Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

8 hours ago, dragance said:

Ja sam bio u Japanu, tj Tokiju jedno 4 nedelje. Maske se nose samo tako, narocito u metrou/prevozu. 

Prestani da lazes.

Da li ti tvrdis da je u Japanu pre Kovida 90% ljudi nosilo maske? Ako to tvrdis onda lažeš ti, a ne ja. Moj utisak je bio da broj ljudi koji nose maske veoma varira u zavisnosti od lokacije i okruženja (mali grad vs veliki grad, centar grada vs predgradje), medjutim nikada nisam video ni u bilo kom delu Japana, a bio sam svuda osim na Hokaidu i Okinavi, da čak ni trećina ukupnog broja ljudi nosi maske, 90% je potpuno netačno. 

Link to comment
3 hours ago, Time Crisis said:

 

Vest od pre neki dan:

 

 

 

Zašto bi nametao nešto što je opšte prihvaćeno?

Poenta je u tome da za građane i ljude na dugoročnim vizama granice nikada nisu bile zatvorene.

Upravo je poenta u tome, da ne moraš da namećes u Japanu.

Edited by noskich
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Poenta je u tome da za građane i ljude na dugoročnim vizama granice nikada nisu bile zatvorene.

 

Za ove druge je bilo sigurno u jednom trenutku prošle godine, znam neke ljude koji nisu smeli da mrdaju jer ne bi mogli da se vrate nazad.

 

3 minutes ago, noskich said:

90% je potpuno netačno. 

 

Nose ih kada je potrebno, neće sigurno nositi 24/7/365 :D

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Za ove druge je bilo sigurno u jednom trenutku prošle godine, znam neke ljude koji nisu smeli da mrdaju jer ne bi mogli da se vrate nazad.

 

 

Nose ih kada je potrebno, neće sigurno nositi 24/7/365 :D

Opet koji je to tačno trenutak bio? I koliko je dugo taj "trenutak" trajao? 

 

A kako bi ti definisao kada neko kaze da se maske nose 90%? Ta rečenica za mene znači da negde stojim, okrenem se naokolo, a ono oko mene 9 od 10 osoba nosi maske. To nikada u Japanu nisam video. Ponavljam opet najviše što sam video je bilo ispod jedne trećine (3 od 10 osoba).

Link to comment
18 minutes ago, noskich said:

Opet koji je to tačno trenutak bio? I koliko je dugo taj "trenutak" trajao? 

 

A kako bi ti definisao kada neko kaze da se maske nose 90%? Ta rečenica za mene znači da negde stojim, okrenem se naokolo, a ono oko mene 9 od 10 osoba nosi maske. To nikada u Japanu nisam video. Ponavljam opet najviše što sam video je bilo ispod jedne trećine (3 od 10 osoba).

 

Ne znam stvarno tačan datum i minut, niti znam šta uopšte imaš od tog podatka? I sa ovim isterivanjem tačnog procenta onih koji nose maske, a ne vidiš da je poenta da su maske tamo redovna pojava. Isto kao i vakcinisanje uostalom. :)

Link to comment
4 hours ago, radisa said:

U stvari, to jeste pitanje, zašto u Japanu nema problema sa vakcinacijom, nema protesta, svi se vakcinišu? Da ni je zato sto se u Japanu brine za bližnje, brine se za stare, za decu, ljudi imaju razvijen kolektivistički duh i želju da zaštite jedni druge, za razliku od zapadnog sveta gde je sve svedono na dve reči, "moje dupe"?

 

 

Nacija individualista vs nacija ljudi potcinjenih tradiciji. Sta je bolje? 

 

Za inovacije, startape i slicno, bolje je ovo prvo.

 

Za pandemiju i "mogo si da spavas na klupi u parku" bolje je ovo drugo.

Link to comment
13 minutes ago, ObiW said:

Nacija individualista vs nacija ljudi potcinjenih tradiciji. Sta je bolje? 

 

Za inovacije, startape i slicno, bolje je ovo prvo.

 

Za pandemiju i "mogo si da spavas na klupi u parku" bolje je ovo drugo.

Najbolji je mix, ali ga je teško naći...

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Ne znam stvarno tačan datum i minut, niti znam šta uopšte imaš od tog podatka? I sa ovim isterivanjem tačnog procenta onih koji nose maske, a ne vidiš da je poenta da su maske tamo redovna pojava. Isto kao i vakcinisanje uostalom. :)

Po meni je suština to što sam već napisao za dva prijatelja. Prijatelj iz Japana stiže na očevu sahranu, a onaj iz Australije ne može da vidi majku pre smrti. Ostalo su nebitni detalji.

 

Maske su sporedan detalj, suština je da ne moraš da prisiljavas ljude, već je sve na dobrovoljnoj bazi pa nema potrebe za lockdown niti prisiljavanju na vakcinaciju.

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

Po meni je suština to što sam već napisao za dva prijatelja. Prijatelj iz Japana stiže na očevu sahranu, a onaj iz Australije ne može da vidi majku pre smrti. Ostalo su nebitni detalji.

 

Maske su sporedan detalj, suština je da ne moraš da prisiljavas ljude, već je sve na dobrovoljnoj bazi pa nema potrebe za lockdown niti prisiljavanju na vakcinaciju.

 

Znaci lazes

Link to comment
8 hours ago, noskich said:

Maske su sporedan detalj, suština je da ne moraš da prisiljavas ljude, već je sve na dobrovoljnoj bazi pa nema potrebe za lockdown niti prisiljavanju na vakcinaciju.

 

Naravno kad ljudi nisu antivakseri, antimaskeri i teoretičari zavera kao neki :fantom:

Link to comment

https://www.domain.com.au/news/house-prices-set-to-rise-faster-than-wages-next-year-even-as-property-market-slows-and-incomes-pick-up-1105819/

 

“First-home buyers need to save more than 80 per cent of their annual wages for a deposit at the moment … even [cheaper rents] doesn’t change how hard it is to get over the deposit hurdle,” she said. 

 

10 godina kontejnera, vodokotlica, dva posla uporedo i cimera i onda mozda ustedite. 

Screen_Shot_2021-11-18_at_5.28.46_pm_mxb

Edited by noskich
Link to comment

Kraduckamo!

I opet, NEMA razlike u odjevanju!

 

"A Brisbane construction company had $8 in assets and had not commenced trading, when it was awarded a government contract – ultimately worth $1.6bn – to run Australia’s offshore processing on Nauru.
The contract was awarded after the government ordered a “financial strength assessment” that was actually done on a different company.
Canstruct International Pty Ltd had eight $1 shares in assets in 2017, company filings show, when the department of home affairs asked accountants KPMG to assess it for its ability to “provide garrison and welfare services” for more than 1000 refugees and asylum seekers on Nauru."
 
 
Link to comment

https://www.sbs.com.au/topics/voices/relationships/article/2020/02/03/it-took-14-years-get-my-first-proper-job

 

It took 14 years to get my first proper job

After that first pay I bought my first piece of clothing for six years. I have every intention of getting new underwear for my next pay. I don’t want to say how long it’s been, except the cancer bras were the newest in years and that was five years ago.

 

My husband doesn’t have to work seven days a week in the warehouse anymore, which he’s been doing just to make ends meet. He’s nearly 60 and he can’t sustain that. We’re seeing what the roster’s like, but it just feels like... like there’s hope.

 

https://www.sbs.com.au/ondemand/program/could-you-survive-on-the-breadline?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...