Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 29.8.2020. at 15:46, magi said:

Jednom prilikom sam vozio do Sidneja i brojao usput pregažene kengure, posle 30og sam prestao da brojim.

 

To je i moj utisak. Letos (australijsko) prolazismo kolima kroz NSW i Queensland i jebotebog kolko mrtvih kengurova. Da li ih uopšte ne sklanjaju ili prosto toliko brzo stradaju ti kenguri? Nagađala bih da je ovo prvo slučaj (videh primerke u različitim stadijumima raspadanja).

Link to comment

Izbjegavao sam ovo da kazem sve cekajuci da ce brojevi COVIDa u Sydneyu da eksplodiraju.

Nakon dva mjeseca cekanja mogu bez ustezanja da kazem:

 

Dan Andrewsu usrao si se u zivote 6.5mil ljudi odlukom da jedini ne koristis policiju i vojsku u karantinima.

 

Ako za 3 nedjelje ne ukinu stage 4, ja se pridruzujem ovim govnarima sa antilockdown protesta.

Link to comment
3 hours ago, Moracikus said:

Izbjegavao sam ovo da kazem sve cekajuci da ce brojevi COVIDa u Sydneyu da eksplodiraju.

Nakon dva mjeseca cekanja mogu bez ustezanja da kazem:

 

Dan Andrewsu usrao si se u zivote 6.5mil ljudi odlukom da jedini ne koristis policiju i vojsku u karantinima.

 

Ako za 3 nedjelje ne ukinu stage 4, ja se pridruzujem ovim govnarima sa antilockdown protesta.

Heh, razumem ljutnju, naročito što sam od početka govorio šta vam je bio problem. 

 

Ali mislim da će da vam ukinu nivo 4 za tri nedelje, plus mislim da ti je gnev usmeren na pogrešnu adresu zbog generalne nenaklonosti Endrjuzu. Ne radi on sve sam. Vidi ovaj članak od danas:

Ashton wanted security guards, not police in hotels, inquiry told

SaE

  • -1 1
Link to comment

Ovo ocigledno postaje politicki fudbal izmedju ALP i LNP.

Ovaj lik nam je postavio prag od max 5 neindentifikovana slucaja u posljednjih 14 dana da se vratimo kolko-tolko normalnom zivotu.

Znaci ako imamo samo 6 neindetifikovanih za posljednje dvije nedjelje mi i dalje:

-ne smijemo da idemo vise od 5km od kuce

-imamo policijski cas od 9-5

-radimo od kuce kao do sada

 

I sve to pored zivog dokaza zvanog NSW koji vec mjesecima (i to zimskim) funkcionise sa brojevima vecim od ovog praga.

Edited by Moracikus
Link to comment

koliko je prag o 5 neidentifikovanih za 14 dana sulud je cinjenica da se za isti period testira vise od 200k ljudi.

Ja ne vidim, kako cemo se vratit normali osim da ga ALP pritisne i onda nakon par nedjelja konacno popusti i poveca prag.

Link to comment
  • 2 weeks later...

A man who left his five kilometre radius from home to go prospecting for gold in the Ballarat area is among 73 Victorians fined over the past 24 hours, according to police.

 

Another man from Dandenong was found over 40km from home in a car park in Moonee Ponds. He allegedly told police he had driven there to buy a coffee.

 

Ovaj kafedžija neki naš sto posto, pun ih Dandy. Vrlo verovatno i kujundžija :) 

 

Nego @Moracikus, daj jedno viđenje izbora u CG onako iskosa, from down under. 

Link to comment
1 minute ago, magi said:

Čestitam nam samo 27 novih slučajeva, možda diktator Dan popusti mere već ovog vikenda?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Nije sto je kod vas™ nego stvarno vise nemam snage da pratim sta pricaju - ok, testira se; ok, ima dosta pozitivnih; ok, ima mrtvih; niko ne spominje kako stojimo sa tezim & teskim slucajevima vs novopozitivnim i tako dalje... Ili ja nisam ispratio? #sranje nonetheless

Link to comment

Nema nikakvog popustanja. Jos 38 dana ima da zivimo kao Vuhanci u Februaru. Ni tada necemo imati manje od 5 mystery cases u posljednjih 14 dana i moglo bi da dodje do zescih sranja ako Diktator produzi ovaj suludi nivo restrikcija. Ok spasili smo 5000 penzosa i podarili im jos par godina zivota pa bi trebali malo da razmisljamo i o omladini.

Sto se CG tice ulazi se u jos nama nepoznatu teritoriju promjene vlasti putem izbora. Za sve postoji prvi put ali je pohvalno da je Diktator priznao poraz i da vjerovatno nece biti politicke korupcije. Mozda ih ostavi neko vrijeme da u okviru njegovog sistema drze vladu i skupstinu dok se medjusobno ne posvadjaju pa onda potegne za kupovinom zaintresovanih poslanika. A mozda mu je stvarno i odsviran kraj od strane US i EU i u toku je konkurs za njegovog nasljednika.

Kazu da ima veliki novac i moguce je da moze jos neko vrijeme da kontrolise sudstvo i policiju.

Link to comment

Nas junak se vise uopste ne javlja.

Izgleda da je on jedini kome 2020 savrseno odgovora.

Ne trosi vise 3 sata dnevno po javnom prevozu i tako ima vise energije da pretovara gajbice poslije podne.

Ako ovo potraje mozda i ubode neku jeftinu nekretninu na dobrom mjestu.

Onda mozemo i da zakljucamo ovaj topic.

Edited by Moracikus
Link to comment

uporedimo barselonu i melburn (slican broj stanovnika) - barselona (bez strogih lockdown mera) je trenutno na preko 11000 slucajeva dnevno vs. 28 melbourne (jucerasnja brojka).

 

tako da, znate kako, the proof is in the pudding. 

 

politicari koji znaju da nije trenutak da se igraju politike i koji stavljaju zdravlje pre novca, kao sto Andrews cini, imaju moj glas. zapravo je ucinio da se vracam laburistima nakon dugo.


p.s. plus hvata jeza od pristupa da su zivoti 70+ manje bitni :ph34r: 

 

a neka je sramota anti-lockdownere, anti-maskiste i ostale sebicnjake sto direktno ugrozavaju zivote.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...