Jump to content
noskich

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate

Recommended Posts

papapavle
On 27.6.2020. at 19:15, noskich said:

Ako si dobar stanar, placas rentu na vreme, odrzavas kucu, mozes da dobijes nogu u zadnjicu za 2-4 nedelje i rentu mogu da ti povecavaju bez ogranicenja. Ako si mufljuz koji ne placa rentu i unistava kucu ne mogu da te isteraju 2-3 meseca iz kuce

Paradoksalno - ako prvi može da dobije šut kartu za max 4 nedelje, kako drugi ne može? Samo se prati ista procedura i eto noge u zadnjicu.

noskich
23 hours ago, papapavle said:

Paradoksalno - ako prvi može da dobije šut kartu za max 4 nedelje, kako drugi ne može? Samo se prati ista procedura i eto noge u zadnjicu.

Tako sto je procedura da prvi postuje pravila, a drugi ne. Posaljes drugome opomenu da nije platio kiriju, on ne odgovara. Moras da cekas 2-3 nedelje u zavisnosti od drzave. Onda mu posaljes zahtev da se iseli, on ga baci u kantu za smece. Onda se zalis sudu pa cekas 3-4 nedelje za rociste. Onda odes na rociste, a drugi se ne pojavi, pa sudija kaze ok neka se iseli za 2 nedelje. Posalje mu se pismo, ne odgovara. Onda treba da se prijavis da posalju serifa da ga izbaci. Opet cekas nekoliko nedelja da se zakaze da serif dodje. Cela procedura traje 2-3 meseca u zavisnosti od perioda kada se prijavljuje, ako se sve desava oko nove godine moze i duze od 3 meseca da traje. I kosta oko 1000 dolara (pravni proces) plus izgubljena kirija plus steta koja je verovatno pocinjena. I sve to vreme ti po pravnom sistemu ne smes da udjes u taj objekat ciji si navodno vlasnik. 

Isto kao i sa socijalom, bio si odgovoran, stedeo si, radio. Izgubis posao, nema nista za tebe. Ali ima za onog ko je sve sto ima potrosio na kockanje i pivo.

Australija sistematski trenira svoje junkie ne-poreske obveznike da budu mufljuzi, bogate poreske obveznike da ne plate nista od poreza, a ove u duznickom ropstvu (mortgage, kreditne kartice) ceo zivot da sve to izdrzavaju porezom i otplatom dugova bez ikakvih beneficija. 

Edited by noskich
  • +1 1

peralozac

^ Razvojni put Noskiča Landlorda. Prvi put sa ženom na izbacivanje tenanta. Jadi mladog bogatog poreskog obveznika.

Gojko & Stojko
59 minutes ago, noskich said:

Australija sistematski trenira svoje junkie ne-poreske obveznike da budu mufljuzi, bogate poreske obveznike da ne plate nista od poreza, a ove u duznickom ropstvu (mortgage, kreditne kartice) ceo zivot da sve to izdrzavaju porezom i otplatom dugova bez ikakvih beneficija. 

... u nameri da te upropaste. Sve go Vilotić do Vilotića ...

SaE

noskich

Istina ziva. Kada nema argumenata zasnovanih na cinjenicama onda ajmo na licne prozivke.

noskich
59 minutes ago, peralozac said:

^ Razvojni put Noskiča Landlorda. Prvi put sa ženom na izbacivanje tenanta. Jadi mladog bogatog poreskog obveznika.

Da je prvi jos bi dobro bilo.

• +1 1

noskich

Zimska je sezona. Vreme je za lapot. 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7197857/Australias-elderly-people-DYING-home-afford-turn-heaters-on.html 

The tragic toll of Australia's power crisis: Elderly people are freezing to DEATH in their homes because they can't afford to turn their heaters on

As electricity prices soar there has been increase in cold health related problems
Elderly people are the most at risk because they can't 'afford adequate heating' 
More than 130 people were admitted to emergency - most with hypothermia 

peralozac
3 minutes ago, noskich said:

Da je prvi jos bi dobro bilo.

OK, onda menjamo. Kako sam sistematski uništen od tenanata i države.

• -1 1

noskich

Nema unistenja, borimo se protivu plutokratije do kraja.

Nego savet mladuncima koji citaju: nikako u plutokratije!

Evo recimo Singapur, na moju sadasnju platu tamo bih placao 9% poreza umesto trenutnih 35%. Od 9% poreza dobijas pristup subvencionisanom stanovanju, javno zdravstvo i skolstvo, najbolji javni prevoz na svetu, besplatni Wi-fi svuda u zemlji.

Nemacka identican porez kao u Australiji: besplatno studiranje bez ogranicenja, kvalitetno zdravstvo, dobar javni prevoz, socijala - dve godine primas platu nakon gubitka posla, jaka stanarska prava za dobre stanare, ne za mufljuze - ne mogu da ti povecavaju kiriju niti da te izbacuju kada god hoce.

NIKAKO U PLUTOKRATIJE!!! Ja sam se zeznuo, nemojte i vi!

PS To za ove koji hoce kuca-poso-kuca fazon. Ko hoce da zivi, najbolje opcije su Vijetnam, Tajland, Laos, Kambodza. Ima i u latinoamerickim zemljama izbora, ali necu to da pominjem jer ne znam materiju.

Edited by noskich
  • +1 1

dragance

Ne bi imao pravo na to jer nisi Singapurac. Drugo, Singapur si video samo na slikama. Treće, šta čekaš? Napusti tu plutokratiju jadniče.

magi

Ne može sad u sred korone.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Rowanoke
On 30.6.2020. at 11:55, noskich said:

Nema unistenja, borimo se protivu plutokratije do kraja.

Nego savet mladuncima koji citaju: nikako u plutokratije!

Evo recimo Singapur, na moju sadasnju platu tamo bih placao 9% poreza umesto trenutnih 35%. Od 9% poreza dobijas pristup subvencionisanom stanovanju, javno zdravstvo i skolstvo, najbolji javni prevoz na svetu, besplatni Wi-fi svuda u zemlji.

Nemacka identican porez kao u Australiji: besplatno studiranje bez ogranicenja, kvalitetno zdravstvo, dobar javni prevoz, socijala - dve godine primas platu nakon gubitka posla, jaka stanarska prava za dobre stanare, ne za mufljuze - ne mogu da ti povecavaju kiriju niti da te izbacuju kada god hoce.

NIKAKO U PLUTOKRATIJE!!! Ja sam se zeznuo, nemojte i vi!

PS To za ove koji hoce kuca-poso-kuca fazon. Ko hoce da zivi, najbolje opcije su Vijetnam, Tajland, Laos, Kambodza. Ima i u latinoamerickim zemljama izbora, ali necu to da pominjem jer ne znam materiju.

Mi u singapuru nismo imali nikakva prava, 10 dana bolovanje, bez prava na socijalno i penziono.

Otkada Australija nema  JobSeeker Payment vise?