Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Mogu da posvetim narednih 30 godina zivota otplati te nekretnine. Pod uslovom da se ne razbolim, ne povredim, ne izgubim posao, nekome drugome u porodici se to desi, radim losije placeni posao i sve ostalo sto bi se moglo desiti...

Ceteris paribus mogu.

Edited by noskich
Link to comment

Uvijek mozes da prodas i bices sigurno u plusu.

A Azija je sada jeftina ali nece biti za 10god. Sve ces pare potrositi i vratiti se u Auburn da nosis gajbice.

Mada sumnjam da ces se ti odreci 110k godisnje u dzepu. A to ti nidje osim u Sydney nece ponudit

Link to comment
13 hours ago, Ayela said:

Ima li neko ovde da moze da podeli utiske o zivotu u Adelaidi?

zavisi od očekivanja.

ukoliko voliš miran porodičan život i imaš dobar posao onda je odličan.

ukoliko imaš specifično zanimanje i imaš malo veća očekivanja onda bolje biraj nešto drugo.

meni je sjajan za odmor, posebno letnji.

 

Link to comment

ume da bude veoma toplo ali je niska vlaga pa je podnošljivo a i svuda radi hlađenje.

posle posla se i onako ide po plažama.

uostalom, tu i tamo dune južni pol pa očas posla rashladi.

ok je adelaid.

Link to comment
8 hours ago, Moracikus said:

Uvijek mozes da prodas i bices sigurno u plusu.

A Azija je sada jeftina ali nece biti za 10god. Sve ces pare potrositi i vratiti se u Auburn da nosis gajbice.

Mada sumnjam da ces se ti odreci 110k godisnje u dzepu. A to ti nidje osim u Sydney nece ponudit

 

Nikad ne reci nikad. Sto je vrednost veca veci je i rizk. Ako je vrednost recimo 1,3 miliona vec 10% pad ce te ukopati, da ne pricamo o vecem padu.

A meni trampa trideset godina zivota za dvosoban stan ne izgleda bas kao dobar deal. Zato sam, izmedju ostalog, i pokrenuo ovu temu da se raspitam ima li negde da se moze ziveti bolje...

Edited by noskich
Link to comment
4 hours ago, beta kentauri said:

ukoliko voliš miran porodičan život i imaš dobar posao onda je odličan.

ukoliko imaš specifično zanimanje i imaš malo veća očekivanja onda bolje biraj nešto drugo.

 

 

Bas tako, u principu van Sidneja i donekle Melburna nema leba. Mozes da budes lekar, ucitelj ili tako nesto sto bas nije za imigrante.

Naravno da radis u supermarketu mozes bilo gde, samo bi to bilo ziveti (skoro) kao u Srbiji na 15 hiljada kilometara od Srbije.

Edited by noskich
Link to comment

Evo bas za Adelejd, na prethodnom poslu sam upoznao predstavnika jedne firme iz Adelejda koja je bila zastupnik jednog IT sistema koji smo koristili. I to je prica radis za njih i gotovo, nema tu da se menja posao, da se gleda nesto drugo, da se napreduje. Ne, cena toga sto zivi u Adelejdu za tog lika je sto ce tu na istoj poziciji provesti radni vek. Ono 100% zavisi od te jedne firme jer da nadje neki drugi posao jako tesko. Ne daj boze da se firma zatvori ili da mu naidje sef koji ga maltretira ili da izgubi posao. Zaguljeno. Mala bara, puno krokodila.

Link to comment

potpuno se slažem što se tiče Adl.

mala bara.

kao visoko obrazovan imigrant u SA možeš lako da nađeš odlično plaćen posao ukoliko si geolog ili još bolje geohidrolog. 

 

druga opcija su razni majstori  vodoinstalateri, oni što rade popravku klima uređaja, automehaničari i slično.

 

Link to comment
9 hours ago, dragance said:

Zar nije tamo prevruće leti? Žalim što nisam nikad bio, čuo sam da je super.

 

Ayela, biraj Perth 😃

A je l dobro u Pertu? Nisam tamo nikad bila. U Adelaidi sam bila par puta i svidelo mi se sto nema guzve i sve mirnije nego u Sidneju.

 

 

4 hours ago, beta kentauri said:

potpuno se slažem što se tiče Adl.

mala bara.

kao visoko obrazovan imigrant u SA možeš lako da nađeš odlično plaćen posao ukoliko si geolog ili još bolje geohidrolog. 

 

druga opcija su razni majstori  vodoinstalateri, oni što rade popravku klima uređaja, automehaničari i slično.

 

Majstori svuda mogu. Hvala na savetima.

 

Link to comment

classic-top-gear-mine-racing-in.jpg

 

"Being home to serial killers, and sharks, and probably also serial-killing sharks, and heavy rain, Adelaide is thus a grand place to drive away from." (Top Gear, 2011).*

 

 

*Ništa od toga nije tačno.

Link to comment
19 hours ago, noskich said:

Matematika ne laze, hajmo da uporedimo stambeno pitanje u Hanoju i Sidneju za imigrante.

 

Predavanje engleskog u Hanoju 20 dolara na cas, samo 18 sati nedeljno cini 1500 mesecno. Sa 500 se moze skromno ziveti (garsonjera u predgradju, voznja motorom, obroci u jeftinim restoranima...). Ustedeti se moze 12 hiljada godisnje. Tri godine se stedi na stednom racunu i onda se u keshu kupi stan novogradnja na 20-25 minuta voznje od centra Hanoja. Moze sve da se ubrza ko hoce da radi vise od 18 sati nedeljno, da drzi privatne casove i slicno.

 

U Sidneju da uzmemo medijana platu nakon poreza 49 hiljada, 40 sati nedeljno, neka se ustedi pola iako je to jako jako tesko, ali hajde, za stan u najlosijem kraju na 20-25 munuta voznje od centra treba 700 hiljada. 700/25=28 godina. Treba uzeti kredit za stan na koji ces placati kamate 28 godina sto duplira cenu stana na 1.4 miliona. To nije sve jer treba 6 godina da stedis za depozit 20% a cene nece mirovati tokom 6 godina pa je pitanje kada bi uopste mogla da kupis. 

Da li dobro razumem da u ovom postu porediš bruto zaradu u Hanoju i neto zaradu u Sidneju?

 

Link to comment

Neko ko ima platu kakvu on (izgleda) ima uopšte nema pravo da govori o ovim stvarima. Njegovo postovanje ovde podseća me na tragikomični "CEO sleepout" ivenat, gde se CEOs jednu noć druže u vrećama za spavanje da bi tako bolje razumeli™ beskućnike.

 

Neko ko ima platu preko 100K ozi dolara može da dođe ovde i napiše šta ima lepo u Sidneju i sl (kao što to lepo radi Gojko & Stojko), i u čemu sve uživa. Rado ću čitati, nisam zavidan. Ali da mi ovde trubi o nekoj ekstremnoj štednji, jedenju iz kontejnera, snalaženju, pa onda industrijski kros-postuje pseudokomunističke meme kombinovane sa get-rich-quick šemama (WTF?! Ludačka kombinacija!)...

 

Nemam pristojan izraz za to. I ne čitam više njegove postove.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...