Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Par neturističkih i nesunčanih sličica iz sunčanog Kvinslenda. Plus prilika da se nauči nova skraćenica: Centrelink je (od milja za doul-bladžere) Cenno!

 

 

Link to comment

Prisutni Oziji, ima li nekih indikacija da li je moguce bukirati Pfizer vakc. za nekog ko nije 40-49?

 

Prisutni Kiviji, da li primate Ozije da tamo prime Pfizera, ili nesto sto nije AZ?:D

 

(Ovo pitam za druga™, ja sam se AZ-ovao).

Link to comment

Ne možemo ni mi 40+ da prođemo hotline jer je gužva tako da sumnjam da mogu mlađi.

Nosim se mišlju da banem u kliniku u Traralgon ali ima 1h45min vožnje i još pola h čekanja u redu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, magi said:

Ne možemo ni mi 40+ da prođemo hotline jer je gužva tako da sumnjam da mogu mlađi.

Nosim se mišlju da banem u kliniku u Traralgon ali ima 1h45min vožnje i još pola h čekanja u redu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Mi prekjuče kad su "odobrili" 40-49 šacovali klinike u koje može da se bane, izabrali Sandown Racecourse, juče oko 8:30 stali u red (počinje da radi u 9) i malo posle 10 izašli fajzerovani. Probali par puta hotline i odustali. Jutros pozvali u 7:59, pritisnuli "1" u zadjem meniju tačno u 8:00, upali u red, oko 8:20 pričali sa operaterkinjom i zakazali drugu dozu.

 

Zašto ranije nisu počeli da ozbiljnije troše dostupne fajzere, zašto u klinici ima 10 uzimača podataka na 30 davača vakcina, zašto odmah posle vakcinacije ne može da se zakaže druga doza, zašto nema online već mora da se zove, zašto... nemam pojma, ali eto, završismo pa smo srećni.

Edited by peralozac
  • +1 2
Link to comment

Svaka čast, probaću i ja tako u 8:00. Jel neko spominje da li je druga doza Pfizer zagarantovana za 3 nedelje ili je she'll be right fazon?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Zvanična priča od juče je da je VIC dnevni maksimum oko 20k vakcinisanih, od toga pola fajzer, a dobijaju 70k novih fajzera nedeljno pa je kao OK. Čitaj she'll be right fazon :)  

  • +1 1
Link to comment

kako god, al bockajmo se! :) ja cu sta god uspem da ubodem (pun so obviously intended) jer sam na granici. za ocekivati je da ce za koji dan (ili barem od sledece nedelje) da se distribucija malo bolje uhoda.

Link to comment
15 hours ago, Indy said:

Prisutni Oziji, ima li nekih indikacija da li je moguce bukirati Pfizer vakc. za nekog ko nije 40-49?

 

Prisutni Kiviji, da li primate Ozije da tamo prime Pfizera, ili nesto sto nije AZ?:D

 

(Ovo pitam za druga™, ja sam se AZ-ovao).

Да, могуће је, директно преко сајта установа које дају фајзере. Проверено на РПАХ и у олимпијском парку у Сиднеју.

  • Hvala 1
Link to comment

Diktator Dan (trenutno ima postedu) prica i hrvatski :D

 

Postoji samo 5 razloga zbog kojih je dopušteno napustiti dom:
Kupovina hrane i nužnih potrepština, tjelovježba, oboje unutar 5 km od vašeg doma ili što bliže domu.
Skrb i pružanje skrbi.
Dozvoljeni rad ili obrazovanje, ako to ne možete raditi od kuće.
Cijepiti se čim na to imate pravo.
Nošenje maski je sada obavezno u zatvorenim i vanjskim prostorima.
Testirajte se ako imate bilo koje simptome.
Za najnovije informacije, idite na coronavirus.vic.gov.au/croatian ili nazovite vruću liniju COVID-19 na 1800 675 398 i pritisnite 0 za tumača.
Authorised by the Victorian Government, Melbourne
Link to comment
Zvanična priča od juče je da je VIC dnevni maksimum oko 20k vakcinisanih, od toga pola fajzer, a dobijaju 70k novih fajzera nedeljno pa je kao OK. Čitaj she'll be right fazon [emoji4]  
Iz The Weekend Australian, ne pitaj što ga čitam u ponedeljak [emoji846]48dd33b93617ad1e1e4278e9a886d7e6.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
On 30.5.2021. at 11:47, Indy said:

Diktator Dan (trenutno ima postedu) prica i hrvatski :D

Gledis (kao i premijeri pre nje, uostalom) priča i ćirilični srpski:

 

Вакцине против ковида-19 ће бити бесплатне за свакога ко се налази у Аустралији, чак и за особе које нису аустралијски држављани или немају право сталног боравка. Tо укључује и особе које немају Medicare картицу, посетиоце из иностранства, међународне студенте, раднике мигранте и тражиоце азила.

Приоритетне групе за вакцинацију

Аустралијска влада жели да у Аустралији сви који хоће да приме вакцину против ковида-19  имају приступ безбедној и бесплатној вакцини.

Независно регулаторно тело за лекове у Аустралији је Управа за терапеутске производе (Therapeutic Goods Administration - TGA) која примењује строге стандарде приликом испитивања могућих вакцина против ковида-19. То тело одобрава само оне вакцине које су безбедне и ефикасне.

Тренутно се врши вакцинација особа из фазе 1а и 1б. Државе и територије ће почети са вакцинацијом особа из фазе 2а у мају, и то свих одраслих особа од 50 година старости и више.

  • Од 3. маја 2021. године, особе од 50 година старости и више могу да приме АстраЗенекину вакцину на респираторним клиникама у ординацијама лекара опште праксе и на државним и територијалним клиникама за вакцинацију.
  • Од 17. маја 2021. године, особе од 50 година старости и више могу да приме АстраЗенекину вакцину у ординацијама лекара опште праксе које учествују у програму вакцинације.

Фајзерова вакцина ће се приоритетно давати особама млађим од 50 година из свих фаза. АстраЗенекина вакцина ће се приоритетно давати особама од 50 година старости и више.

То се односи на све доле наведене фазе, уз мали број изузетака.

Група 1a (Фаза 1a)

  • Радници у објектима који се користе за карантин и радници на граничним прелазима
  • Здравствени радници у ризичним првим редовима борбе против вируса, укључујући особље респираторних клиника у ординацијама лекара опште праксе и установама за тестирање на ковид-19, особље хитне помоћи, болничаре, особље интензивне неге и ургентне медицине и клиничко и помоћно особље у здравству
  • Особље и станари старачких домова
  • Радници домова за особе са инвалидитетом
  • Особе са инвалидитетом које живе у домовима за особе са инвалидитетом.

Група 1b (Фаза 1b)

  • Одрасле особе старије од 70 година
  • Сви остали здравствени радници
  • Абориџини и острвљани Торесовог мореуза од 50 година старости и више
  • Одрасле особе са постојећим здравственим проблемима или озбиљним инвалидитетом
  • Радници служби од критичне важности и високоризичних служби, укључујући војна лица, полицајце, ватрогасце, раднике служби за хитне интервенције и раднике у меснопрерађивачкој индустрији
  • Контакти – особе које живе у истом домаћинству са радницима у карантину и на граничним прелазима.

Вакцина ће након тога, током 2021. године бити доступна и члановима шире друштвене заједнице. Следеће приоритетне групе укључују:

Група 2a (Фаза 2a)

  • Одрасле особе од 50 година старости и више
  • Абориџини и острвљани Торесовог мореуза између 18 и 49 година старости
  • Остали радници на критичним и високоризичним радним местима.

Фаза 2b

  • Преостали део становништва између 16 и 49 година старости
  • Пропуштене вакцине за невакцинисане грађане Аустралије из претходних фаза.

Фаза 3

  • Особе од 16 година старости и млађе особе.

Ове информације ћемо ажурирати ако дође до промене приоритетних група.

 

itd.

 

SaE

 

(ispravka - pošto sam na ovaj sajt došao sa NSW zdravstvenog sajta (na kome uvek imaju informacije na sprskom, hrvatskom, bosanskom, slovenačkom i makedonskom) napisao sam ono za Gledis. Nije tačno, sajt je savezni, znači ćirilica važi i u Viktoriji kod Dena)

Edited by Gojko & Stojko
P.S.
Link to comment
On 9.4.2021. at 3:21, noskich said:

Odavno sam napisao, nisam u DPRK zbog klime, ishrane i nemanja pristupa dobrim spiritualnim uciteljima. 

A turisticki cu da idem kada mi se kupi obecana karta do Pjongjanga. @dragance

 

Čak i ja, koja najsportskije pratim forum i ovu temu, ne poznajem ni tebe ni dragančeta, niti favorizujem nekoga od vas, se sećam da ti nije nudio kartu za turistički obilazak S.Koreje, već za odlazak da živiš tamo. Ubrzo si odgovorio da useljenje nije moguće tek tako, već samo turistička poseta i onda si nastavio da ponavljaš da ti je obećana karta. A nije, pratila sam tu konverzaciju u realnom vremenu, nije ti ponudio turističku kartu, jednostavno nije, ali si se uhvatio toga i vrtiš to već duže od godinu dana.

 

Link to comment
On 30.5.2021. at 3:47, Indy said:

Diktator Dan (trenutno ima postedu) prica i hrvatski :D

 

Postoji samo 5 razloga zbog kojih je dopušteno napustiti dom:
Kupovina hrane i nužnih potrepština, tjelovježba, oboje unutar 5 km od vašeg doma ili što bliže domu.
Skrb i pružanje skrbi.
Dozvoljeni rad ili obrazovanje, ako to ne možete raditi od kuće.
Cijepiti se čim na to imate pravo.
Nošenje maski je sada obavezno u zatvorenim i vanjskim prostorima.
Testirajte se ako imate bilo koje simptome.
Za najnovije informacije, idite na coronavirus.vic.gov.au/croatian ili nazovite vruću liniju COVID-19 na 1800 675 398 i pritisnite 0 za tumača.
Authorised by the Victorian Government, Melbourne

do kada ste ovaj put u apsu?

Link to comment
Just now, beta kentauri said:

do kada ste ovaj put u apsu?

 

Do sledeceg cetvrtka - tako je originalno receno, s tim da moze da se aps prekine bilo kada ako prestane sirenje zaraze. Medjutim, ne izgleda tako, stavise, pre ce biti da ce ovo biti produzeno. Dnevno se 15000-30000 vakcinise, a testova ima dnevno oko 60000, populacija oko 6.5 mil. Broj novih slucajeva dnevno je sad oko 5, medjutim to se ovde uzima vrlo ozbiljno... Drugo sto kazu da je u pitanju indijski soj virusa, koji je ekstra gadan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...