Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

U Jueseju su takve zabrane povezane s politikom točenja alkohola u koncertnom prostoru - a bio sam i na koncertima gde je sala podeljena na pola po vertikali, a redari proveravaju da li si 21+ ako hoćeš s leve strane da pređeš na desnu gde je šank... Hvala Bogu pa sam tinejdž godine i neke meni beskrajno značajne koncerte proveo van takvih obdaništa.

Link to comment
On 17.5.2021. at 15:15, Gojko & Stojko said:

Da živim u Melburnu, ne bih mogao da ih vodim u Forum nedelju kasnije, koncerti su 18+. WTF?

Prodaje se alkohol u istom prostoru...

Link to comment
2 hours ago, papapavle said:

U Jueseju su takve zabrane povezane s politikom točenja alkohola u koncertnom prostoru - a bio sam i na koncertima gde je sala podeljena na pola po vertikali, a redari proveravaju da li si 21+ ako hoćeš s leve strane da pređeš na desnu gde je šank... Hvala Bogu pa sam tinejdž godine i neke meni beskrajno značajne koncerte proveo van takvih obdaništa.

1 hour ago, Indy said:

Prodaje se alkohol u istom prostoru...

I u Enmor teatru se prodaje alkohol, ne u samoj sali ali ispred sale u prizemlju, kao i na spratu gde je direktan ulaz sa balkona. Pri kupovini alkohola traže legitimaciju (u Australiji je 18 godina legalni limit) ako izgledaš mlad. Ali Enmor pravi razliku - neki koncerti su 18+ i to piše kad se kupuju karte, dok su neki all ages ili 12+. Ja sam klince vodio u Enmor na The Cat Empire 2018., tad su bili 6 & 8. Za ovaj konkretan bend (San Cisco) mi nije bilo jasno zašto 18+ kad je bend za klince ...

 

 

SaE

Link to comment

Ne znam za Enmore, u Forum teatru je bar bas unutar sale (cesto je veca guzva oko bara nego oko bine)... Do kraja koncerta se cipele redovno lepe za prosuto pivo na podu, nekako zaista nije atmosfera za decu, mada ne verujem da bi im se ista desilo. EDIT - mada naravno ogranicenje 18+ nije protiv dece nego protiv starijih tinejdzera koji bi se rado napijali...

Edited by Indy
Link to comment
13 hours ago, papapavle said:

U Jueseju su takve zabrane povezane s politikom točenja alkohola u koncertnom prostoru - a bio sam i na koncertima gde je sala podeljena na pola po vertikali, a redari proveravaju da li si 21+ ako hoćeš s leve strane da pređeš na desnu gde je šank... Hvala Bogu pa sam tinejdž godine i neke meni beskrajno značajne koncerte proveo van takvih obdaništa.

Gde to nadje? :D 

 

Obicno ti stave plasticnu narukvicu na desnu ruku ako si 21+. Svi su u istom prostoru, a ovi sa plasticnim narukvicama mogu da kupe alkohol, mislim da je limit dva komada po osobi (moze dva piva i dva Jegermeistera, ne moze 4 piva). 

Edited by ObiW
Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Gde to nadje? :D 

Gde drugde nego u Portlandiji (inače mnogo gotivna dvorana, i zvučno a i vizuelno, preko dana je sala za venčanja, a pod je od starog parketa i ugiba se kad masa počne da skače u ritmu - zamalo da propadnemo kroz pod kad je gostovao Shpongle)...

 

"Crystal Ballroom separates out the under 21 crowd from the over 21 crowd using black lights, special stamps, and sometimes dividers.This as a result divides up the Crystal Ballroom floor into 2 different groups."

 

jpeg

 

McMenamins-Crystal-Ballroom---Hotel-Port

Edited by papapavle
Link to comment

Cestitke, Australija je sada i jedina na svetu uz DPRK koja trazi dozvole gradjanima da napuste zemlju. Jako se dobro osecam sto zivim kao da sam u Pjongjangu. I opet - NEMA RAZLIKE U ODJEVANJU. 

 

https://www.smh.com.au/national/australia-s-covid-19-travel-ban-is-now-stricter-than-saudi-arabia-s-20210518-p57sqr.html

 

Australia’s COVID-19 travel ban is now stricter than Saudi Arabia’s

 

“The government isn’t worried about enacting this outward travel ban because there are very few domestic grounds on which to challenge it – we don’t have a federal human rights act,” Ogg said.

“There’s a big legal lacuna in Australia and also there’s no regional framework like in Africa and Europe, which have regional human rights conventions and supernational courts. There’s nothing like that in the Oceania region.”

 

OBOZAVAM! Nema ljuckih prava, BRAVO!! Znaci nije demokracija i ljucka prava, vec samo demokracija, to jest plutokracija. Pa ovo je sve lepse od lepseg. Afrika ima ljucka prava, a ova plutokratijica nema. Svaka cast.

 

Ogg says Australia’s history of “being very militant” around border control and in controlling “who comes in and who comes out”, especially since 2001’s Tampa affair, means a large percentage of the Australian population supports the draconian measure.

 

Podrzavam! Sve mi se vise dopada zivot u Australiji. Jos da proglasimo jednopartijski sistem, onda ne moram nigde ni da se selim.

Link to comment

Super onda, mada nesto ne verujem;) Ja volim hipstere btw, najbolja vrsta omladine* (u stvari, jedina koju tolerisem). BG mi je nekako mnogo antigej (i antivegan) da bi bio hipsterski... ali, istina, ne zalazim tamo odavno.

 

*EDIT. Nisu vise ni omladina, to je bilo pre 10-15 godina. Sad su i oni 4 banke.

Edited by Indy
Link to comment

Ja na te hipstere gledam sa simpatijama i gadosti u isto vrijeme.

Definitivno imaju stila i vode racuna o izgledu na neobican i simpatican nacin.

Sa druge strane, zelja da se zauzme visa socijalana moralna kota nad ostalim stadom dok u isto vijeme njihova individualna moralna kota je uglavnom niza.

Kao sto oni vole da oponiraju nekom prosjecnom predgradskom razmisljanju tako i ja isto volim da oponiram njima.

Obozavam da ih peckam, jednostavno to je jace od mene.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...