarnost plutokratije. Ali veoma malo ljudi je spremno da proguta crvenu pilulu. 

Link to comment
On 4.1.2022. at 13:22, noskich said:

Stvar je u tome što ti nemaš nikakvu predstavu o svemu tome. Ja sam 12 godina delio stan ili kuću sa ljudima medju kojima je bilo i tih na socijali i nije to baš tako jednostavno prvo na socijali preživeti, drugo skinuti se sa nje. 

Kod mene su oni imali sigurno okruženje jer sam time upravljao tako da brzo eliminisem bilo kakvu pojavu nasilja, droge i takvih problema, međutim imaš mnoge koji su primorani da u takvoj nezdravoj sredini žive dugoročno jer nemaju kuda.

Poenta onog serijala koji sam preporucio je što je rekao jedan beskućnik: ako ste zdravi u momentu kada postanete beskućnik iz bilo kog razloga, veoma brzo više nećete biti zdravi i fizički i mentalno.

To se može desiti bilo kome, takav je život. 

Suština problema je tragično nedovoljan broj socijalnih stanova koji se samo smanjuje kako vreme prolazi, dok se potreba za njima povećava. 

Zar nisi malo pre tvrdio da si to hteo tako?

Link to comment
6 hours ago, Leia said:

Onda si ti trolovao sopstveni topik, jer valjda pricamo o mestima dobrim za zivot a ne kao turisticke destinacije.

 

Trolovali su svi oni koji su krenuli prvi da o tome pričaju. Ja uglavnom nisam, već drugi pominju DPRK na svim temama na kojima pišem nebitno da li je o DPRK ili nije.

5 hours ago, Rowanoke said:

Zar nisi malo pre tvrdio da si to hteo tako?

Zar sam tvrdio da nisam hteo?

Link to comment

imam jedno pitanje (nije primereno situaciji, naravno :hihi: ). gledam n plus prvi put mjuriel se udaje, i kad je pitaju kada se udaje, kaze - na prolece, u septembru [emoji38]ol:

kada je prestalo da vam bude chudno prolece u septembru?

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
imam jedno pitanje (nije primereno situaciji, naravno hihi.gif ). gledam n plus prvi put mjuriel se udaje, i kad je pitaju kada se udaje, kaze - na prolece, u septembru [emoji38]ol:

kada je prestalo da vam bude chudno prolece u septembru?

sent from novi mnogo jak bubamoto.





Ovo me sad podseti da mi fale dva leta zbog prelaska na juznu i povratka na severnu hemisferu :sad:

Koliko se secam (posle 20+ godina), ja se naviknuh posle jedne cele kalendarske godine, kad prodjes sve sezone…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
36 minutes ago, gospa buba said:

imam jedno pitanje (nije primereno situaciji, naravno :hihi: ). gledam n plus prvi put mjuriel se udaje, i kad je pitaju kada se udaje, kaze - na prolece, u septembru emoji38.pngol:

kada je prestalo da vam bude chudno prolece u septembru?

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

Da Australija valja, ne bi tamo hodali naglavačke :D

  • Haha 3
Link to comment
38 minutes ago, gospa buba said:

imam jedno pitanje (nije primereno situaciji, naravno :hihi: ). gledam n plus prvi put mjuriel se udaje, i kad je pitaju kada se udaje, kaze - na prolece, u septembru emoji38.pngol:

kada je prestalo da vam bude chudno prolece u septembru?

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

 

:D i posle 20+ godina meni se jos uvek dogodi da me zbuni i da moram da zastanem i preslisam se gde sam i kad sam :D. jos uvek mi se dogodi da me zbune januar/februar kao cik leta + jun/juli kao najhladniji. ovde neki slave xmas in july (mislim ne u zbilji, valjda vise kao dodatni razlog da se ide u pab:))

 

kurslusasto, u svakom slucaju :D  

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, dragance said:

To se, stručno, zove midwinter Christmas 

 

da a ovo je "pravi" letnji xmas :D :

 

 

 (kacilo se prosle godina znam ali i dalje je simpaticno:)

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

Jedne davne nove godine napadalo bas dobro pred docek, skupili se mi kod jednog drugara da slavimo, i sad prosla ponoc i mi kao krenemo da vidimo sta jos ima okolo, na koga cemo naleteti na lokalnoj glavnoj dzadi pa da se cestitamo kako vec dolikuje, jel'te. I naletimo na jednog sto mu nadimak Kengur - jerbo iako je tu rodjen njegovi ga odvedose u Australiju ali su redovno dolazili ovde za raspuste praznike & takoto - a on u japankama, bermudama i majici bez rukava.

Jesam vec spomenuo da je napadalo pred docek? Jesam?  E pa padalo je i celo vece, dakle dobrih 15 cm po nepociscenoj ulici, i to suvog snega, ono bas zdravo hladno bilo.

"Alo bre Kengur, jes' normalan, gde si kren'o takav?"

A on ce - "putujem sutra kuci, tamo je sad leto, navikavam se na garderobu..." :blink::isuse::lolol:
 

 

  • Haha 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...