Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

19 hours ago, zorglub said:

 

Jbt jel' svaki put kad hoće da uđe/izađe iz garaže mora i saksiju da skloni?

Dobar pickup. Nisam obracao paznju kad sam trazio tipican izgled Aussie front yarda kao simbol za Australia Day.

Ovaj bas izgleda uzak maksimum 2.3m

Link to comment
On 26.1.2021. at 17:30, noskich said:

Kad radis sa svoje dve ruke, ne stampash nepostojece novce i ne ugradjujes se u tudju muku, onda nema quick buck, za to treba vremena batice.

Sad ces ti na obavezno pelcovanje pa opet 3 sata dnevno u javni transport.

Mnogo te razmazila plutokratija ovim covid-normal mjerama.

  • -1 1
Link to comment
On 25.1.2021. at 18:51, magi said:

Meni je s tom kombinacijom najveći rizik opština i da li bi komšije svojim primedbama razvlačile ili zaustavile ceo proces.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Arhitekte znaju kako da predloze nesto sto opstina odobrava i komsija sigurno gubi na sudu ako se zali.

Ali to je Glenroy a ne Toorak. Rijetko se ta niza srednja klasa mnogo zali na bilo sta jer mora da plati 15k+ za tu gimnastiku.

Samo vole da gundaju kao Noskish a kad dodje placanje mirni su ko bubice.

 

18 mjeseci jeste prenategnuto ali ne i nemoguce jer je settlement obicno 3 mjeseca pa mozes odraditi arhitektonski projekat.

  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, iDemo said:

Alan Jones je ovlašćen da objavi... 2020/09/16

Ma šta kaže presvijetli Alan (i predobri Endrrju Bolt), je li mudri Sandživ dobio posao kod Borisa u UK, pošto im se lepo slažu pogledi na svet? Kad se ja ovde grohotom smejem, kako li se tek Viktorijanci smeju pravedničkom Alanovom besu ...

 

Nego ne reče ovde slažeš li se ti sa Alanom? Kako ono beše od pre neki dan:

 

On 25.1.2021. at 18:28, iDemo said:

A da se malo manemo citiranja toalet papira - ono - bez obzira na broj slojeva, mekocu i kvalitet papira, ne? 

Molim & hvala.

 

SaE

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
6 hours ago, Moracikus said:

Sad ces ti na obavezno pelcovanje pa opet 3 sata dnevno u javni transport.

Mnogo te razmazila plutokratija ovim covid-normal mjerama.

 

Evo ukratko o plutokratiji:

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Moracikus said:

Arhitekte znaju kako da predloze nesto sto opstina odobrava i komsija sigurno gubi na sudu ako se zali.

Ali to je Glenroy a ne Toorak. Rijetko se ta niza srednja klasa mnogo zali na bilo sta jer mora da plati 15k+ za tu gimnastiku.

Samo vole da gundaju kao Noskish a kad dodje placanje mirni su ko bubice.

 

18 mjeseci jeste prenategnuto ali ne i nemoguce jer je settlement obicno 3 mjeseca pa mozes odraditi arhitektonski projekat.

Pa to batice, sve sto je esencijalno to samo bogati mogu da priuste.

Pravna zastita, dobra skola za decu gde nece provesti skolovanje u demountables shupama, da ne ides krezub, da imas pristupa psihijatru, da ne moras da cekas godinu dana na specijalistu ili godinama na skupu operaciju, da ne moras da dajes 1000 dolara za kola hitne pomoci, da zivis negde gde nema kriminala i droge po ulici i djubreta na sve strane itd.

Ali zato raja kupi najke i iPhone na kreditnu karticu, TV od 65 incha, made in cHINA originale, uzme kredit na 30jes godina za takav fusheraj townhouse na 100 kvadrata u suburban nightmare sto je zemlja izdrobljena od original placa 1000, pa 500, pa spalo na 100 i srecna. Ko moze. Neki ne mogu ni toliko. 

Za koju godinicu ima da se drobi na 50 kvadrata, podmazace plutokrate council da amenduje minimalnu kvadraturu. 

Edited by noskich
  • +1 2
Link to comment
On 28.1.2021. at 0:38, noskich said:

Pa to batice, sve sto je esencijalno to samo bogati mogu da priuste.

Pravna zastita, dobra skola za decu gde nece provesti skolovanje u demountables shupama, da ne ides krezub, da imas pristupa psihijatru, da ne moras da cekas godinu dana na specijalistu ili godinama na skupu operaciju, da ne moras da dajes 1000 dolara za kola hitne pomoci, da zivis negde gde nema kriminala i droge po ulici i djubreta na sve strane itd.

Ali zato raja kupi najke i iPhone na kreditnu karticu, TV od 65 incha, made in cHINA originale, uzme kredit na 30jes godina za takav fusheraj townhouse na 100 kvadrata u suburban nightmare sto je zemlja izdrobljena od original placa 1000, pa 500, pa spalo na 100 i srecna. Ko moze. Neki ne mogu ni toliko. 

Za koju godinicu ima da se drobi na 50 kvadrata, podmazace plutokrate council da amenduje minimalnu kvadraturu. 

Obozavam ovog covjeka.

Ako i glumi korisnog idota ljevicarsko-liberalne politicke misli onda je jebeno dobar glumac

  • -1 1
Link to comment

Evo o cemu pricam:

IT WAS STOLEN FROM YOU.

A ovaki kao ovaj iznad se uguravaju u poslednje redove otimaca, i osecaju se kao da su u prvom redu za tu koju mrvu. 

 

spacer.png

Edited by noskich
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako zaraditi milijardu i po dolara?

Ako ste plutokrata veoma lako.

 

Samo na nekom ostrvu u p...i mater..i bacite u zatvor 120 ocajnika na tri godine i eto vam milijarde i po na racunu:

https://www.afr.com/politics/federal/nauru-detainees-cost-10-000-each-per-day-in-contract-bonanza-20210211-p571io

 

Nauru detainees cost $10,000 each per day in contract bonanza

 

The federal government has quietly extended its refugee contract for Nauru, handing Queensland firm Canstruct $221 million for the six months to June 30 or $10,000 a day for each detainee on the island.

The extension takes the total amount earned by the Murphy family’s private company to $1.4 billion since September 2017 and came even though the number of detainees on the island had fallen to about 120.

 

Nema tu razlike u odjevanju, da li se koriste deca robovi u rudnicima Konga, na plantazama kakaa u zapadnoj Africi ili se stavljaju iza brave ovi jadnici. Samo ambalaza batice, nista drugo.

Edited by noskich
Link to comment

image.png.98640ebd726bd761b233831b8351c676.png

Ne mogu da vjerujem da sam opet zakljucan doma i pratim konferencije ovog naseg diktatora.

Jedina razlika sto vise nije Peta Credlin in vec Leigh Sales.

"IstandwithDan" brigade su mnogo ljute na ABC ovih dana. Uzivam da citam njihove pristrasne komentare.:fantom:

Prestali su cak da prozivaju "dezurnog krivca" Murdocha :D

Edited by Moracikus
Link to comment
29 minutes ago, Moracikus said:

Ne mogu da vjerujem da sam opet zakljucan doma i pratim konferencije ovog naseg diktatora.

Jedina razlika sto vise nije Peta Credlin in vec Leigh Sales.

"IstandwithDan" brigade su mnogo ljute na ABC ovih dana. Uzivam da citam njihove pristrasne komentare.:fantom:

Prestali su cak da prozivaju "dezurnog krivca" Murdocha :D

Pročitao sam transkript ispitivanja Li Sejls ovde, ima još detalja o praćenju, koje ovog puta stvarno ne izgleda ništa lošije od našeg. Za više odgovora je mogla da ga vrati na naš primer od decembra/januara i kako se sve uspešno smirilo, iskopirao sam samo jedan očigledan primer ovde;

 

Andrews: That line of questioning follows that it would be better if there was a heap more cases. It doesn't makes much sense to me. This is a clear point and I made it literally thousands of times. You have to assume, just like epidemiologists, public health experts and political leaders across the globe, you have to assume there are more cases out there then you know about because if you assume otherwise, and you are proven wrong, then there is no going back. There is no do over, you don't get to go well, I just get to rewind these few weeks and make the decision that the officials told me to make, that I refuse to make 

 

Nismo mi ovde "preko sveta", i ovde je bio veliki sportski događaj (kriket) početkom januara, tad je još uvek bilo više zaraženih nego sada tu, pa nismo imali ništa blizu. I osnovna stvar, nije bilo više zaraženih od onog broja koji se već unapred očekivao nakon intervjua sa dokazano zaraženima (tj. konstantno su detektovali zarazu isključivo kod poznatih kontakata prethodno zaraženih). A Li Sejls je došla na konferenciju za štampu ljuta jer se privatno zatekla u Melburnu i nije mogla da se vrati na vreme, pa je (kad se već zatekla tu) ABC tražio njen intervju sa Endrjuzom na "7;30", a on je odbio.

 

Opet mi se vraća njegov komentar (nakon smirivanja vašeg drugog talasa) da oni tu u Viktoriji, za razliku od naših, neće da primoravaju direktne kontakte na obavezni karantin od 14 dana. Ja bih to izvukao i vrteo non-stop po novinama i TV-u. Zato karantin svima ...

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
detalji
Link to comment

Uveli su i ovdje 14 dana za kontakte i kontakte kontakta bas pred kraj drugog talasa.

Ali su i dalje sporiji od NSW ekipe i cesto im se desava da kasne za virusom.

Sad nas spasava ljeto jer se virus ocigledno sporije siri na visim temperaturama. Da se ovo desi u Julu opet mi isli na kucni pritvor 100 dana.

 

Ovaj 5-dnevni lockdown je cirkus obicni kao u WA i QLD.

Trube o nekom ultrasirecem soju a na porodicnoj zurci u zatvorenom prostoru samo 3 zarazenih.

Sa druge strane u hotelu koji funcionise kao karantin 10+ zarazenih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...