Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ali zasto odmah Bolt kao argument?

Sve i da je kompletno izvuceno iz konteksta mi smo u VIC nakon savjeta ovog covjeka spiskali 6BN na desalination plant koju vjerovatno nikada necemo koristiti a redovno placamo izdrzavanje iste.

Link to comment
1 minute ago, Moracikus said:

mi smo u VIC nakon savjeta ovog covjeka spiskali 6BN na desalination plant koju vjerovatno nikada necemo koristiti a redovno placamo izdrzavanje iste.

Sve je to kompleksnije nego samo savet tog coveka a 'nauka' kaze da se takve stvari prave na vreme i da je to najvazniji parametar - znaci - na vreme a ne kad ti treba jer onda nemas vremena da ih napravish u kratkom roku. #komplikovano, ne? :)

  • +1 2
Link to comment
34 minutes ago, iDemo said:

 

Akumulacije su da se pune i da se prazne - ono - "to fill and spill"...

 

spacer.png

 

Naravno, i lopta je okrugla, i nebo po sunčanom danu je plavo, itd., itd. Desničarski "podsmeh" Timu Flaneriju koji si preneo je na osnovu punih akumulacija u Sidneju i okolini, u odnosu na rečenicu koju je izrekao u kontekstu koji sam preneo a koja se odnosila na čitavi južni deo Australije. Kao što sam preneo, ostatak akumulacija u NSW je na ispod 50%. Kad sam poslednji put proveravao, Pert je takođe bio na jugu Australije, a za Pert je Flanerijeva tvrdnja godinama itekako validna (detalji ovde).

 

SaE

Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

Sve je to kompleksnije nego samo savet tog coveka a 'nauka' kaze da se takve stvari prave na vreme i da je to najvazniji parametar - znaci - na vreme a ne kad ti treba jer onda nemas vremena da ih napravish u kratkom roku. #komplikovano, ne? :)

Htedoh da odgovorim baš ovako nekako - pa i mi smo napravili fabriku za desalinizaciju na Kurnelu upravo zato. Bolje da plaćamo stendbaj i održavanje kada je puna Varagamba nego da jurimo izgradnju kad se isprazni.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Kad sam poslednji put proveravao, Pert je takođe bio na jugu Australije, a za Pert je Flanerijeva tvrdnja godinama itekako validna (detalji ovde).

Klima/padavine u Pertu i okolini se promenila 'u sekundi' negde pocetkom 70tih, dok se Flaneri bacio nekim drugim stvarima - sve posle toga je bash to "posle toga". Taj Pert je koska kojom niko ne voli mnogo da se bavi osim - fakat - nekih beletristicara™ kao sto je gospodin Don McFarlane koji - po sopstvenom priznanju - "also consults part time on water resource issues." 

 

Sto se pak tice ostalih regionalnih centara(tm): 

 

Jug (NSW)
https://waterinsights.waternsw.com.au/11982-murrumbidgee-regulated-river/storage

 

Central (NSW)

https://waterinsights.waternsw.com.au/11983-lachlan-regulated-river/storage

 

Sever (NSW) 

https://waterinsights.waternsw.com.au/11986-lower-namoi-regulated-river/storage

https://waterinsights.waternsw.com.au/12105-upper-namoi-regulated-river/storage


Odesh na 1/5/10 godina pa kliknesh na 10 pa mozes da vidis 'kretanje' (fill & spill) u zadnjih 10 godina... To sto se te zapremine menjanju i do 0.15% nedeljno je - naravno  - sasvim tacno al' nije bitno, naravno™. 



 

 

 

 

Link to comment
34 minutes ago, Gojko & Stojko said:

i mi smo napravili fabriku za desalinizaciju na Kurnelu

Svi smo mi napravili fabrike vode: ovim redosledom. Simptomaticno je sto je u skoro svim slucajevima 'trigger' za pocetak planioanja i izgradnje bila 25% ispunjenost lokalnih akumulacija - zasto bas 25% i zasto isto na razlicitim klimama i velicinama gradova i dalje redom - to je vec iz CT domena al' dobro - nije da se nisam interesovao... :)

 

Link to comment

^lupeta ne zna gde mu je guza a gde mu je glava.

 

a koristi problematiku daleko visu i dublju i to sasvim neprimerno - da bi opravdao svoj kalimero stav. "shmrc" :ph34r:

Link to comment
On 28.3.2011. at 11:19, noskich said:

Mnogima Australija izgleda kao prilicno dobro mesto za zivot. Bas zbog toga i stalnog priliva ljudi, a ogranicene infrastrukture, cene real estate su prilicno visoke i nastavljaju da rastu.Nazalost, u Sidneju solidan dvosoban stan u dobrom kraju je +- pola miliona, a za kucu 3-4BD u dobrom kraju cena se krece oko milion.Posto ne bih zeleo da u narednih 20-30 godina otplacujem mortgage poceo sam da razmisljam postoji li na ovom svetu mesto gde se moze dobiti orijentaciono slicna plata kao u Australiji, da je kvalitet zivota ne dramaticno losiji a da istovremeno cene real estate-a nisu toliko brutalno visoke.Otvaram diskusiju. Drugar iz Dubaija mi je rekao da se 2BD stan u predgradju moze naci za 100K (uporedivo sa 250-330 K u Sidneju za slican stan i lokaciju). Nadalje, slicno sam cuo i za neke gradove u Americi da ima cak i solidnih kuca u predgradju za 100K.Najbolja varijanta mi izgleda raditi za australijsku firmu u nekom predstavnistvu u manje razvijenoj zemlji. Nazalost, dobiti ovakav posao je dosta tesko.Voleo bih da cujem misljenja o ovome.Hvala.

 

Srećna desetogodišnjica @noskich! Hvala za ovaj kutak na internetu, rado ga posećujem. Da li može mali slavljenički govor? Hvala unapred.

 

Da ne bude da na proslavu dolazim praznih ruku, evo kao poklon par grafika koje sam skinuo odavde.

 

Proteklih deset godina dupliralo je cene nekretnina u Sidneju i skoro dupliralo cene u Melburnu.

 

20210328001.JPG.62b8792288f372d47bf44f19a3021e3c.JPG

 

20210328002.JPG.e95fec5ff70d78fa2cea26731d461bf5.JPG

 

Međutim kada se u obzir uzme inflacija stvari više ne izgledaju tako dramatično:

 

20210328003.JPG.a610533036f71e9a019c210a17b9d576.JPG  

 

20210328004.JPG.164996f6ff461929330ee1a12cd12fe1.JPG

 

Sve postaje još jasnije kada se pogleda rast stanovništva. Melburn je recimo u zadnjih deset godina skočio sa 4 na 5 miliona! 

 

20210328006.JPG.029a3111d448c419c21defdb3e0e027f.JPG 

 

Ovaj grafik je posebno zanimljiv - u većini gradova lakše je kupiti nekretninu danas nego u vreme pokretanja teme. Da budem jasan, kada kažem lakše ne mislim lako.

 

20210328005.JPG.81864b3af210a041caf34959c02c7b96.JPG

 

I za kraj malo Woolies cena iz 1970:

 

20210328007.JPG.8ecdb7d92af74c73a2762848da05c623.JPG  

 

Pladanj sa gomilom mesišta za dva dinara druže, e to su bila vremena :)  

  • +1 1
Link to comment

on topic mali survey iz lokalnog bara. ozi, kiwi, brit sa hanumom i ja na temu gde bi ziveli da mozmo izabrati bilo koje mesto na zemlji. malo pod gasom, ali ozbiljno i duboko smo razmisljali o opcijama. kiwi kaze kuba, ozi - island, ja - napoli, englez - barselonu, a engleskinja mrtva ladna izabra bosnu. nije znala da sam ja sa bosanskim pasosem i bila je krajnje ozbiljna. super priroda, ljudi i klopa, bila tamo i htela bi da zivi. eto resenja, a mi se mucimo 10 godina:D

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
Quote
Викторијска полиција је сада изашла у пуној снази да ухвати оне који раде погрешне ствари на нашим путевима.
Запамтите, ако пијете и возите, бићете ухваћени. Молимо вас да возите безбедно током ових празника.

:fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...