Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Čekaj, ti hoćeš da kažeš da čovek nema pravo da zaradi za sebe koliko mu treba i onda ne radi ništa? Tebi je to isto kao da budeš parazit? Ako je tako reci odmah da ne gubim vreme.

Link to comment
Pa braca je bezobrazan, a ne noskich.
Bice da su obojica bezobrazni, mislim na taj ad hominem koji je prisutan na sve strane. Ili ja to nesto pogresno razumem. U principu mi na ganglije ide svaki post tipa "a sta si ti uradio po tom i tom pitanju..." Kakve su to prozivke bre.
Link to comment
Bice da su obojica bezobrazni, mislim na taj ad hominem koji je prisutan na sve strane. Ili ja to nesto pogresno razumem. U principu mi na ganglije ide svaki post tipa "a sta si ti uradio po tom i tom pitanju..." Kakve su to prozivke bre.
Pa braca je prvi počeo, noskich mu je samo odvratio. Nebitno.
Link to comment

Nisam mislio samo na taj post, cudno mi je da ne primecujes to neko soljenje pameti koje tako cesto ide ruku pod ruku sa nekim (prilicno neodredjenim, ali svakako antiprotivnim) utopijama. Ali, eto ima i vas kojima se to dopada.

Link to comment
Nisam mislio samo na taj post, cudno mi je da ne primecujes to neko soljenje pameti koje tako cesto ide ruku pod ruku sa nekim (prilicno neodredjenim, ali svakako antiprotivnim) utopijama. Ali, eto ima i vas kojima se to dopada.
Pa baš ovo što si sad napisao je prilično neodređeno. Soljenje pameti - ne bih rekao. Mislim da prosto takav stav koji je za 180 stepeni pomeren u odnosu na većinski kod ljudi izaziva osećaj da ih neko dira iako autor ne mora nužno da ima takvu nameru. A stav je sasvim legitiman, i što da ne priznam to - meni se jako dopada.
Link to comment

Ovo je za jos jedan palmfejs.Ne pada mi na pamet da 10 minuta koji su mi ostali do odlaska na posao trosim na kopanje po forumu da bih tebi ilustrovao njegov bezobrazan odnos prema licnostima (ne stavovima) sagovornika.EDIT. Stav "kontra vecine" je uzasno jeftina stvar na internetu. Ima 10 kila za 20 centi da se kupi.

Edited by Indy
Link to comment

Dobro, samo bez ljutnje. Ni ne tražim to od tebe, moguće da je tako. Samo, napisao si ono u trenutku kad mi je izgledalo da misliš na to što je napisao braci, pa sam stao u njegovu odbranu jer je bio u pravu što mu je onako odbrusio.

Link to comment
Stav "kontra vecine" je uzasno jeftina stvar na internetu. Ima 10 kila za 20 centi da se kupi.
Sad već banalizuješ. Vrednost njegovog stava nije u tome što je "kontra većine".EDIT: Ako stvarno misliš da sam se naložio na tu priču ovde na forumu i da nemam sopstveni izgrađeni stav, grešiš. Edited by Bakemono
Link to comment

Ja jesam uglavnom ljut na njega, zato sto polazi od cesto ispravnih pozicija i onda sa njima ode u 3 lepe pm. Takvi ljudi u principu ometaju progres. To je ono kao kad hoces surovi kapitalizam da popravis na blagu socijaldemokratiju, ali ne mozes ziv da ostanes od raznoraznih Che Guevara koji nekome krvi moraju da se napiju (ne mislim da kazem da bi noskich pio neciju krv, doduse izgleda da bi jeo iz kanti za djubre... na forumu samo).

Link to comment

Ovo poređenje sa Če Gevarom me navodi da zaključim da ti smeta što je noskich suviše radikalan. Pa dobro. Nemam šta da dodam osim da konstatujem da se ne slažemo, šta drugo. Nema razloga za ljutnju. Ako i ima pogrešne zaključke upropastiće samo svoj život, neće tvoj ili moj, za razliku od desničara i verskih fanatika. Samo sumnjam da će se to desiti.

Link to comment
Ja jesam uglavnom ljut na njega, zato sto polazi od cesto ispravnih pozicija i onda sa njima ode u 3 lepe pm.
e bas to. noskich ovde valjda najvise iritira one koji se sa njegovom pricom uglavnom slazu ali ne potpuno. Bakemono, propariganje svog stava na "dodjite u Australiju da biste shvatili da je svuda isto kao u Srbiji" nacin je ili fanatizam ili (sto je verovatnije) obicno nemanje takta. Takve stvari su iritantne, a ne njegov stav o konzumerizmu sa kojim se debelo slazem.
Link to comment
Takvi ljudi u principu ometaju progres. To je ono kao kad hoces surovi kapitalizam da popravis na blagu socijaldemokratiju, ali ne mozes ziv da ostanes od raznoraznih Che Guevara koji nekome krvi moraju da se napiju (ne mislim da kazem da bi noskich pio neciju krv, doduse izgleda da bi jeo iz kanti za djubre... na forumu samo).
Progres je problematicna ideja. Dosta stvari koje izgledaju kao progres to nisu u apsolutnim kategorijama. Na primer fabrika i zagadjena reka, unapredjen sistem proizvodnje u toj fabrici i otpustanje pola radne snage.Progres se krije iza ideje nuznosti kontinuiranog ekonomskog rasta sto jednostavno nije odrzivo.Kante za djubre - neke su procene da se trecina hrane u razvijenim zemljama baci. Hrane ima (za sada) dovoljno za sve, ali ljudi umiru od gladi jer ne mogu da je plate.Sad mali primeri iz mog okruzenja - na mom univerzitetu nakon ceremonije diplomiranja iznese se hrana za diplomce i njihove goste. Gotovo uvek se makar trecina te hrane ne pojede. Medjutim zabranjeno je hranu poneti sa sobom cak iako si diplomac ili gost jer univerzitet moze biti tuzen ako neko pretrpi trovanje hranom. Takodje ostalim studentima koji samo prolaze a nisu gosti zabranjeno je da se posluze jer univerzitet racuna da ako ih pusti nece imati hrane za diplomce i goste. I tako jedna trecina sve hrane svake nedelje zavrsi u kanti.Drugi mali primer koji me je naveo na razmisljanje - sretnem drugaricu na ulici, pitam je gde ce, kaze ide do poste ili banke (nevazno) da plati struju ili tako neke komunalije.Ja je pitam zasto ne plati online, ona objasni da kada ide da plati licno moze da se proseta i voli da poprica sa osobom na salteru kada placa racun.Trebalo mi je nesto vremena da shvatim koliko je u pravu. Mozes da platis online za minut ili dva, ustedis vreme i trud da odes da platis licno, ali to ustedjeno vreme ne trosis na kvalitetniji nacin nego sto bi bila setnja i kratak razgovor sa osobom na salteru.To sto je nesto efikasnije, efektivnije, komfornije, ugodnije ne mora nuzno znaciti da je bolje. Edited by noskich
Link to comment
"dodjite u Australiju da biste shvatili da je svuda isto kao u Srbiji"
Problem je u tome sto mnogi ovde u to sto napisem `ucitavaju` svoju interpretaciju i tu dolazi do nesporazuma.Klasican primer je da misle da finansijska nezavisnost nuzno podrazumeva po sebi zivot na selu i proizvodnju hrane za svoje potrebe.Kada napisem da sustinski nema razlike izmedju tajkuna u Srbiji i politickih stranaka sa jedne strane i australijskih milijardera i stranaka sa druge to se tumaci kao da tvrdim da je sve identicno u Australiji i Srbiji. Pa nije. Edited by noskich
Link to comment
...nisu u apsolutnim kategorijama...
Pa fino, eto, da znas za ubuduce da nikada (ali, nikada) ne razmisljam, a jos manje delam (ako je to uopste moguce, sto veoma sumnjam) u "apsolutnim kategorijama".Ne moramo oko toga vise da se glozimo, a tamo gde se slazemo, mozemo i dalje da se slazemo.
Link to comment
  • 2 weeks later...
http://www.latimes.com/business/money/la-fi-mo-employee-engagement-gallup-poll-20130617,0,5878658.storyhttp://seattlefreepress.org/2013/06/18/most-americans-hate-their-jobs-or-have-checked-out-gallup-says/ Most Americans hate their jobs or have ‘checked out,’ Gallup saysSeven out of 10 workers have "checked out" at work or are "actively disengaged," according to a recent Gallup survey. In its ongoing survey of the American workplace, Gallup found that only 30% of workers are "were engaged, or involved in, enthusiastic about, and committed to their workplace." Although that equals the high in engagement since Gallup began studying the issue in 2000, it is overshadowed by the number of workers who aren't committed to a performing at a high level -- which Gallup says costs companies money.
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...