Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

10 hours ago, Moracikus said:

Ogromna

Unit je na tvojoj zemlji koju ne dijelis ni sa kim. Ono sto dijelis je zajednicki prolaz za auta i rijetko kad neki sistem sa pumpom. Bukvalno kao prava kuca uz neke sitne stvari koje dijelis sa komsijama.

Takodje, za unit uglavnom ne placas godisnju taksu izdrzavanja ili je ta taksa jako mala.

 

Stan je obican apartman u zajednickoj zgradi. Godisnja taksa izdrzavanja zna biti ogromna ( 4-5 k). Ako je ne placas onda letis iz stana, oni ga prodaju i daju ti ostatak novca kad se namire. Iskljucivo je lokacija bitna i nikad nisam upoznao osobu koja zivi u svome stanu.

Uglavnom se iznjamljuje i vrlo malo porodica zivi tu.

 

 

Sto se razlika tice - to je ok - to znam nego nikad nisam u tom kontekstu koristio izraz "unit". Vishe ono "multiunit development" ili residential flat i tako to a sve za stanove u zgradama. Ovo o cemu ti pishesh je - u ovdashnjim relacijama - sushtinska razlika izmedju tzv 'torens title' vs 'strata title' vlasnishtva - gde svako strata title boravishte™ ima placanja za ostale/zajednicke troskove - bilo da su to (samo) prilazni putevi i zajednicki bazen, janko marko, liftovi, krovovi koji prokishnjavaju a torens je tamo gde se placaju samo sopstveni troskovi i gde je sve u vlasnistvu jedne osobe™ ili  2-3 osobe koje su jedna familija ili tako vec nesto... etc.  

Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Stanovi su tu na leasehold zemlji valjda? 

Ne znam tacno sta znaci "leasehold" - nisam se susretao sa tim izrazom u praksi™. freehold vs leasehold

Mislim da je odgovor 'ne' ili bar 'ne u vecini slucajeva'. 

U praksi ovo 'strata' znaci da kad uradish search u Land Title office-u na spisak odgovora stizu svi vlasnici stanova/unita na tom komadu zemlje. 

Link to comment

Leasehold nemaš vlasništvo nad zemljištem, samo sa objektom/kućom (čest slučaj u Londonu kod kuća, rade je na 99 godina pa koliko ti ostane). Freehold imaš. Tako da leasehold za stan ima smisla - tj ja se ne bih tu petljao sa kupovinom, sem ako nije odskočna daska i kvalitetno radjeno.

Edited by dragance
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Leasehold nemaš vlasništvo nad zemljištem, samo sa objektom/kućom (čest slučaj u Londonu kod kuća, rade je na 99 godina pa koliko ti ostane). Freehold imaš. Tako da leasehold za stan ima smisla - tj ja se ne bih tu petljao sa kupovinom, sem ako nije odskočna daska i kvalitetno radjeno.

Mislim da toga (moze) da ima u centru (syd cbd i taj rad) a ovo po ostalim delovima grada - zaista se nigde nisam susreo sa leasehold-om - samo i jedino torrens vs strata i to je to:

strata-vs-torrens-title

Link to comment

Danas samo 15 i ocigledno debelo ulazimo u sivu zonu od 5 do 30 slucajeva.

Sada krece drama Queen Dan da objasnjava kako jos nije vrijeme za odlazak kod frizera i da je policijski cas mnogo dobra stvar.

Link to comment

vec stigle brojke?! 15:) woohoo! super. 

 

ma mogu samo da mu pljunu pod prozor - drama queen my arse. u danasnje vreme rutinsko politikantskog povinovanja lovi, lobijima, anketama i opsesivnog opipavanja pulsa javnog mnjenja, on se pokazao kao susta suprotnost. ljudski zivot je postavio ispred svega. skidam mu kapu. bravo danny boy:)

 

(al da sam zrela za odlazak kod frizera, jesam. kosa mi je totalna chuba... plavi afro. al strpicu se, nije frka. plus sam sama sebi pre par nedelja osisala siske, naravno totalno neuspelo. ko bi uopste rekao da je sisanje siski prava umetnost... nisam imala pojma)

 

 

Link to comment

Pa kad tako postavis stvari da je spasavanje svakog zivota vaznije od zivota samog onda dolazis do zakljucka da uopste ne treba ni skidati ove restrikcije i policijski cas.

Svake godine bi spasavali stotine zivota sto zbog gripe, sto zbog saobracaja, sto usljed razno-raznih obracuna poslije 9pm kad se malo opustimo, napijemo i nadrogiramo.

Link to comment
3 hours ago, Moracikus said:

Svake godine bi spasavali stotine zivota sto zbog gripe, sto zbog saobracaja, sto usljed razno-raznih obracuna poslije 9pm kad se malo opustimo, napijemo i nadrogiramo.

To je upitno - nemam vremena da se vracam na one VIC statistike (deaths by month etc) sto sam #onomad kacio - gde se videlo da juni 2020 nije bio najmanje smrtan juni mesec u zadnjih 10 godina. VIC official data. 

Link to comment
20 minutes ago, Moracikus said:

https://www.abc.net.au/news/2020-09-25/victoria-coronavirus-hotel-quarantine-inquiry-daniel-andrews/12704116

Kakav cirkus . Niko nece da preuzme odgovornost za debakl sa angazovanjem privatnog osiguranja u hotelima-karantinima.

Tipicna :s_a::s_d::s_u::1945_flag_yu:  posla

 

dhhs vodjen birokratama je kljuc ovog problema. sutton nije dobio posao da stane na celo dhhs-a jer su ekonomisti na vaznim pozicijiama u istom doneli odokativnu odluku da je on prezauzet :isuse: :ph34r: (na sta je on btw popizdeo, cisto da se zna).

 

doticni ekonomisti su pristupili komplet operaciji soteria krajnje arogantno misleci da s tim sto imaju iskustvo sa bushfires emegrency operations mogu da primene istu logistiku po pitanju pandemije, pritom zaobilazeci u sirom luku eksperte koji su, valjda je logicno, morali biti osnovni deo te operacije. strasno :isuse: :ph34r: 

Link to comment

https://www.news.com.au/finance/real-estate/buying/sydney-man-eats-nothing-but-tuna-and-rice-to-buy-inner-city-million-dollar-apartment/news-story/9289485b62d7821ca2d02e117bee8b00

 

Mattia Bondanza lived off a diet consisting solely of tuna, rice and salad for five years to gather enough money to put down a deposit on an inner Sydney home.

The 30-year-old and his partner spent $2.50 per meal for over half a decade...

 

...allowing them to gather enough for a deposit on their $1.15 million one-bedroom apartment.

 

Izgleda da je gej pa mu je jedna spavaca soba puna kapa jer dece nece imati. Da li ce sada moci da pojaca ishranu kada mu je ostalo samo 920,000 dolara da otplati pitanje je sad. 

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...