Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 28.3.2021. at 13:06, peralozac said:

 

Srećna desetogodišnjica @noskich! Hvala za ovaj kutak na internetu, rado ga posećujem. Da li može mali slavljenički govor? Hvala unapred.

 

Da ne bude da na proslavu dolazim praznih ruku, evo kao poklon par grafika koje sam skinuo odavde.

 

Proteklih deset godina dupliralo je cene nekretnina u Sidneju i skoro dupliralo cene u Melburnu.

 

 

I dok se u Beogradu kvadrat od 3000 eura otplacuje sa platom od 300 eura mesecno, a u Sidneju prosecna nekretnina od 1,2 miliona otplacuje medijana neto godisnjom platom od 40k, u centru Pjongjanga se novi stanovi gradjanima daju na ruke:

 

 

"Lepo kao u feudalizmu, ko ima da nasledi neka nasledi, sa kolena na koleno, ko nema neka bude rab Bozji.

Vracamo se tradicionalnim vrednostima. 

Voimje Oca i Sina i Svetoga Duha!"

Edited by noskich
Link to comment

 

To si se i ove zime smrzao u Sidneju pa bi da se ugreješ u Pjongjangu?

 

Klima u Severnoj Koreji

 

Long winters bring bitter cold and clear weather interspersed with snowstorms as a result of northern and northwestern winds that blow from Siberia. The daily average high and low temperatures for Pyongyang in January are −3 and −13 °C (27 and 9 °F). On average, it snows thirty-seven days during the winter.

 

SaE

Link to comment

Odavno sam napisao, nisam u DPRK zbog klime, ishrane i nemanja pristupa dobrim spiritualnim uciteljima. 

A turisticki cu da idem kada mi se kupi obecana karta do Pjongjanga. @dragance

Link to comment
4 hours ago, noskich said:

Odavno sam napisao, nisam u DPRK zbog klime, ishrane i nemanja pristupa dobrim spiritualnim uciteljima. 

A turisticki cu da idem kada mi se kupi obecana karta do Pjongjanga. @dragance

:D 

 

Iliti lezi lebe da te jedem, a sada je na mene red da eksploatisem nekog drugog.Lazove mali.

Link to comment
35 minutes ago, Moracikus said:

Molim te nastavi. Ovo je bolje od preturanja po kontejneru.:fantom:

Jbg, nije... :fantom:

 

Situacija, tamna noć, Noskich blizu kontejnera, u tamno obučen, čeka da izbace ono čemu je istekao rok trajanja... Nervoza raste, hoće danas biti ulova ili ne... Pojavljuju se radnici, plutokratski eksplatisani od strane zlih banaka i države... Pada kamen sa srca, moći će da se jede džabe, neće morati da se plati, san o neradničkom životu je još jedan korak bliže, biče para za nekretnine na Tajlandu... Ali, opet jeza, šta sako su bacili smao suhomesnato? Šta ako nema povrća? Uf...

 

Bacaju u kontejner...

 

Odlaze...

 

Noskich, kao Lesli Eldridž uskače u kontejner... Gleda... Uglavnom meso... Nalizi nešto ribe, stavlja u ranac... Ah, da... Ima i povrća... Malo natruli paradajiz, ali, odseći će se to što je trulo... Kupus, skoro pa čitav... Karfiol isto... Cela gajba luka.. I šargarepe ima... Uh... Vreća sa hranom se puni polako...

 

Ali, nema sreće, pojavljuje se u daljini grupa beskućnika, oni su premni na sve, samo da jedu... Noskič zatvara vreću, šta je zgrabio zgrabio, baca je na leđe i iskače iz kontejnera... Biće za par dana, moraće se ranije nego što je planirao u sledeće noćno čekanje, .. Eh, ti prljavi bekućnici, žive na ulicci, ne plaćaju nikom kiriju, jedu džabe... Istovremeno ih i mrzi i zavidim, kad bi i on mogao tako, više bi ostalo za san o Tjalandu i neradničkoj budućnosti...

 

Vuče vreću kući, dolazi  u svoj prohladni dom... Srećan i ispunjen, malo se uštedlo, ipak...

 

 

 

 

 

  • Haha 4
Link to comment

Pretpostavljam da nisam jedini ali

svaki put kad neko od ovih rojalista: se: rodi, ozeni ili umre

Ja postanem republikanac.

 

Sa druge strane, svaki put kad neko pokrene kampanju za Republiku

sa pricom o: ravnopravnosti, progresu, novoj stranici istorije, genocidu ...

Ja postanem monarhista

 

Bas mi onako pomjesana osjecanja po ovom pitanju

Link to comment
Just now, Moracikus said:

svaki put kad neko pokrene kampanju za Republiku

sa pricom o: ravnopravnosti, progresu, novoj stranici istorije, genocidu ...

 

Sta tacno nije u redu sa ravnopravnoscu, progresom, okretanjem nove stranice i pricom o genocidu?

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Indy said:

 

Sta tacno nije u redu sa ravnopravnoscu, progresom, okretanjem nove stranice i pricom o genocidu?

Nista, sve su to legitimne teme u svakom drustvo u odredjenoj mjeri. ali ne svake nedjelje minimum 2 puta.

Postao sam vremenom alergican sam na tu tematiku u interprentaciji lokalnih SJWs.

 

Apsolutno hipokrati i neradnici koji bi da zive na grbaci radnicke klase sa konstantnom pricom o rasizmu, feminizmu, multikulturalizmu LGBTizmu ...

 

"Bread and butter" Laburisti imaju moje duboko postovanje. Cak sam spreman i dati im glas kad jasno vidim da LNP pretjeruje sa povlasticama milonerima.

Ali nazalost, ono sto vidim na lijevom politickom spektru je slabljenje ove frakcije i konstatno jacanje politike indentiteta.

Link to comment

Znaci, sta smo imali...?

 

Prica o neradnicima, znamo tacno i kojima, koji zive(*) na  grbaci poreznika je doslovno Pauline Hanson talking point... toliko o tome.

 

Rodjeni Australijanci (i to visokoobrazovani) kao matori ljudi svakodnevno otkrivaju u svojoj manje-nego-slavnoj istoriji one stvari koje im nikada nisu recene u toku godina skolovanja, o tom genocidu (o kom bi ti da se ne prica, "barem ne stalno").

 

U mracne arhive istorije britanske monarhije (barem onaj deo koji je ostao posto su sistematski unistavali dokumentaciju o svojim zlodelima sirom Imperije)... da li uopste pocinjati o tome? Bolje ne. Valja nam, medjutim, citati...

 

(*) - "novac poreznika" takodje poznat i kao "javni novac" koji drzava koja ima suverenu valutu stampa po potrebi (opasnost od inflacije postoji samo ako nema adekvatnog privrednog potencijala ili prirodnih resursa - sto nije slucaj Australije u ovim vremenima). Vise informacija ovde, #MMT. Da AU drzava moze da nastampa koliko dolara treba, kad treba, videli smo nedavno "hvala" Covidu, odjednom su se novostvorene milijarde $ pojavile (u jednom od retkih ispravnih poteza vladajuce ekipe.)

 

Bread and butter Labor ja citam kao "status quo Labor" i to svakako nije Labor koji npr. ja podrzavam (a on trenutno dominira, nije tajna.) Ali, to nema veze sa temom monarhije... tj. uplitanje partijske politike je ekstra neuputno obzirom da je, valjda, vodeci australijski republikanac nedavni PM, Turnbull (stagod bio, nije laburista.)

 

PS. Desnica je, u stvari, jos strastvenija od levice kada je u pitanju Identity Politics. Samo, tu se radi o drugom identitetu, tj. njihovom - cak su i "akademski" program morali na silu boga da izmisle da bi zastitili svoj jadni mali sa svih strana ugrozeni identitet.

 

...A sto se tice Princa (o kome imam smesnu anegdotu iz mojih ranih australijskih dana, o tome su pisale i novine)... RIP.

 

Link to comment
On 9.4.2021. at 11:04, radisa said:

Jbg, nije... :fantom:

 

Situacija, tamna noć, Noskich blizu kontejnera, u tamno obučen, čeka da izbace ono čemu je istekao rok trajanja... Nervoza raste, hoće danas biti ulova ili ne... Pojavljuju se radnici, plutokratski eksplatisani od strane zlih banaka i države... Pada kamen sa srca, moći će da se jede džabe, neće morati da se plati, san o neradničkom životu je još jedan korak bliže, biče para za nekretnine na Tajlandu... Ali, opet jeza, šta sako su bacili smao suhomesnato? Šta ako nema povrća? Uf...

 

Bacaju u kontejner...

 

Odlaze...

 

Noskich, kao Lesli Eldridž uskače u kontejner... Gleda... Uglavnom meso... Nalizi nešto ribe, stavlja u ranac... Ah, da... Ima i povrća... Malo natruli paradajiz, ali, odseći će se to što je trulo... Kupus, skoro pa čitav... Karfiol isto... Cela gajba luka.. I šargarepe ima... Uh... Vreća sa hranom se puni polako...

 

Ali, nema sreće, pojavljuje se u daljini grupa beskućnika, oni su premni na sve, samo da jedu... Noskič zatvara vreću, šta je zgrabio zgrabio, baca je na leđe i iskače iz kontejnera... Biće za par dana, moraće se ranije nego što je planirao u sledeće noćno čekanje, .. Eh, ti prljavi bekućnici, žive na ulicci, ne plaćaju nikom kiriju, jedu džabe... Istovremeno ih i mrzi i zavidim, kad bi i on mogao tako, više bi ostalo za san o Tjalandu i neradničkoj budućnosti...

 

Vuče vreću kući, dolazi  u svoj prohladni dom... Srećan i ispunjen, malo se uštedlo, ipak...

 

:hail::rolf:

 

To je taj neki socijal hedonizam. :lolol:

  • Haha 1
Link to comment

Srbija je za ove idiote Svajcarska, ma bolja od Svajcarske:

https://www.abc.net.au/news/2021-03-02/charting-australias-covid-vaccine-rollout/13197518?nw=0

 

At our current pace of roughly 335,000 doses a week, we can expect to reach the 40 million doses needed to fully vaccinate Australia’s adult population in early July 2023.

 

170831526_4173644452669520_1485806131823

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-serbia-inoculation-idUSKBN2BH2HT

 

Foreign vaccine-seekers flock to Serbia for COVID-19 shots

 

"Daniel Bindernagel, a German psychiatrist from Switzerland, told Reuters he had travelled in and managed to apply for a shot on the Serbian government’s website.

“It’s very good for me,” he told Reuters. “I tried ... in Switzerland and Germany. I am a physician, but I could not.”

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...