Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, Indy said:

 

Naravno, plutokratija je jedna zaista ozbiljna tema od koje si ti svojim (višegodišnjim) klovnovskim tretmanom ovde napravio veliku forumsku sprdnju. Ne d'o bog da se ti zainteresuješ za neku ispravnu stvar, ta je odmah poginula iz fundamenta. (Barem na forumu).

 

A realno, teško da ima većeg neoliberala od tebe na forumu... ti si valjda jedini koji se otvoreno i sa entuzijazmom oduševljava astronomskim socioekonomskim razlikama koje postoje diljem planete, štaviše poput velikih igrača iz nekoliko poslednjih stoleća, planiraš da se na istima obogatiš i živiš k'o car bez (svog) rada.

 

Ne samo da ne mogu da te ozbiljno shvatim kad pišeš o bilo čemu, nego nekako uopšte ne mogu da verujem da neko takav postoji.

 

"That's just like your opinion man"...

Ne odusevljavam se socioekonomskim razlikama, vec mogucnoscu da zivis pristojno od svog rada, a ne da ceo zivot provedes kao duznicki rob. 

 

1 hour ago, vladavsnarod said:

 

40 minuta mozda Nedeljom kad su svi u crkvi. Centar grada je najnebezbedniji deo, a sva vaznija naselja su severnije, tj. dalje od centra. 

 

Sve je gated community u Najrobiju.

 

Covek kaze da mu treba 3 sata kada je guzva, sto mu dodje svaki dan u "spicu".

 

 

 

Tako je, takodje kaze da kada se bude zavrsila izgradnja autoputa da ce mu trebati 40 minuta, sto ce se desiti za godinu dana, takodje sve pomenuto.

 

1 hour ago, vladavsnarod said:

 

Tako je i svi zive u svojim mehurima i mnooogo skupljim stanovima. 

 

 

Ma mogu oni da zive gde god hoce, znas.

Ono sto mene zanima je da imas pristojan stan novogradnja, 3 spavace sobe, dva kupatila, gated community na 40 minuta od centra nakon sto se zavrsi magistrala, za 27k USD. 

Sad ko hoce da zivi u stanu od ne znam koliko miliona dolara, neka izvoli, ali eto postoji opcija za 27k, sasvim pristojna.

Ne znam za bilo koji drugi grad gde expat moze naci dobar posao (da se moze pristojno ziveti od njega) i da moze da se kupi nekretnina za taj budzet. 

U ovim nazovi razvijenim zemljama, koje nisu u stanju jednu N95 masku da proizvedu vec su Kinezima isporucivali kofere nastancane valute da im se dostavi, nema takvog stana bez jarma od 30 godina.

 

mortgage

late Middle English: from Old French, literally ‘dead pledge’, from mort (from Latin mortuus ‘dead’) + gage ‘pledge’.

 

Prodajes bukvalno svoj zivot za stan koji je manje vise kao ovaj za 27k. 

 

Link to comment
3 hours ago, noskich said:

Tako je, takodje kaze da kada se bude zavrsila izgradnja autoputa da ce mu trebati 40 minuta, sto ce se desiti za godinu dana, takodje sve pomenuto.

 

Ok, trebace mu 40 minuta do posla, a sta ce kad skrene sa autoputa? Takve stvari se ne resavaju novim autoputem. Grad je projektovan za populaciju od 300K, a neplanski je narastao do 5 miliona. 

 

3 hours ago, noskich said:

Ma mogu oni da zive gde god hoce, znas.

 

Pa i ne mogu, jednostavno nije bezbedno za belce. 

 

3 hours ago, noskich said:

Ne znam za bilo koji drugi grad gde expat moze naci dobar posao (da se moze pristojno ziveti od njega) i da moze da se kupi nekretnina za taj budzet.

 

Dobar posao, konkretno u Najrobiju, zahteva mnogo vise napora nego ista pozicija u bilo kojoj evropskoj zemlji (iz milion razloga). Troskovi nisu uopste zanemarljivi, a ova nekretnina iz videa moze jedino da bude dobra investicija - expata tamo neces videti. 

 

Ima verovatno boljih primera u Africi za tvoju tezu, Najrobi jednostavno to nije.

 

Molim te nemoj da argumentujes nekim statistikama o prosecnim troskovima zivota, ne funkcionise to tako u praksi.

Link to comment
12 hours ago, vladavsnarod said:

Dobar posao, konkretno u Najrobiju, zahteva mnogo vise napora nego ista pozicija u bilo kojoj evropskoj zemlji (iz milion razloga). Troskovi nisu uopste zanemarljivi, a ova nekretnina iz videa moze jedino da bude dobra investicija - expata tamo neces videti. 

 

 

Da li je ovo zbog standarda? Zvuci zapravo kao da je zivot dovoljno tezan da iziskuje vece napore.

Link to comment
14 hours ago, vladavsnarod said:

 

Ok, trebace mu 40 minuta do posla, a sta ce kad skrene sa autoputa? Takve stvari se ne resavaju novim autoputem. Grad je projektovan za populaciju od 300K, a neplanski je narastao do 5 miliona. 

 

 

Pa i ne mogu, jednostavno nije bezbedno za belce. 

 

 

Dobar posao, konkretno u Najrobiju, zahteva mnogo vise napora nego ista pozicija u bilo kojoj evropskoj zemlji (iz milion razloga). Troskovi nisu uopste zanemarljivi, a ova nekretnina iz videa moze jedino da bude dobra investicija - expata tamo neces videti. 

 

Ima verovatno boljih primera u Africi za tvoju tezu, Najrobi jednostavno to nije.

 

Molim te nemoj da argumentujes nekim statistikama o prosecnim troskovima zivota, ne funkcionise to tako u praksi.

 

Sta nije bezbedno, ovaj kompleks iz videa nije bezbedan za belce? Pa ne bi se reklo.

E sad to sto bi nekome mozda smetalo da bude jedini belac u kompleksu to je druga stvar. Meni ne smeta da budem jedini ne-Musliman, ne-Kinez, ne-Afrikanac u krajevima u kojima sam ziveo do sada. 

To sto tamo neces videti expate ne znaci nista, ti tamo mozes da zivis ako hoces. E sad ko misli da mora da zivi u fensi kraju gde su expati to je druga stvar.

Jos jednom poenta svega je sto tamo imas opciju da zivis povoljno ako hoces, u tzv. razvijenim zemljama tu opciju nemas jer gde ima posla tu se nekretnina otplacuje 30 godina. 

 

A cekaj napor da dobije dobar posao ne ceka nekoga ko iz Srbije emigrira u tzv. razvijenu zemlju? Razlika je u tome sto u ovom slucaju stanovanje nije nikakav problem. 

Edited by noskich
Link to comment
9 minutes ago, noskich said:

A cekaj napor da dobije dobar posao ne ceka nekoga ko iz Srbije emigrira u tzv. razvijenu zemlju? Razlika je u tome sto u ovom slucaju stanovanje nije nikakav problem. 

 

Naravno da ga ceka, mada je to zamena teza. Mislio sam na druge stvari koje (bez napora) uzimas zdravo za gotovo u "razvijenim zemljama".

Mogu da navodim neke banalne primere, ali znam da vec imas sve odgovore...

 

20 minutes ago, noskich said:

Sta nije bezbedno, ovaj kompleks iz videa nije bezbedan za belce? Pa ne bi se reklo.

E sad to sto bi nekome mozda smetalo da bude jedini belac u kompleksu to je druga stvar. Meni ne smeta da budem jedini ne-Musliman, ne-Kinez, ne-Afrikanac u krajevima u kojima sam ziveo do sada. 

 

Onda je resena stvar! Srecno preseljenje i javi ako treba pomoc oko logistike... ozbiljno.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zverilla said:

Ovo tako fino upada u moje predrasude o Australiji :)

 

https://www.theguardian.com/australia-news/2021/apr/14/snakes-and-lettuce-australian-couple-find-venomous-snake-in-their-aldi-fresh-produce

 

btw nisam znao da je aldi i dole pustio svoje pipke

Prošle nedelje se dopisujem na IM sa kolegom oko posla i kaže da su mu se nešto uzmuvali papagaji (rainbow lorikeets) ispred kuće, a bio je na telefonskom sastanku, kaže toliko galame da ne čuje druge ljude na telefonu, kaže mora da je neka zelena "drvena" zmija (green tree snake). Posle desetak minuta mi pošalje fotku telefonom.

 

KqKnkDN.jpg

 

ghfsy8c.jpg

 

Inače on živi na rubu Sidneja i ne tako retko ima pitone u krošnjama drveća ili u krovu, ne jednom je video veliki pitonov svlak u oluku, pominjao sam ga ranije (i kačio njegove slike pitona iz kupatila) ovde.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, noskich said:

Ne odusevljavam se socioekonomskim razlikama, vec mogucnoscu da zivis pristojno od svog rada, a ne da ceo zivot provedes kao duznicki rob.

U raljama plutokratije i dužničkog ropstva, na par minuta hoda od stanice gradskog autobusa, svi polugoli i jednaki pred bogom radničke klase

 

mQ0FT0v.jpg

 

2UJtyCY.jpg

 

221574.jpg

 

SaE

Link to comment
2 hours ago, vladavsnarod said:

 

Onda je resena stvar! Srecno preseljenje i javi ako treba pomoc oko logistike... ozbiljno.

 

 

Otići će on kad mu platiš da ode turistički.

Link to comment
23 hours ago, Indy said:

 

Naravno, plutokratija je jedna zaista ozbiljna tema od koje si ti svojim (višegodišnjim) klovnovskim tretmanom ovde napravio veliku forumsku sprdnju. Ne d'o bog da se ti zainteresuješ za neku ispravnu stvar, ta je odmah poginula iz fundamenta. (Barem na forumu).

 

A realno, teško da ima većeg neoliberala od tebe na forumu... ti si valjda jedini koji se otvoreno i sa entuzijazmom oduševljava astronomskim socioekonomskim razlikama koje postoje diljem planete, štaviše poput velikih igrača iz nekoliko poslednjih stoleća, planiraš da se na istima obogatiš i živiš k'o car bez (svog) rada.

 

Ne samo da ne mogu da te ozbiljno shvatim kad pišeš o bilo čemu, nego nekako uopšte ne mogu da verujem da neko takav postoji.

Još kad bi znao ko mu je poslodavac! 
:rolf:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gledam očima neveruem, ide 1 "jut" (na srpskom: pickup truck) i velikim slovima na njemu piše TRUMP. Pa, hbt, oklen ovde?!...:ohmy:

 

Kad ono...

Spoiler

trump-floors.png

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Najnoviji (prošlogodišnji) album benda San Cisco iz Frimentla (Pert, Zapadna Australija). Stavio sam ovaj YT link ovde a ne na muziku iz sledećeg razloga - vodimo klince (9 & 11) za dve nedelje ovde na koncert u Enmore Theatre, koncert je GA. Da živim u Melburnu, ne bih mogao da ih vodim u Forum nedelju kasnije, koncerti su 18+. WTF?

 

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...