Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 3.4.2020. at 9:55, Gojko & Stojko said:

Manje od plutokratije u kojoj živiš i kukaš da ništa ne valja.

 

Tebi mora da valja posto si dobar milion dolara za deset godina koliko si sedeo u fotelji u stanu u Sidneju.

 

Spisak odabranih azijskih zemalja (koje sam preporucivao) koje imaju manje umrlih od virusa nego Australija:

Vijetnam 0

Kambodza 0

Laos 0

Tajvan 5

Singapur 6

Tajland 20

________________________

Australija 30

Link to comment

Sve što si nabrojao su “plutokratije”, naročito Singapur, samo što ti tamo možeš da živiš kao “plutokrata” izrabljujući siromašne. No to je već odavno apsolvirano.

 

Edit: Laos na papiru nije.

Edited by dragance
Link to comment

Nijedna nije. U svakoj od ovih zemalja iznad novca je drzava. 

 

Jesmo, apsolvirali smo kako bih ja izrabljivao siromasne, tako sto bih po prvi put u zivotu imao svoj krov nad glavom, hranio se kao covek po restoranima za dolar-dva itd. ukratko trosio svoj posteno zaradjeni novac i finansijski ih podupirao.

 

Nego lepo plutokratske vlade lazu svoje poreske obveznike:

https://edition.cnn.com/2020/04/01/asia/coronavirus-mask-messaging-intl-hnk/index.html

 

Asia may have been right about coronavirus and face masks, and the rest of the world is coming around

 

 

Edited by noskich
Link to comment

Jesi li ti ikad bio u Singapuru i Tajvanu?? Aj da ne pominjem ostale države, jer sam u prvospomenutim ipak proveo dosta vremena, a u ostalim nisam. 🤣 

I koliko zaradjuju ti što ti spremaju jelo u restoranu za dolar-dva i gde i kako žive? 
 

Hint: nije im dobro. 

Link to comment

Naravno da sam bio. U Singapuru 80% stanova su u drzavnom vlasnistvu. Na Tajvanu, kao i u Singapuru, drzava aktivno planira, subsiduje i intervenise u privredi.

 

Ti sto spremaju hranu u restoranu su mali porodicni preduzetnici i dobijaju vise od mojih dolar-dva nego kada konzumenti u plutokratijama kupuju Made in China, Made in Vietnam, Made in Bangladesh... proizvode multinacionalnih korporacija koje svoje radnike placaju daleko manje u daleko gorim uslovima.

Link to comment

Neko te slagao za te podatke o Singapuru. 
Edit: i u Tajvanu. Aj da nisam tamo ostajao po mesec dva više puta, pa da me i zajebeš.

Edited by dragance
Link to comment
On 4.4.2020. at 17:36, noskich said:

Tebi mora da valja posto si dobar milion dolara za deset godina koliko si sedeo u fotelji u stanu u Sidneju.

Meleon, idemo na dva  meleona, kao što kaže Radovan III (a ja bio mlad i lep, pa visok, metar devedeset pet, idemo na dva nula pet ...). Mislim, jasno je meni što si ti i pored sveg tetošenja kao klinac i što Host kaže života sa zlatnom kašikom ljut, nisi glavni kao kod kuće i ne možeš da živiš od rente kao što si navikao, plus iz određenih razloga misliš da te je svet uskratio za nešto ...

 

 

On 4.4.2020. at 17:36, noskich said:

Spisak odabranih azijskih zemalja (koje sam preporucivao) koje imaju manje umrlih od virusa nego Australija:

Vijetnam 0

Kambodza 0

Laos 0

Tajvan 5

Singapur 6

Tajland 20

________________________

Australija 30

A sad ozbiljno, prvo što si stavio ovde kao dokaz da plutokratija ne ume da se bori sa zarazom je bilo poređenje broja testova na milion stanovnika velikih zapadnih zemalja sa Južnom Korejom. Kad sam ti pokazao da zemlja iz koje kmečiš na plutokratiju, kao i bliže, savezna država iz koje se javljaš, po kriterijumu koji si sam izabrao testira više od  Južne Koreje, ućutao si se kao pokislo kuče i zaboravio na Južnu Koreju. Šta kaže spisak, koliko ima umrlih Južna Koreja, koju si na početku preporučivao?

 

Za ovaj ostatak, dragance ti je već rekao, a ja da ponovim, Tajvan i Singapur (kao  i Hong Kong koji si ovde izostavio) su plutokratija taman koliko i Australija, i na njihove mere borbe protiv pandemije se s pravom ovdašnji zvaničnici ugledaju. Ja za Vijetnam kao komunističku zemlju koja kao Titova Jugoslavija sa US ima dobar odnos na što bi ovde rekli "its own terms" imam samo pohvale, nisam siguran da tvoja ljubav za njih ide dalje od onog zubatog mamlaza čiji si video postavljao, tj. da su tebi jeftini za život kao i Tajland o kome sanjaš.

 

Par fotki od juče, prvo je javna biblioteka u Sari Hilsu, drugo je mural Alana Džonsa koji je pre neki dan nikao kod Centrala - nakon što već neko vreme bulazni protiv po njemu drakonskih i neopravdanih mera vlade za nešto što je po njemu kao malo jači grip. Nacrtali su ga kao Marselusa Valasa iz "Petparačkih priča" kada je zaglavio u podrumu kod Zeda.

 

U7O7NANl.jpg

 

QF9aWDUl.jpg

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment
16 hours ago, Gojko & Stojko said:

Meleon, idemo na dva  meleona, kao što kaže Radovan III (a ja bio mlad i lep, pa visok, metar devedeset pet, idemo na dva nula pet ...). Mislim, jasno je meni što si ti i pored sveg tetošenja kao klinac i što Host kaže života sa zlatnom kašikom ljut, nisi glavni kao kod kuće i ne možeš da živiš od rente kao što si navikao, plus iz određenih razloga misliš da te je svet uskratio za nešto ...

 

 

A sad ozbiljno, prvo što si stavio ovde kao dokaz da plutokratija ne ume da se bori sa zarazom je bilo poređenje broja testova na milion stanovnika velikih zapadnih zemalja sa Južnom Korejom. Kad sam ti pokazao da zemlja iz koje kmečiš na plutokratiju, kao i bliže, savezna država iz koje se javljaš, po kriterijumu koji si sam izabrao testira više od  Južne Koreje, ućutao si se kao pokislo kuče i zaboravio na Južnu Koreju. Šta kaže spisak, koliko ima umrlih Južna Koreja, koju si na početku preporučivao?

 

Za ovaj ostatak, dragance ti je već rekao, a ja da ponovim, Tajvan i Singapur (kao  i Hong Kong koji si ovde izostavio) su plutokratija taman koliko i Australija, i na njihove mere borbe protiv pandemije se s pravom ovdašnji zvaničnici ugledaju. Ja za Vijetnam kao komunističku zemlju koja kao Titova Jugoslavija sa US ima dobar odnos na što bi ovde rekli "its own terms" imam samo pohvale, nisam siguran da tvoja ljubav za njih ide dalje od onog zubatog mamlaza čiji si video postavljao, tj. da su tebi jeftini za život kao i Tajland o kome sanjaš.

 

Par fotki od juče, prvo je javna biblioteka u Sari Hilsu, drugo je mural Alana Džonsa koji je pre neki dan nikao kod Centrala - nakon što već neko vreme bulazni protiv po njemu drakonskih i neopravdanih mera vlade za nešto što je po njemu kao malo jači grip. Nacrtali su ga kao Marselusa Valasa iz "Petparačkih priča" kada je zaglavio u podrumu kod Zeda.

 

SaE

 

Ja sam svoje studije proveo u studentskom domu, prvi PC sam kupio na drugoj godini fakulteta. Svoju sobu nikada nisam imao. Toliko o tetosenju.

 

Preneo sam statistiku o broju testova kao jednom aspektu problema za koju si se uhvatio kao pijan plota. Onda sam lepo objasnio da broj testova nije cilj sam po sebi, vec je cilj minimizacija broja umrlih od virusa. Nisam se ucutao vec ti pokazao da zemlje koje sam ja preporucivao za zivot na ovoj temi i forumu sve do jedne imaju nizi stepen mortaliteta od virusa od Australije. ROK nikada nisam preporucivao za zivot, naprotiv, na temi o DPRK se moze videti sta mislim o ROK-u. 

 

Netacno, nijedna od navedenih zemalja nije plutokratija. 

 

80% stanova u Singapuru su u drzavnom vlasnistvu. Gradjani mogu samo da kupe boravak u ovim stanovima na 99 godina, ali ne da ih poseduju bez vremenskog ogranicenja:

 

https://www.gov.sg/article/do-i-really-own-my-hdb-flat

 

Land is scarce in Singapore, so the leasehold system allows the land to be recycled and redeveloped. This way, the needs of future generations can be met.

If flats are sold on freehold basis, there won’t be enough land to build new flats for future generations, and our society will become divided between those who own a property and those who do not.

Since 1967, all sites for private residential land in Singapore have also been sold on leases not more than 99 years. Flats sold on a full 99-year lease is more than sufficient to cover you and your loved ones for life.

99-year, or shorter leases are not unique to Singapore. Cities like Hong Kong have residential properties sold on 50-year leases and Canberra has a 99-year leasehold system.

 

Dok u plutokratiji Australiji je moguce da ti sedis u fotelji u stanu od 500,000 dolara 2010, pa da iz fotelje ustanes 2018 a da taj stan ima trzisnu vrednost od 1,500,000.

U plutokratiji Australiji je moguce da tvoja deca idu u elitne skole, dok ovde blizu gde ja zivim deca uce godinama u shupama:

https://www.abc.net.au/news/2019-08-13/rich-school-poor-school-australias-great-education-divide/11383384#schoolmap

 

https://www.storyteller.rs/sr/pandemija-koronavirusa-u-uslovima-visoke-tehnologije-i-nesagledivih-mogucnosti/

 

Šta smo još naučili? Da svedočimo ne kraju istorije, već kraju kapitalizma. Sad jasno vidimo gde nas je dovelo povlađivanje kompanijama, bankama, hedž fondovima, opčinjenost privrednim rastom, džidipijem, raznim „Davosima“, gde su nas dovele privatizacije, subvencije, prekovremeni rad i ponižavajuće plate. U situaciju gde su zdravstvo i školstvo potpuno devastirani, decenijama unazađivani. Dobro se sećam jednog primera koga sam diskutovao sa mojim studentima u Edinburgu. Pitao sam ih da li vide išta neobično u tome što državni BBC plaća milijarde funti za prava prenosa Premijer lige, dok u isto vreme na tom BBC-ju gledamo proteste medicinskih sestara koje moraju da se hrane u narodnim kuhinjama, jer od svojih plata ne mogu da plate ni troškove stanovanja. Nisu videli ništa neobično. Tad, pre dve godine. Bojim se da bi danas njihov odgovor bio sasvim drugačiji. Doduše, i u Srbiji su ljudi mirno gledali kako se na svakom ćošku gradi neka crkva ili tržni centar, a sad smo u problemu što bolnice nemaju dovoljno kapaciteta i uslova za lečenje.

 

Voleo bih da, ipak, kada pandemija prođe, najvažnije lekcije koje ćemo naučiti budu da dok god država bude služila onima koji imaju i previše, neće biti dobrog zdravstva za većinu stanovništva; da je dobro zdravstvo skupo, ali da, uz prosvetu, u svakom društvu mora da bude prioritet i da ga svaki dan tretiramo kao da će sutra izbiti nova pandemija, još gora od prethodne; da ulažemo u zdravstvene radnike i onda kada nam na izgled ne trebaju, a ne da ih se setimo i tapšemo im samo onda kada nas više niko osim njih ne može spasiti; da ćemo imati onoliko slobode koliko smo spremni da se za nju borimo. 

 

Edited by noskich
Link to comment

Da li ti uopšte razumeš šta je leasehold? 
Da li znaš da je u Londonu (greater London) isto?

Da li znaš da u Singapuru ne postoji minimum wage?

Da li znaš da samo oni sa SG državljanstvom mogu da kupe te stanove koji koštaju minimum $400k? 
Da li znaš kako žive Indijci i ostali koji tamo rade i kako se izrabljuju?

Da li znaš koliko košta bilo kakav auto u SG?

Da li znaš ko je na vlasti tamo?

 

Ne brukaj se više!

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Da li ti uopšte razumeš šta je leasehold? 
Da li znaš da je u Londonu (greater London) isto?

Da li znaš da u Singapuru ne postoji minimum wage?

Da li znaš da samo oni sa SG državljanstvom mogu da kupe te stanove koji koštaju minimum $400k? 
Da li znaš kako žive Indijci i ostali koji tamo rade i kako se izrabljuju?

Da li znaš koliko košta bilo kakav auto u SG?

Da li znaš ko je na vlasti tamo?

 

Ne brukaj se više!

 

Znaci da obican covek od svog postenog rada moze da ima svoj krov nad glavom tokom svog zivota. A ne moze neko kao moj stojko da se nakupuje stanova pa da onda obicni ljudi od svog postenog rada nikada ne mogu da ih kupe.

 

Da li u Londonu obican covek od svog postenog rada moze da stekne stanarsko pravo od 99 godina?

 

Veoma je dobro sto su automobili skupi i onda svi koriste najbolji javni prevoz na svetu koji kosta 1-2 dolara po voznji po celom gradu. 

 

Naravno da drzava vodi racuna o svojim gradjanima i PR, nisu samo drzavljani, vec i PR. Tako i treba, na prvom mestu drzava treba da vodi racuna o svom stanovnistvu.

To sto ne postoji minimalac ne utice negativno na drzavljane i PR Singapura koji imaju odlican zivotni standard, i sve osnovne potrebe zadovoljene. 

Link to comment

:lolol: Sedi di si, ni za disi nisi.

Aj ispričaj šta je leasehold?

 

Ps. Može malo van gradskog jezgra i u Londonu. 


Ti si Singapur gledao na posterima na aerodromu i turističkim free bus tour from Changi obilascima.

 

Grad je dobar, usput.

Link to comment
58 minutes ago, noskich said:

Ja sam svoje studije proveo u studentskom domu, prvi PC sam kupio na drugoj godini fakulteta. Svoju sobu nikada nisam imao. Toliko o tetosenju.

 

Dok u plutokratiji Australiji je moguce da ti sedis u fotelji u stanu od 500,000 dolara 2010, pa da iz fotelje ustanes 2018 a da taj stan ima trzisnu vrednost od 1,500,000.

U plutokratiji Australiji je moguce da tvoja deca idu u elitne skole, dok ovde blizu gde ja zivim deca uce godinama u shupama:

 

Nalazim da je vrhunski licemerno da neko ko je odrastao kao ti tetošen i živeo od rente ovako kuka na plutokratiju radeći za državu u zemlji gde se uvodi garancija za posao od 1500 dolara na dve nedelje.

 

Možeš da se gađaš sa izmišljenim brojevima do sutra, to samo pokazuje koliko si zavidan. Moja deca ne idu ni u kakvu elitnu školu, idu u državnu školu u kojoj ima procentualno najviše Aboridžina u NSW, u odeljenju do moje ćerke gde joj je par najboljih drugarica je učiteljica Aboridžinka (gospođa je usput i direktorka košarkaškog kluba, koja mene stalno vrbuje da dođem da igram za veterane). Druže se sa aboridžinskom i ajlenderskom decom, kao i sa muslimanskom decom poreklom iz raznih zemalja Azije. Ti si Aboridžine video samo na TV, što te ne sprečava da ovde galamiš o nepravdi koja ih je snašla. Tebe nikakva zajednica ne interesuje ni ovde ni u majčici, osim akko ne služi da tebi i tvojima plaća kiriju. Ni komunizam tebe nimalo ne interesuje, sve te države o kojima ovde pričaš su ti korisne samo toliko da možeš da odeš tamo i da živiš od dva dolara dnevno.

 

I na kraju još nemušto pokušavaš da budeš duhovit sa frazom "moj stojko". Niko tebi nije kriv što si odabrao da živiš kao pas i da za to kriviš sistem, to je tvoj izbor.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...