Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, dragance said:

@noskichpa ti si špekulant??? 😱 Plutokratija ne valja samo kad ti ne profitiraš?

 

Shpekulant je neko ko obrce iz supljeg u prazno, kupuje, prodaje i isisava profit, a sve zasnovano na dugu.

Ja radim, stedim i ulazem dugorocno u realnu vrednost bez ikakvog duga. Ne pada mi na pamet ikada zlato i srebro da prodajem, to je najbolja osiguravajuca polisa koja postoji na ovom svetu. 

To je pravi prosperitet, a ne fiktivni dug i stampanje novaca ni iz cega kako plutokratije rade. I ocekivanje preko noci da se skida kajmak. Samo pumpaj inflaciju i na finjaka pljackaj narod. Fractional reserve banking, imam 100 dolara, mogu da pozajmim 1000. A odakle onih 900? Pa ni iz cega. I onda uzimaj kredit za nekretninu tako ni iz cega i pumpaj balon.

Ja to ne radim. Stedis, kupis u keshu kad mozes na duge staze. Nekretnina koju sam ja kupio nije spekulacija, preko 90% vrednosti je zemlja, tu kuca dodje skoro za dzabe. Ja sam znao kada sam kupovao da tu nece biti velike kapitalne dobiti niti ja istu ocekujem. Mene interesuje realna vrednost koja ne oscilira kao akcije, interesuje me cisto da odrzi vrednost, da ne pojede inflacija i da proizvede stabilan prihod. Posteno. 

Link to comment
1 hour ago, magi said:

Pa zato svi kažu ne uzimaj stan nego ili unit ili freestanding house.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Biraj hoces li fusheraj ili ces azbestos? Dva izbora Australija nudi. 

Link to comment
Koja je razlika izmedju unit-a i stana?? 
stan je u zgradi a unit je kao vila/townhouse??
Da, stan je u zgradi a unit je kuća na parceli koja sa drugim kućama na toj parceli deli pristupne puteve i pejzažno uređenje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, magi said:

Da, stan je u zgradi a unit je kuća na parceli koja sa drugim kućama na toj parceli deli pristupne puteve i pejzažno uređenje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Pa moze u Sidneju unit ili kuca ako imas milion dolara makar jedan sat od grada. Ili pola miliona na dva sata od grada. A i u tom izboru je applicable dilema hocemo li fusheraj nakon 2000-te ili cemo azbestos pre 2000-te. 

Edited by noskich
Link to comment
13 minutes ago, dragance said:

@noskich a zlato i srebro ne osciliraju i nema spekulacije? 🤣

Šta kaže tvoj poslodavac na tu temu?

Osciliraju, ali ne toliko mnogo kao spekulativne investicije. Za mene nema spekulacije jer radim, stedim i ulazem bez duga u fizicko zlato i srebro. Nista investicioni instrumenti, samo poluge. To papirno zlato i srebro jos jedan hokus pokus.

Za mene su i zlato i srebro i ta nekretnina osiguravajuce polise. Nekretnina je polisa protiv beskucnistva pod starost. Zlato i srebro osiguranje za slucaj raznoraznih crnih labuda.

 

What goes up must come down

 

 

Edited by noskich
Link to comment

I zato zapad odavno ode u pm. od deregulacije bankarskog sektora (hvala Reganu i Tacerki), a Azija je vec uveliko preuzela baklju jer Azija zamislite nesto proizvodi i izvozi. Realna vrednost, ne hokus pokus. 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Pitam te kako tvoj poslodavac razmišlja, i kako se to uklapa u tvoj etos?

 

Tebi ne vredi odgovarati jer si ti kao pokvarena ploca.

Svi projekti na kojima sam ja radio (i na kojima cu raditi) u finansijskom sektoru su projekti regulacije.

Trenutno radim na projektu regulacije LIBOR-a, da LIBOR-a koji je decenijama manipulisan radi dobitaka velikih igraca, izmedju ostalog i manipulacije debele papirnog zlata i srebra (investicionih instrumenata), nekretnina, ma cega hoces. Cilj projekta je da se to onemoguci. Znaci regulacija u korist raje, a protivu plutokrata. 

Vec sam to napisao nekoliko puta, ali tebi ne vredi govoriti.

Pre sam radio na Financial Claims Scheme projektu da se sirotinji vrati stednja ako banka postane insolventna.  Garancija vlade da ce stednja biti vracena ako je ispod 250k.

Edited by noskich
Link to comment

U korist raje vs plutokrata kod tvog poslodavca? Ili je regulacija u korist raje od strane plutokratskog rezima?

Samo hocu da po milijarditi put pokazem tvoju licemernost.

 

Inace, dobro dosao u regulativne vode. Sta tvoji rade u AML i CFT?

  • -1 1
Link to comment

Opet kazem sa tobom je nemoguce civilizovano pricati jer si nedokazan. Ja sam uvek radio u regulaciji kada sam radio u finansijskom sektoru. 

Citaj o tome koji su problemi sa LIBOR-om i kako ce se on regulisati pa ces videti u ciju je to korist. Ukratko sprecavanje manipulacija. Sa LIBOR banke su mogle da na slepo formiraju kamatne stope "iz pozadine" i da tako manipulisu cenom svega. Sa penzionisanjem LIBOR-a to vise nece biti moguce. Kamatne stope ce se menjati na dnevnoj bazi na osnovu transakcionih podataka a ne necega sto banke tvrde da je tako, a nije. 

 

Edited by noskich
Link to comment
14 minutes ago, dragance said:

Pitam te kako tvoj poslodavac razmišlja, i kako se to uklapa u tvoj etos?

Uklapa se odlicno jer uvek radim na projektima regulacije koje su u korist raje. Vec sam naveo na kojim projektima sam radio i sta je njihov cilj. Toliko od mene.

Link to comment

:D 

Dobro™ 

Lep pozdrav za proletera, odnosno plutokratu koji voli da tlaci azijce i ostale siromahe - a veliki pozdrav za ono bas prave plutokrate poslodavca, kao i za plutokratski rezim u Australiji koji se bori za raju. Hvala na potvrdi.

  • -1 1
Link to comment
15 hours ago, iDemo said:

Koja je razlika izmedju unit-a i stana?? 

stan je u zgradi a unit je kao vila/townhouse??

Ogromna

Unit je na tvojoj zemlji koju ne dijelis ni sa kim. Ono sto dijelis je zajednicki prolaz za auta i rijetko kad neki sistem sa pumpom. Bukvalno kao prava kuca uz neke sitne stvari koje dijelis sa komsijama.

Takodje, za unit uglavnom ne placas godisnju taksu izdrzavanja ili je ta taksa jako mala.

 

Stan je obican apartman u zajednickoj zgradi. Godisnja taksa izdrzavanja zna biti ogromna ( 4-5 k). Ako je ne placas onda letis iz stana, oni ga prodaju i daju ti ostatak novca kad se namire. Iskljucivo je lokacija bitna i nikad nisam upoznao osobu koja zivi u svome stanu.

Uglavnom se iznjamljuje i vrlo malo porodica zivi tu.

 

 

Edited by Moracikus
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...