Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 27.12.2021. at 12:30, noskich said:

Ako platis i to ne bunim se. A ja cu probati da produzim pansion sto duze, ti placaj produzetke. Mesec, dva, tri, pa dokle doguramo...


Zasto da ti Dragance placa produzetke? Zar nemas plan za tamo, valjda bi se zaposlio i ziveo bolje nego u Australiji?

Link to comment
15 hours ago, noskich said:

Uvek je bilo skupo otići odavde, samo je sada još skuplje zbog Covida.

Ako ti tako kažeš.

Meni stvarno ne ulazi u glavu kako ljudi misle da sve bude jeftinije u zemlji dje je minimalna satnica $20.

Ja svaki put kad odem negdje na rucak ili veceru poredim broj gostiji i radnika i pitam se kako gazda moze bilo sta zaraditi. A onda cujem ljude koji se zale sto je kafa $5 ili neki obrok $25.

Zbog toga i stipse poput Noskicha vodim kao vece protivnike radnicke klase od privatnika, velikih biznisa i te cuvene plutokratije.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Leia said:


Zasto da ti Dragance placa produzetke? Zar nemas plan za tamo, valjda bi se zaposlio i ziveo bolje nego u Australiji?

Zato sto sto je stavio zmiju u isti dzep dje mu je novcanik pa sa razlogom trazi da drugi plate

Link to comment
On 30.12.2021. at 15:45, Hamlet Strašni said:

Get a room. In Pyongyang

Pa ne bih ja bas to tako nazvao kad te neko prati po celom forumu i proziva. 

On 30.12.2021. at 18:11, Leia said:


Zasto da ti Dragance placa produzetke? Zar nemas plan za tamo, valjda bi se zaposlio i ziveo bolje nego u Australiji?

Zato što je sve krenulo od toga da je on, bez da sam ga ja to pitao, ponudio da mi plati kartu do Pjongjanga, a onda kada sam mu poslao datum leta za koji treba da mi kupi prestao da odgovara na poruke.

On 30.12.2021. at 22:14, Moracikus said:

Meni stvarno ne ulazi u glavu kako ljudi misle da sve bude jeftinije u zemlji dje je minimalna satnica $20.

Ja svaki put kad odem negdje na rucak ili veceru poredim broj gostiji i radnika i pitam se kako gazda moze bilo sta zaraditi. A onda cujem ljude koji se zale sto je kafa $5 ili neki obrok $25.

Zbog toga i stipse poput Noskicha vodim kao vece protivnike radnicke klase od privatnika, velikih biznisa i te cuvene plutokratije.

Ja se ne žalim, samo objašnjavam zašto beskućnici u Australiji istu ne mogu da napuste sve i da hoće što si im ti poručio.

Link to comment
46 minutes ago, noskich said:

Pa ne bih ja bas to tako nazvao kad te neko prati po celom forumu i proziva. 

Zato što je sve krenulo od toga da je on, bez da sam ga ja to pitao, ponudio da mi plati kartu do Pjongjanga, a onda kada sam mu poslao datum leta za koji treba da mi kupi prestao da odgovara na poruke.

Ja se ne žalim, samo objašnjavam zašto beskućnici u Australiji istu ne mogu da napuste sve i da hoće što si im ti poručio.

Nisam ti prestao odgovarati, već si tražio 7 dana odmora za novi godinu sa ženom, pa sam ti odgovorio da odskakutaš za odmor, već da važi samo u jednom pravcu da se nastaniš u toj zemlji dembeliji.

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Nisam ti prestao odgovarati, već si tražio 7 dana odmora za novi godinu sa ženom, pa sam ti odgovorio da odskakutaš za odmor, već da važi samo u jednom pravcu da se nastaniš u toj zemlji dembeliji.

Nisi mi ništa odgovorio, na tu poruku odgovor nikada nije poslat. A kada si bio napisao da ćeš mi platiti kartu nije bilo uslova da ne mogu da idem za novu godinu.

  • Haha 1
Link to comment
12 hours ago, noskich said:

Pa ne bih ja bas to tako nazvao kad te neko prati po celom forumu i proziva. 

Zato što je sve krenulo od toga da je on, bez da sam ga ja to pitao, ponudio da mi plati kartu do Pjongjanga, a onda kada sam mu poslao datum leta za koji treba da mi kupi prestao da odgovara na poruke.

Ja se ne žalim, samo objašnjavam zašto beskućnici u Australiji istu ne mogu da napuste sve i da hoće što si im ti poručio.

Poruka o odlasku je poslata tebi i svima koji ne vole ovu zemlju.

Lakse ce biti i vama i nama.

Beskucnicima je poruka opste poznata a sve drugo je obicno proseravanje o nekakvom zacaranom krugu iz kojeg ne mogu da se izvuku.

Prestanite da se drogirate i pijete i vrlo brzo cete naci posao i krov nad glavom.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Moracikus said:

Poruka o odlasku je poslata tebi i svima koji ne vole ovu zemlju.

Lakse ce biti i vama i nama.

Beskucnicima je poruka opste poznata a sve drugo je obicno proseravanje o nekakvom zacaranom krugu iz kojeg ne mogu da se izvuku.

Prestanite da se drogirate i pijete i vrlo brzo cete naci posao i krov nad glavom.

Problem je u tome što su većina počela da piju i drogiraju se nakon što su postali beskućnici. To može da vidi bilo ko ko odgleda TV serijal koji sam preporucio. A zašto su postali beskućnici, pa na prvom mestu zato što su kuće u Australiji investicioni instrument na prvom mestu, a mesto gde se živi tek na drugom. Zbog čega su medju najskupljim na svetu, a socijalnih stanova ima ispod 3% od ukupnog broja i na njih se čeka 10-15-20 godina. Belosvetski kriminalci peru pare tako što bez ikakvih problema kupuju šta god hoće u Australiji.

I sve to uprkos ogromnoj količini poreza koji se upumpava svake godine da se takve stvari ne bi dešavale. 

Eto ja plaćam porez u Australiji 37% gde ima 116000 beskućnika, a u Singapuru bih plaćao 10% gde ima 1000 beskućnika. 

Edited by noskich
Link to comment

Ja i dalje ne vidim kako ovdje možeš postati beskućnik ako nije zbog droge, alkohola, kockanja itd.

Jedino mi padaju na pamet mentalne bolesti, mada ja znam nekoliko ljudi s tim problemima i oni imaju pomoć države za krov nad glavom. I to u dobrim krajevima ovdje u Melburnu (npr. St Kilda)

Link to comment
7 hours ago, red star forever said:

Ja i dalje ne vidim kako ovdje možeš postati beskućnik ako nije zbog droge, alkohola, kockanja itd.

Jedino mi padaju na pamet mentalne bolesti, mada ja znam nekoliko ljudi s tim problemima i oni imaju pomoć države za krov nad glavom. I to u dobrim krajevima ovdje u Melburnu (npr. St Kilda)

Pa pogledaj serijal. Žene trpe nasilje u porodici pa pobegnu, a ne mogu da se izdržavaju same. Smrt u porodici, razvodi, bolest, naravno i mentalne bolesti. Jednostavno nemaš dovoljno novaca da platis račune i završis na ulici. Dug je veliki problem a veoma je lako nekome ko jedva preživljava da upadne u dug koji se sve više povećava. Socijala je bedna i za mnoge nedovoljna za život.

A za državni krov nad glavom proveri koliko se čeka na njega. 

Link to comment

Imas socijalnu pomoc i ne moras da cekas socijalni stan vec ti drzava placa dodatak na rentu nakon sto ti platis 1/3 od sume koju primas.

Tako je meni objasnio jedan poznanik koji je zivio neko vrijeme na socijali. Vrlo tanko ali mozes da prezivis i sluzi ti samo dok ne nadjes posao kojeg sada hvala bogu ima preko glave dje god se okrenes jer nema stranih studenata.

Alkohol i droga su nenormalno skupi i sad ti nas ubjedjujes da oni ne mogu da plate 1/3 para koje im da drzava daje ali mogu da locu i da se bodu.

 

Problem je socijalne prirode naravno jer se osjecaju kao gubitnici i ne zivi im se takav zivot. Zato idu do samounistenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...